Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A to moze orginalne silniczki ze zwyklej lampy podejda,moze ktos wie?

 

podejdą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w 3BG też taki manewr przejdzie :?: Da radę przełożyć silniczki ze zwykłych soczewek do bixenonów :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A w 3BG też taki manewr przejdzie :?: Da radę przełożyć silniczki ze zwykłych soczewek do bixenonów :?:

 

nie da niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w 3B silniczki ze starych lamp pasują do ksenonów i poziomowanie z kabiny będzie działać ponieważ silniczki mają oddzielne zasilanie z innej wtyczki. Miałem zwykłe lampy i założyłem ori ksenony hella wszystko pasuje beż żadnych przeróbek wtyczka do silniczków też. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w 3B silniczki ze starych lamp pasują do ksenonów i poziomowanie z kabiny będzie działać ponieważ silniczki mają oddzielne zasilanie z innej wtyczki. Miałem zwykłe lampy i założyłem ori ksenony hella wszystko pasuje beż żadnych przeróbek wtyczka do silniczków też. Powodzenia

Kolego dzwonkosie a te xenony helli kupowałeś nowe czy uzywane? Jaka teraz jest cena, jeśli to nie tajemnica?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja w swoim pasku też zamieniłem lampy na oryginalne Hella. Wszystko pasowało i działa regulacja z kabiny. Porównując starą i nową lampę to "od tyłu" te dwie lampy wyglądają identycznie, silniczki regulacyjne są takie same. Za swoje używane dałem 1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łączny koszt z wymianą palników to 1130 zł ori hella

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Dzięki Panowie za info. Tak się troche zastanawiam co wybrać. Czy Helle czy soczewkowe Depo. Koszt podobny, tylko troche szkoda wrzucać 1000-1200zł w ponad

10-letnie auto. Z drugiej strony obecne lampy świecą beznadziejnie....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słyszałem opinię ze DEPO to raczej dupo powinny się nazywać ale sam tego nie doświadczyłem

jak obecne świecą CI beznadziejnie to proponuję oddać do regeneracji i kosztem około 150 zł/szt będziesz miał nówki sztuki;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie aa jak wogóle świeci ori xenon Hella w porówniu do standardowych lamp ? Może się ktoś wypowiedzieć kto ma u siebie ori xenony ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem lampy na ori Hella, po wymianie byłem przerażony bo w deszczu nic nie było widać, okazało się że palniki są do wymiany, orginał Osram i zobaczyłem jasność ale to nie było to bo ori Hella zapewne kilka lat już świeciła i soczewka zapewne nie była do końca czysta, rok temu na próbę wymieniłem same lampy na Depo i od tego czasu widzę białą jasność, więc jeśli ktoś w tym samym aucie nie miał porównania na obu lampach to nie należy wydawać pochopnych decyzji ponieważ po poczytaniu forum byłem strasznie uprzedzony do Depo jak się okazuje niepotrzebnie. Oczywiście przetwornice silniczki i zaślepki są orginalne.

Podsumowując należy się przyzwyczaić do tego iż przy ksenonach droga jest oświetlana na biało a nie na żółto.

Następna bardzo ważna uwaga, należy sobie przygotować 2 bezpieczniki 20W ponieważ przy zapłonie palnika może dojść do przepalania się orginalnych 10W bezpieczników, można zastosować 15W ale te się też czasami przepalają.

Życzę udanego montażu i jazdy na ksenonach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Następna bardzo ważna uwaga, należy sobie przygotować 2 bezpieczniki 20W ponieważ przy zapłonie palnika może dojść do przepalania się orginalnych 10W bezpieczników, można zastosować 15W ale te się też czasami przepalają.

Raczej amperów, a nie watów ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam w 3B silniczki ze starych lamp pasują do ksenonów i poziomowanie z kabiny będzie działać ponieważ silniczki mają oddzielne zasilanie z innej wtyczki. Miałem zwykłe lampy i założyłem ori ksenony hella wszystko pasuje beż żadnych przeróbek wtyczka do silniczków też. Powodzenia
Witam!

Ja w swoim pasku też zamieniłem lampy na oryginalne Hella. Wszystko pasowało i działa regulacja z kabiny. Porównując starą i nową lampę to "od tyłu" te dwie lampy wyglądają identycznie, silniczki regulacyjne są takie same. Za swoje używane dałem 1200.

Koledzy dzwonkosie i piecia82 napisali że wymiana silniczków oraz lamp xenonowych Hella pasuje plug&play a ja potrzebuje dowodu fotek czy tak rzeczywiście jest czy te silniczki pasuja do lamp wyładowczych czy sa inne bo wg.etki są inne do lampy halogenowej zwykłej 1H0 941 295E a Xenonowej 3B0 941 295 proszę o wrzucenie fotek silniczków i wtyczki Dziękuje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego, że Depo to "dupo" :) to się nie zgodzę ... lampy H7+D2S mam już 2 lata i działają aż miło. Problem był tylko jeden i to na początku - jako że jest to zamiennik, trzeba było się pomęczyć by spasować jedną z lamp względem maski i błotnika. Po tym zabiegu jest miód-malina. Łączny koszt ( z ori używanymi przetwornicami i palnikami OSRAM ) to ok. 1000zł. Sterowanie poziomu świateł działa z kabiny - przełożyłem ori silniczek z lampy halogenowej do Depo - jest podpięty osobnym przewodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie, czy mogę prosić o zdjęcie oryginalnej lampy xenonowej z B5 3B, chodzi mi o to, jak umiejscowiona jest przetwornica w fabrycznej instalacji.

 

Pozdrawiam

Mateusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę Cię aż tak trudno wejść na allegro ?

5044171180_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności