Skocz do zawartości
djdziadek

dziwne "chrupanie" podczas skrętu kierownicą

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Pasaast b4 1.9 tdi kombii 1995r

Ostatnio usłyszałem dziwne odgłosy z układu kierowniczego ,zwłaszcza(a właściwie tylko) podczas wykonywania skrętu .

Najbardziej jest słyszalne na postoju.

Zdjąłem plastikową obudowę znajdującą się pomiędzy pedałem sprzęgła a hamulca- dźwięk dochodzi z dalszej częsci układu kierowniczego, niestety nie widocznego z pojazdu(moze na kanale?)

Stan płynu wspomagania w normie, podczas jazdy nie zauważyłem jakiego kolwiek niepokojącego zachowania kierownicy.

Czy ktoś może podpowiedziec, co moze byc przyczyną?

Czy można z tym jeździc?

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość owi1

Dolej płyn do wspomagania kireowniczego i to pomoże. Ja też maiłem wczoraj taki sam problem i jak ręką ujął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety stan płynu w normie, dzieje się tak podczas skętu na postoju lub ruszania i skrętu

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przeguby sie konczą?

Maglownica?

Łożyska amortyzatorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łożyska amortyzatorów?
O to to :) Stanęły :( Mam to samo w TDI ale narazie musi tak być :(

 

Dla pewności: np lekko ruszasz do przodu i skręcasz - słyszysz to chrupnięcie. Prostujesz lub skręcasz w drugą stronę, i znowu chrupnięcie. Tak to wygląda mniej więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pasek klinowy od wspomagania slabo naciagniety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat:

Napisał Thorunczyk viewpost.gif

Łożyska amortyzatorów?

 

O to to :) Stanęły :-( Mam to samo w TDI ale narazie musi tak być :-(

 

Dla pewności: np lekko ruszasz do przodu i skręcasz - słyszysz to chrupnięcie. Prostujesz lub skręcasz w drugą stronę, i znowu chrupnięcie. Tak to wygląda mniej więcej?

 

 

 

dokladnie tak , czy to cos powaznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to łożyska amortyzatorów:on:

DjDziadek zrób tak, odpal autko i poproś kogoś co będzie Ci obracał kierownicą, a Ty chwyć ręką za górę sprężyny, jeżeli to łożyska amorów to wyczujesz że coś przeskakuje, miałem tak u siebie. Pozdrawiam.

Edytowane przez smoku215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chrupanie to raczej nie, ale dla pewności sprawdź końcówki drążków kierowniczych. Odkryj gumy uszczelniające i sprawdź ich stan.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łożyska amortyzatorów

Zakładając, że to jest rzeczywiście przyczyną, to co należy zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana, najlepiej od razu z poduszkami gumowymi (koszt niewielki, z łożyskiem 20-30 zł)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o uklad kierowniczy to pamietam mialem podobna sytuacje jeszcze na kursie prawa jazdy ale wtedy kierownica tez sama uciekala...byl do wymiany silniczek wspomagania....wymienili go dopiero wtedy jak 2 razy bym mial wypadek z tego raz bym zabił/potrącił człowieka bo kierownica staneła i odbiła na zakrecie w prawa strone i wjechalem w chodnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wymiana, najlepiej od razu z poduszkami gumowymi (koszt niewielki, z łożyskiem 20-30 zł)

 

A jak amory są też wytłuczone, to i ich wymiana od razu by się prosiła, co by za niedługo znowu kolumny nie demontować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo i po swietach biore sie za wymiane łozysk z gumami amortyzatora , byłem pytac w intercarsie 37 zł tylko nie zapytałem czy za strone czy za dwie :D . u mnie bardziej słychac lewa strone i jak podnosze maske to bardziej wystaje nad kielich i guma tez jakas taka zwichrowana. Pozdrawiam jak zrobie to dam znac czy przestało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 zł to za 1 stronę raczej - ja kiedyś pytałem - 35 zł za kpl. na 1 stronę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności