Skocz do zawartości
Gość kityo

Zapala się Kontrolka ciśnienia oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy ,ja podłącze sie do dyskusji.Ale mam ciut inny problem.Kontrolka żółta czyli poziom oleju. Wymieniłem czujnik w misce,dalej to samo.Po przeczytaniu mnóstwa tematów zacząłem szukac mikrostyku w zamku maski.Okazało sie ,ze kabelek był przełamany.Zrobiłem i dalej to samo.Nie moge dojsc co jest przyczyną swiecenia kontrolki zółtej.Gdzie szukac,co sprawdzić ,ktos mi kiedys cos powiedział ,ze Vag-iem trzeba ustawic gestosc oleju jaki jest zalany .Czy to prawda ???? bo pierwszy raz słysze o czyms takim.Bede wdzieczny za kazdą sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tassap 19tdi

:taksobiepanowie gdzie jest czujnik cisnienia oleju ???/ w B4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:taksobiepanowie gdzie jest czujnik cisnienia oleju ???/ w B4
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic915512.html

 

---------- Post added at 09:26 ---------- Previous post was at 09:24 ----------

 

Koledzy ,ja podłącze sie do dyskusji.Ale mam ciut inny problem.Kontrolka żółta czyli poziom oleju. Wymieniłem czujnik w misce,dalej to samo.Po przeczytaniu mnóstwa tematów zacząłem szukac mikrostyku w zamku maski.Okazało sie ,ze kabelek był przełamany.Zrobiłem i dalej to samo.Nie moge dojsc co jest przyczyną swiecenia kontrolki zółtej.Gdzie szukac,co sprawdzić ,ktos mi kiedys cos powiedział ,ze Vag-iem trzeba ustawic gestosc oleju jaki jest zalany .Czy to prawda ???? bo pierwszy raz słysze o czyms takim.Bede wdzieczny za kazdą sugestie.
nie to nie prawda o tym ustawieniu gęstości

gdzieś na forum jest opis jak wyłączyć tą kontrolkę poszukaj dobrze nie dawno go widziałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mielke ,dzieki ,staram sie ,ale cos nie moge znalezc.Jesli bys natrafił ,prosze o linka.Dzieki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam od niedawna mam passata b5fl z 2001 roku i pełnym fisem mam problem nie wyswietla sie kontrolka cisnienia oleju i kontrolka poziomu oleju po właczeniu zapłonu i co z tym zrobić?????? czy to przypadkiem nie padła mi kontrolka oleju. Prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam problem nie wyswietla sie kontrolka cisnienia oleju i kontrolka poziomu oleju po właczeniu zapłonu i co z tym zrobić?????? czy to przypadkiem nie padła mi kontrolka oleju.

Nic się nie boj, jak przyjdzie na nie czas to się zaświecą. A myślę ze wolisz ich nie oglądać, zwłaszcza tej czerwonej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jeszcze nie miałem takiego auta zeby się nie pokazała kontrolka cisnienia oleja przed uruchomieniem silnika i w ogóle sie nie zapalała? opinie na ten temat sa rózne i juz sam się w tym pogubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
opinie na ten temat sa rózne i juz sam się w tym pogubiłem.

Jak masz Full FIS-a, to nie zaświecają się niektóre kontrolki, w tym ta od ciśnienia oleju.

Zresztą przy normalnym liczniku ta kontrolka gaśnie po kilku sekundach, niezależnie od tego czy odpalisz silnik, czy zostawisz kluczyk w pozycji zapłonu.

Wszystko jest :ok:, nie słuchaj tych co nie widzieli a mówią ze jest źle.

Jeżeli coś jest nie tak, to będziesz miał komunikat na FIS-ie z informacja co jest nie teges i zaświeci ci się dana kontrolka. Przy kilku niesprawnościach będzie cala dyskoteka, co jest dość denerwujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem: po nocy wsiadam do auta przekręcam kluczyk a tu mi sie wyświetla komunikat STOP za niskie ciśnienie oleju i po chwili znika, cofam kluczyk i ponownie przekręcam i juz sie nie pojawia komunikat.Oczywiście poziom oleju sprawdzony.I tu moje pytanie: w jaki sposób czujnik odczytał ciśnienie oleju bez uruchamiania silnika, dodam jeszcze że po uruchomieniu silnika nic takiego sie nie wyświetla. Taka sytuacja miala miejsce dwa razy w odstępie kilku miesięcy i zawsze w tych samych okolicznościach.Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy wymieniałeś olej ?

Jakiej firmy jest filtr oleju ?

Czytałem kiedyś, że miał ktoś filtrona po zmianie na coś innego problem ustał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kiedy wymieniałeś olej ?

Jakiej firmy jest filtr oleju ?

Czytałem kiedyś, że miał ktoś filtrona po zmianie na coś innego problem ustał.

Witam

Olej ma przejechane ok.7000km castrol LLIII 504.00-507.00 filtry wszystkie Knechta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Mam taki problem: po nocy wsiadam do auta przekręcam kluczyk a tu mi sie wyświetla komunikat STOP za niskie ciśnienie oleju i po chwili znika, cofam kluczyk i ponownie przekręcam i juz sie nie pojawia komunikat.Oczywiście poziom oleju sprawdzony.I tu moje pytanie: w jaki sposób czujnik odczytał ciśnienie oleju bez uruchamiania silnika, dodam jeszcze że po uruchomieniu silnika nic takiego sie nie wyświetla. Taka sytuacja miala miejsce dwa razy w odstępie kilku miesięcy i zawsze w tych samych okolicznościach.Proszę o jakieś sugestie i podpowiedzi

Nikt nie ma pomysłu co moze byc przyczyna takiego przypadku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerzucilem wszystko ale nie uzyskalem odpowiedzi.Wczoraj zapalila mi sie kontrolka oleju pomaranczowa czy tam zolta.Pojawil sie przy tym napis Olstand Prufen. Kiedys mialem taki sam przypadek na autostradzie.Zatrzymalem sie,sprawdzilem olej okazalo sie ze jest malo.Dolalem i dojezdzilem tak do wymiany.Wczoraj pokazalo mi sie to samo,a ze do domu mialem 6 km to tak dojechalem.Dzisiaj poszedlem sprawdzis okazalo sie ze stan jest prawidlowy.Nie wiem czemu tak sie stalo.Moze ktos mi podac przyczyne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć często powodem jest wtyczka na czujniku poziomu oleju. Odpiąć spryskać sprayem do kontaktów, jak nie pomoże to sprawdzić kabelki a na koniec wymienić czujnik poziomu oleju. Może ktoś ma inne pomysły, to niech napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ktorym miejscu jest ten czujnik poziomu oleju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich mam problem z kontrolka cisnienia oleju ale troszeczke powazniejszy po rozgrzaniu silnika owszem odpala sie kontrolka ale po chwili gasnie silnik i wyskakuje komunikat "STOP" cisnienie oleju ale nie wiem czy za niskie czy za wysokie podlaczalem vasa 5054a nic nie wykryl wszystko jest ok z elektronika co to moze byc juz alcze z tym jakis tydzien. nie dzieje sie to co dziennie ale dzisiaj stalo sie to 2 razy po czym nie moglem odpalic silnika i zapalaly sie kontrolki ABS i ESP po czym musialem odlaczyc kleme zeby odpalic silnik czy macie jakies sugestie na ten temat?? czy ktos juz sie z tym spotkal??dzieki z gory pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jak sprawdzić ciśnienie oleju i jakie jest prawidłowe silnik 1.9 tdi

ahu passat 1999 przebieg ok 500000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie czujnika oleju kontrolka nadal świeci się na żółto, poziom oleju jest ok a na kompie nie pokazuje żadnych błędów co robić???:dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po wymianie czujnika oleju kontrolka nadal świeci się na żółto, poziom oleju jest ok a na kompie nie pokazuje żadnych błędów co robić???:dolamam

 

Jak masz kod do radia to odepnij klemę od akumulatora na chwile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To działa a ja 8 godzin dziś nad tym czujnikiem dumam a wystarczyło kleme ściągnąć :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności