Skocz do zawartości
AJM

Efekt dźwięku z RNS 510

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw (Dynaudio) składa się z 4 wysokotonowych (z przodu na trójkątach w słupkach, z tyłu koło klamek), 2 średniotonowych (tylko z przodu), i 4 niskotonowych (z przodu i z tyłu).

Producentem jest oczywiście Dynaudio.

 

To tylko jeśli chodzi o głośniki, dochodzi do tego wzmacniacz pod siedzeniem kierowcy, uchwyty i obudowa do niego i wiązka do podłączenia zestawu (ta istniejąca oczywiście nie pasuje).

 

Nie ma siły żeby to wszystko kupić poniżej 1000 zł, do tego dochodzi montaż.

Edytowane przez Adam_84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja zapytam tak: ktoś wie jaki kod wyposażenia mówi o tym ze sie ma Dynaudio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cena ok 1000zł plus wiazka ok 300-350 i troche zabawy zeby to poskładac.musze posluchac u kogos czy warto, bo za te pieniadze mozna tez troche zmienic a niekoniecznie z dynaudio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie ma co porównywać BOSE 11głośników do Dynaudio

ja mam rns510 i nawet nie mam dynaudio a gra rewelacyjnie (chyba ze poprzedni właściciel zmienił coś na własną rękę)

kolega ma CLS-A z systemem bose i powiem tak jak zobaczyłem napisy bose to oczekiwałem sporo no bo przecież to Mercedes za blisko 400 tys i tu rozczarowanie różnica jest naprawdę nie niewielka

Rns naprawdę gra rewelacyjnie w poprzednim aucie passat po lifcie miałem wzmacniacz MAGNAT 600w i subek bo tam jakość audio rzeczywiście pozostawiała wiele do życzenia a tutaj nie ma bo i wcale go nie trzeba koledzy nie wierzą ze nie ma wzmaka i suba !!!

Porównując fabryczny system audio passata do np toyoty czy innych to vw wypada naprawdę rewelacyjnie no ale gdybym miał doplacić za rns 510 13000 tys przy zakupie auta to na pewno bym tego nie zrobił bo za drogo ale za 1500 - 2000 tyś zł jest ok !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno coś zmieniał właściciel jeżeli masz RNS w 2006 roku. Więc albo zmieniał, albo masz niezbyt czułe ucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem rns300 a ja zalozylem rns500 po przekladce duzą slychac golym uchem

a jak juz pisalem przy cls takiej nie ma

lubie dobry dzwiek w domu mam kolumny i suba Paradigm wbrew temu co myslisz lubie dobry dzwiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lubie dobry dzwiek w domu mam kolumny i suba Paradigm wbrew temu co myslisz lubie dobry dzwiek

Zależy kto czego oczekuje, też miałem to samo nagłośnienie w passacie i w porównaniu do dynaudio wypada bardzo blado. Nie można powiedzieć, że gra kiepsko, jest po prostu średnie. W porównaniu do nagłośnienia jakie mam aktualnie w toyocie można rzec, że passatowskie, to liga niżej.

Co do Paradigm, to też posiadam takowy ;) i porównanie tego sprzętu do seryjnego nagłośnienia w pasacie najdelikatniej mówiąc jest bardzo nietrafne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy kto czego oczekuje, też miałem to samo nagłośnienie w passacie i w porównaniu do dynaudio wypada bardzo blado. Nie można powiedzieć, że gra kiepsko, jest po prostu średnie.

Dokładnie, te 8 głośników w Passacie to taki średniak, ni to słabo gra ni to Dynaudio. Ja akurat w domu mam głośniki Dynaudio, i są to specyficzne głośniki, które nie mają tak powalającego basu,że chodzi Ci wszystko w żołądku, ale mają czysty dźwięk, tego samego oczekiwałem w Passacie i się nie pomyliłem słuchając Dynaudio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba są różne wersje audio w paskach? Bo ja mam RNS510 bez dynaudio ale mam 10 głośników a nie 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba są różne wersje audio w paskach? Bo ja mam RNS510 bez dynaudio ale mam 10 głośników a nie 8.
Skąd ta pewność ? Sprawdzałeś w specyfikacji, czy piszesz na podstawie tego co widać bez demontażu boczków przednich drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba są różne wersje audio w paskach? Bo ja mam RNS510 bez dynaudio ale mam 10 głośników a nie 8.

Wydawało mi sie, że nie występowały różne wersje choć często można było spotkać passaty bez głośników w tylnych drzwiach :). Weź pod uwagę, że Twoje auto jest z 2009 roku, więc być może coś zostało zmienione przy okazji wymiany zegarów, klimatyzacji itp.

Z drugiej jednak strony Vw przyzwyczaił nas, że za darmo nic nie daje. Można mieć nawet 15 głośników, lecz jeżeli te będą kiepskiej jakości, to i efekt końcowy będzie marny. Niestety, jakość kosztuje ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest 8 głośników,10 było tylko z dynaudio.Nie stwierdzisz tego bez demontazu drzwi...jak jest 10 bez dynaudio to ktos zrobił jakąś przeróbkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest 8 głośników,10 było tylko z dynaudio.Nie stwierdzisz tego bez demontazu drzwi...jak jest 10 bez dynaudio to ktos zrobił jakąś przeróbkę

Dokładnie. Lub 4 , które w ogóle nie brzęczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to pewnie się mylę bo rozbierać drzwi to nie rozbierałem. patrzyłem tylko po tapicerce. nie wiedziałem że niemcy robią takie "zaślepki" fabryczne. ale mimo to audio gra bardzo przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przednich drzwiach nisko średnio i wysoko tonowy

w tylnych drzwiach nisko i wysoko tonowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co myslicie żeby założyc wzmacniacz DynAudio z innymi głośnikami niż do niego przewidziane?

Czy ciężko znależć coś lepszego??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co myslicie żeby założyc wzmacniacz DynAudio z innymi głośnikami niż do niego przewidziane?

Czy ciężko znależć coś lepszego??

 

Tam masz osobno wysterowany kazdy kanal - do kazdego glosnika idzie osobny przewod. Czyli wzmacniacz masz 10 kanalowy na 10 glosnikow. Sprawdzic by trzeba bylo jak z OHM po pierwsze zeby wszystko pasowalo.

 

Ja wczoraj do mojego b7 2013 r. ktory nie ma dynaudio, zrobilem przekladke. Wyjalem rns 315 i wsadzilem rns 510 - roznica powalajaca.

Ale najciekawsze ze to samo rns 510 gralo bardzo licho w poprzednim pasku b6 2008 r.

Wychodzi na to ze VW caly czas zmienia w poszczegolnych rocznikach audio. Wydaje mi sie ze nawet producenci wzmaka sie zmieniaja glosniki oczywiscie tez. W b6 na rns 510 byla chala, przy b7 to samo radio gra po prostu tak ladnie, ze nie ma w ogole sensu dokladac dynaudio.

 

pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujesz, ja kupiłem głośnik przód od b7 i jest słabszy od tego z B6, ciszej gra, ma mniej basu. VW raczej idzie na oszczędność poprzednio były głośniki Blaupunkta a te nowe to jakaś nieznana firma (przyjmniej dla mnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jest 8 głośników,10 było tylko z dynaudio.Nie stwierdzisz tego bez demontazu drzwi...jak jest 10 bez dynaudio to ktos zrobił jakąś przeróbkę

 

Był jeszcze zestaw MONSOON tez 10 głośnikami i wzmacniaczem. Od DYNAUDIO różnił się mocą. 250W w przypadku Monsoon i 600W w przypadku Dynaudio. W przypadku zmiany z Monnsona na Dynaudio instalacja polegała na wymianie głośnikow i wzmacniacza i dodatkowo przekodowanie. Nie trzeba bylo ciągnąć dodatkowych kabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam RNS510 w b7 i tragedi nie ma, ale kupiłem też wzmacniacz DynAudio, i nie wiem czy iść w tą stronę, bo muszę kupić głośniki wcale nie tanie no i jest dwa dni zabawy z pruciem auta.

Obecnie brakuje mi miekkego subwoofera , az sie prosi by go wsadzić w koło no i fajnie jakby był aktywny.

Ale znowu RNS510 nie ma wyjścia na subwoofer. No i żadna droga nie jest prosta :-(.

Co radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności