Skocz do zawartości
matviey

Jak wymienić łącznik stabilizatora o_O

Rekomendowane odpowiedzi

jechac do mechanika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w wahaczu w miejscu w którym jest skręcony z łącznikiem stabilizatora jest gwint? Jeszcze na dodatek połamałem klamre. ;/

9f1fd2d9a916b63emed.jpg

Nie sposób go wyjąć, próbowałem sciągaczem i ...... nic. Na dole wychodzi bez problemu.

 

 

 

Panowie doradźcie cos bo samochód stoi na podnośniku i nie wiem czy zabierać sie za demontaż całego wahacza z łacznikiem

Edytowane przez puotec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

łooo matko z córką O_o

co to za rzeźba??????

 

wytnij ten łącznik diaksem, brzeszczotem... czymkolwiek i wybij śruby (albo wykręć jeśli ktoś to nagwintował) i zamontuj normalny łącznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialem ostatnio laczniki stabilizatora tylnej osi. Czy tam tez wystepuja tak jak z przodu prawy lewy? Zalozylem jak lecialo bo obydwa byly identyczne bez zadnych oznaczen lewy prawy gorna czy tez dolna strona. Jesli chodzi o dokrecanie na maxa to robilem to najprosciej, jedna strona na podnosnik, kolo na bok, wymiana lacznika, dociagniecie srub, strona w dol i tak z druga. Teraz sie zastanawiam czy nie poluzowac srub i dopiero dokrecic na max kiedy stoi na normalnie na kolach, poki to jeszcze swieze, tak ja sie to robi z wahaczami. Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łącznik stabilizatora wymienia się parami? Z tyłu też są łączniki? Auto na postoju można bujać że hoho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tyłu też są łączniki?

 

Zobacz jego opis auta -4x4 tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie nowe łączniki i zastanawia mnie jeden fakt... wg sprzedawcy wszystko jest jak należy, łącznik lewy (str. kierowcy), jednak różni on się od tego na aucie. Po pierwsze nie jest śruba zespolona z łącznikiem jak to ma miejsce w oryginale, druga sprawa to dwie blaszki, pomiędzy które wchodzi śruba... Na zdjęciach widać nowy stabilizator oraz fotka z auta...

 

8rVgnS.jpg

 

Nowy:

0FhWNx.jpg

 

Jak nowy łącznik i śruba mają wejść pomiędzy te blaszki skoro są inne ? A może jednak łącznik jest nie taki jak trzeba ? Dodam, że chodzi tu tylko o górną śrubę, ponieważ na dole już tego problemu nie ma...

Edytowane przez Luki S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w jak najlepszym porządku. Zakładasz nowy bez blaszki, a śruby mają być oddzielnie. Tamten o ile się nie mylę po foto widać, że jest z przegubem kulowym, więc dość nietypowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze łączniki starego typu .Wywalasz te blaszki i po prostu skręcasz śrubą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności