Skocz do zawartości
Marecki_86

Kilka pytan po kupnie PAssata :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! kupilem sobie wczoraj passsata B5 FL z 2001 roku z silnikiem 2.0 20V 115KM, silnik AZM, i mam kilka pytan :)

 

1) jakie ja mam tam sprzegło i ile kosztuje takie sprzeglo? czy nie jest tam przypadkiem sprzeglo ktore kosztuje prawie 2 tysiace?

 

2) czy ma ktos instrukcje obslugi? szukam na forum i wszyscy prosza o instrukcje a nikt nie wrzuca? chodzi mi ogolnie o opis wskazan komputera, wskaznikow i wszelkiego rodzaju przyciskow jakie sa w passacie, do tej pory mialem prostego golfa 3 wiec troche sie gubie przy nowej technice paska:)

 

3) jesli otwieracie auto z pilota to czy tylko drzwi kierowcy sie otwieraja a reszte trzeba otworzyc z panela na drzwiach kierowcy? da sie to zmienic ?

 

4) do czego sluzy miejsce na kluczyk w kieszeni drzwi kierowcy z namalowana klapka paliwa i bagaznikiem? te przyciski wiem ze do otwierania ale po co ten kluczyk?

 

 

i tak z innej beczki gdzie najlepiej pasuje wsadzic sobie CB radio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ostatnie pytanie: Jeżeli masz CB wielkości unidena 520xl to idealnie mieści się pod kierownicą... bez dodatkowego montażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3) jesli otwieracie auto z pilota to czy tylko drzwi kierowcy sie otwieraja a reszte trzeba otworzyc z panela na drzwiach kierowcy? da sie to zmienic ?

 

Albo ktoś ustawił sobie opcję że po pierwszym naciśnięciu otwierają się tylko drzwi kierowcy ( drugie naciśnięcie pilota otwiera resztę), albo moduł komfortu świruje ( jak są uszkodzone kable w peszlach między drzwiami a słupkiem lub uszkodzone mikrostyki w zamku to dzieją się różne cuda). Sprawdzałeś czy drugie naciśnięcie nie otwiera reszty drzwi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4) do czego sluzy miejsce na kluczyk w kieszeni drzwi kierowcy z namalowana klapka paliwa i bagaznikiem? te przyciski wiem ze do otwierania ale po co ten kluczyk?

Po przekręceniu blokujesz otwarcie wlewu i klapy bagażnika (chyba) owymi przyciskami.

3) jesli otwieracie auto z pilota to czy tylko drzwi kierowcy sie otwieraja a reszte trzeba otworzyc z panela na drzwiach kierowcy? da sie to zmienic ?

Naciśnij pilot dwa razy i wszystkie drzwi się otworzą. Zdaje mi się, że można przekodować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ad. 2 poszlo na PW

 

ad. 3 kumpel ma tak w swoim B5 FL 2003, ze jak pierwszy raz pilota kliknie to wylacza sie alarm, 2 raz otwieraja sie drzwi kierowcy, 3 x otwiera sie reszta drzwi - sprawdz u siebie moze dziala za kolejnym przycisnieciem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kluczyk w drzwiach kierowcy po przekręceniu blokuje otwieranie klapy bagażnika z tego przycisku w drzwiach.

co do pilota,naciskając dwa razy,powinny otworzyć sie wszystkie drzwi.

pozdr;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki koledzy! sprobuje jutro z pilotem! a co do tego zamka w kieszeni nie blokuje mozliwosci otwarcia wlewu, w jakiej pozycji by nie byl to sie otworzy wlew!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej,post nr6,nie wlew paliwa,tylko klapa bagażnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega w 4 poscie napisal tez o wlewie paliwa wiec dlatego ja odp tak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak z innej beczki ten silnik to nie jest 20V tylko 8V :) Zwykła prosta 8-zaworówka. A cb radio można jeszcze umieścić w podłokietniku, o ile masz oryginalny. Po zamknięciu wogole nie widać ze masz radio, a jak nie widać to złodzieja nie kusi.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CB radio najbardziej funkcjonalne jest z lewej strony kierownicy na dole. Musisz przecież zawsze coś wyregulować, ustawić, przekręcić. Pod kierownicą musisz się nagimnastykować aby coś dostrzec, a w podłokietniku już nie mówię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9

Wąskie CB da się upchąć pomiędzy tunel środkowy a fotel pasażera (ja tak robię z tti 770). Wiem, że to prowizorka ale widzisz wyświetlacz i bez problemu możesz bawić się pokrętłami. A jeżeli chcesz zabrac radyjko do domu zajmuje Ci to 5 sekund.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wąskie CB da się upchąć pomiędzy tunel środkowy a fotel pasażera (ja tak robię z tti 770). Wiem, że to prowizorka ale widzisz wyświetlacz i bez problemu możesz bawić się pokrętłami. A jeżeli chcesz zabrac radyjko do domu zajmuje Ci to 5 sekund.

 

pozdrawiam

 

Między fotel a tunel środkowy to dobry pomysł gdy się chce mieć powycierane siedzenia... takie wkładanie i wyjmowanie radia nie służy dobrze ani samemu radiu (kable) ani fotelom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość golas9
Jak bedziesz wpychał na siłę za duże radio to na pewno, jeżeli robisz to z głową nie bedzie nawet śladu. Jest to dobre rozwiązanie, jeżeli nie używasz radia codziennie ani nie chcesz nic przerabiać. U mnie sprawdza się to znakomicie.

 

http://www.saxon.waw.pl/sklep_cb_radio-39.html

 

polecam lekturę tej strony, jest pokazanych kilka innych patentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na temat radia CB i sposobu montażu mamy temat w dziale CB

 

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności