Skocz do zawartości
wertum

Dziwny "rzęz" plus układ chłodzenia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam dwa mega problemy

 

Problem pierwszy:

 

Gdy samochód stoi na jałowym biegu spod samochodu dobywa się dziwny dźwięk - taki rzęch jakby metal tarł o metal. Co to może być?

 

Problem drugi:

 

Mam wyciek z układu chłodzenia. Dzisiaj rano przed wyjazdem do pracy zlokalizowałem wyciek na "pod" lub "w okolicach" zbiorniczka wyrównawczezgo. Co to może być?

 

Proszę o pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zlokalizowałem wyciek na "pod" lub "w okolicach" zbiorniczka wyrównawczezgo. Co to może być?

 

Dziura ?

 

Gdy samochód stoi na jałowym biegu spod samochodu dobywa się dziwny dźwięk - taki rzęch jakby metal tarł o metal. Co to może być?

 

Zlokalizuj z której strony silnika czy skrzyni się wydobywa a może z innego podzespołu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brzmi jakby skrzynia lub troszkę dalej w kierunku tyłu auta. Dodam, że po wrzuceniu biegu i nie ruszeniu z miejsca dźwięk się nie zmienia, a przy wciśnięciu gazu dźwięk zanika

 

Czy przyczyną może być np. olej w skrzyni?

Edytowane przez wertum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Brzmi jakby skrzynia lub troszkę dalej w kierunku tyłu auta. Dodam, że po wrzuceniu biegu i nie ruszeniu z miejsca dźwięk się nie zmienia, a przy wciśnięciu gazu dźwięk zanika

A może to osłona katalizatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że biegi czasem trudno wskakują (np. jedynka za którymś razem, czasem bieg nie wskakuje do końca) może to być powiązane? W środę oddaję wóz do mechanika więc chciałbym go jakoś na temat naprowadzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze to sprzęgło albo wybierak? a jak na luzie nacisniesz sprzęgło tez słychać ten dzwiek czy przestaje? i czy jak jest ciepły silnik tez go słychac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słychać go niezależnie od wciśnięcia sprzęgła i temperatury silnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam np tak ze jak wcisne sprzegło i wrzuce bieg to sie robi cisza a tez cos rzęzi i obstawiam sprzęglo lub wymierak. a metaliczny dzwięk to moze byc spowodowany tez drganiem tłumika albo ociera o cos. najpierw bym do tłumika całego zajrzał, potem szukał gdzie indziej jak to nie to;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poruszaj wydechem, może gdzieś ociera/rezonuje. Jeśli to nie to, to zrzuć paski alternatora i pomp. Katalizatora tam nie ma i nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja tez tak mam. Ile kosztuje ten wybierak? I gdzie On jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ale mi to "rzezi" caly czas poki nie wcisne sprzegla.

I to stalo sie tak w sumie w krotkim czasie, bo w ciagu tygodnia moze...

No i bardziej slychac to wewnatrz auta i na zewnatrz. Moze to cos innego...

Dzwiek przypomina prace silnika Diesla ale taka metaliczna.Olej w skrzyni jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności