Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie w zasadzie jeden dopiero zaczynał zmieniac barwe na różową ale roznica jest widoczna szczegolnie kiedy był jeden zmieniony a drugi nie

Koszt całej wymiany 50 zł + 2 żarniki po 120 czyli 290 zł cała operacja na 2 lampy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedz jak to zrobic bez zdejmowania zderzaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba mieć specjalny klucz 10 bo niestety dojscie jest trochę ciężkie (bedziesz widział jak zdejmiesz osłone z góry jaki klucz dojdzie do sruby)

Najpierw zdejmujesz osłony z góry, odkrecasz tym kluczem lampę i bez zdejmowania zderzaka bedziesz mógł ją przesunąć lekko na bok w zderzaku i wymienisz zarnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy okazji zapytam jaka jest lampka od swiatel postojowych??

tzn czy mozna do niej latwo sie dostac?? czy tez trzeba demontowac pol auta??

wiem, ze moglbym sprawdzic w aucie ale akurat zona wyjachala nim i chyba szybciej tu uzyskam odp niz ona wroci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji zapytam jaka jest lampka od swiatel postojowych??

tzn czy mozna do niej latwo sie dostac?? czy tez trzeba demontowac pol auta??

wiem, ze moglbym sprawdzic w aucie ale akurat zona wyjachala nim i chyba szybciej tu uzyskam odp niz ona wroci.

zwykła żaróweczka W5W (http://images50.fotosik.pl/170/61d26c3af420f19e.jpg), dostęp jest łatwy, ściągamy tylnią plastikową zasłonkę reflektora i widać w głębi taki biały "listek" ciągniemy za niego (nie kręcimy!!!) i już mamy żaróweczkę na zewnątrz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy okazji zapytam jaka jest lampka od swiatel postojowych??

tzn czy mozna do niej latwo sie dostac?? czy tez trzeba demontowac pol auta??

wiem, ze moglbym sprawdzic w aucie ale akurat zona wyjachala nim i chyba szybciej tu uzyskam odp niz ona wroci.

 

TU masz odpowiedni wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem te oto żarniki http://allegro.pl/zarowki-zarowka-xenon-d1s-nowe-philips-orygina-i1365544411.html

 

no i moje zycie nabralo światła.

przyczyna byla prosta, stare wypalone juz żarniki.

tak wiec smielo moge powiedziec, ze jesli ktos ma podobny do mojego problem to spokojnie kupowac zarniki i wymieniac. za wymiane zaplacilem 150zł tak wiec za calosc 390zł

Edytowane przez bullet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://allegro.pl/zarowki-zarowka-xe...365544411.html

 

a co otym sądzicie?

Czy wg Was to te same co w serwisie po duuuużo więcej PLN?

 

ja je kupilem nie dlugo bede montował to napisze jak swieca

Edytowane przez Zwierzak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
trzeba mieć specjalny klucz 10 bo niestety dojscie jest trochę ciężkie (bedziesz widział jak zdejmiesz osłone z góry jaki klucz dojdzie do sruby)

Najpierw zdejmujesz osłony z góry, odkrecasz tym kluczem lampę i bez zdejmowania zderzaka bedziesz mógł ją przesunąć lekko na bok w zderzaku i wymienisz zarnik

 

kolego jak to zrobiles dokladnie?? moze daj jakies fotki bo ja sie meczylem i nie dalem rady niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy kupuje to na co go stac -- ale kupujac auto dobrze wyposazone trzeba liczyc sie z kosztami jak jakas *******ka sie zepsuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego ja też zamierzam wymienić żarniki na nowe bo podobnie jak ty nic nie widzę w nocy - tak jak bym jeździł maluchem...

Światła świecą na biało z niebieską poświatą - niby ok ale drogi to prawie nic nie oświetlają, a jak mnie wyprzedza inny passat to widać wtedy różnicę on ma dzień przed sobą a ja ciemno jak w .....

Jak wymienię to napiszę czy różnica jest bo mimo wszystko świecić gorzej nie powinny !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy jak włączę światła to prawy ksenon świeci mi normalnie a lewy parę sekund na biało a po chwili zmienia barwę na fioletowo różowa

 

upewnijcie mnie ze do wymiany tylko żarniki czy coś więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na różowo to na 99% palnik do wymiany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak . Tylko jak wymieniasz to 2 sztuki .Wtedy będziesz miał jednakową barwę obu lamp . Drugi świeci ale pewnie niedługo padnie .

Edytowane przez Trokadero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dokładnie ;) coś w tym stylu :) kiedyś słyszałem, że lepiej wymieniać parami; ale czy to prawda...

 

Prawda prawda, kiedys w A3 jeden zacal mi swiecic na rozowo, czasem tez blyskal jak stroboskop przy odpalaniu. Wymiana obydwoch palnikow i reflektory swiecily jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do NIEwidzenia nic w nocy- to u mnie jest lepiej ale nadal nie jestem w pelni zadowolony, szczegolnie gdy na drodze pojawia sie jakies inne oswietlenie to widze ze ono jest mocniejsze niz moj xenon.

 

co do zakupu na allegro to ja wlasnie kupilem od tego uzytkownika.

 

co do wymiany to tylko parami- nawet z glupich ekonomicznych wzgledow- wymieniesz 1 sztuke a zdjecie zderzaka kosztuje troche i za miesiac ci padnie drugi zarnik i od nowa zderzak zdejmowac ??

bez sensu :)

zmieniaj od razu dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja taż kupiłem na tej aukcji: http://allegro.pl/zarowki-zarowka-xe...365544411.html

Objawy tak jak w wątku: najpierw mruganie i świecenie na różowo w końcu się przepalił, aha u mnie też przestało działać doświetlanie. Po wymianie wsio ok.

Nowe świecą bardzo dobrze. Jeżeli ktoś z Was ma garaż to można to zrobić własnoręcznie. Wymieniłem sam, nic strasznego. Moim poradnikiem było forum:dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to powiedz jak to zrobiles bo juz druga osoba mowi ze zrobila sama.

albo podaj linka do watku z instrukcja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności