Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam passata B5 3B 1.9 tdi (AFN) '97 sprowadzany ze Szwecji. W tej wersji światła świecą jak tylko przekręci się stacyjke, bez względu na to czy pokrętło jest ustawione na "0" czy na symbol świateł. Słyszałem, że można tą opcję wyłączyc wyciągając jakiś bezpiecznik szukałem w schematach bezpieczników ale nie znalazłem bezpiecznika który mógłby byc za to odpowiedzialny :-( Czy może mi ktoś powiedziec co zrobic żeby światła świeciły gdy sam je włącze a nie tak jak teraz, że świecą jak tylko przekręce kluczyk w stacyjce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ma zamontowany uklad ktory wlacza odrazu swiatla po przekreceniu kluczyka. z tego co kojaze u nich tez jezdzi sie caly czas z wlaczonymi swiatlami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien, ale ten układ siedzi chyba we włączniku. Jak masz skąd to podmień włącznik na inny i się przekonaj. Bo na forum jest wiele info jak dołożyć automatyczne włączanie świateł, ale jak to zdemontować to nie znalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_tytul1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić włącznik świateł. Też mam paska ze Szwecji, podmieniałem włącznik i wiem, że to on jest odpowiedzialny za automatyczne włączanie świateł mijania. Ja natomiast z tego nie zrezygnowałem, bo po co? Skoro u nas też trzeba jeździć z włączonymi światłami mijania przez cały rok;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam paska ze szwecji. Tak jak mówi 4ri3l po co chcesz z tego rezygnować skoro i tak musisz włączać światła za każdym razem? Gdzieś kiedyś czytałem że wystarczy jeden kabelek odłączyć od włącznika ale nie pamiętam dokładnie który.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po co chcesz z tego rezygnować skoro i tak musisz włączać

 

 

Ja natomiast z tego nie zrezygnowałem, bo po co?

 

 

np po to zeby zgasic swiatla :)

 

jak czekam na kobiete pod praca i jest mi zimno, zalaczam silnik... swiatla niepotrzebne

jak wjezdzam na posesje pana X i swiece mu po oknach to zalaczam np postojowki....

jak parkuje pod domem i czekam az turbinka sie ostudzi :)

jak robie cos w garazu i potrzebuje miec przekrecony kluczyk ze zgaszonym silnikiem ....

 

 

chyba malo jezdzicie autami panowie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym dodał jeszcze jeden argument żeby usunąć to dziadostwo. jak przekrecanie kluczyk i sie wlaczą swiatla to przy odpalaniu akumulator zbiera niepotrzebne baty tymi swiatłami. no i wszystkie argumenta kolegi są także jak najbardziej słuszne i trafne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akumulator zbiera niepotrzebne baty tymi swiatłami
tu bym sie nie zgodził, niektórzy przed rozruchem specjalnie "migają" światłami żeby wzbudzić akumulator, a nie od razu atakować go maxymalnym poborem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz... przecież nawet jeśli mamy załączone światła to w chwili przekrecenia stacyjki i odpalania auta one zostaja automatycznie wyłaczone aby zmniejszyć pobór prądu... VW ma tak juz od ponad 20 lat..:D więc aku batów nie dostaje..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój szedzki pasek też ma opcję że światła świecą cały czas i bardzo dobrze tak jak wcześniej pisali Koledzy u Nas cały rok na światłach więc to ułatwienie.

Kolega PrEzMoL napisał:

np po to zeby zgasic swiatla

 

jak czekam na kobiete pod praca i jest mi zimno, zalaczam silnik... swiatla niepotrzebne

jak wjezdzam na posesje pana X i swiece mu po oknach to zalaczam np postojowki....

jak parkuje pod domem i czekam az turbinka sie ostudzi

jak robie cos w garazu i potrzebuje miec przekrecony kluczyk ze zgaszonym silnikiem ....

 

chyba malo jezdzicie autami panowie !!

 

Czyli mamy rozumieć że jeśli mamy włączone światła cały czas(bo taką mamy wersję auta) to jesteśmy kiepskimi kierowcami ??? Nie wiem jak to mam rozumieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli mamy rozumieć że jeśli mamy włączone światła cały czas(bo taką mamy wersję auta) to jesteśmy kiepskimi kierowcami ??? Nie wiem jak to mam rozumieć.

 

To przeczytaj jeszcze raz kolego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zamkniety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności