Skocz do zawartości
twardy1973

drgania przy predkosci 90-110

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam znowu problem z zawieszeniem przy rozpedzaniu mam przu okolo 90 dziwne dragania pozniej przy wiekszej predkosci to mija kola wywazylem amory dobre nie wiem co to:(:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy wiekszej predkosci to mija kola wywazylem

 

Znam przypadek kolega mial tak w astrze robil cuda wianki z tym drganiem i postanowil zmienic felgi bo mu sie znudzily a po zmianie to zniknęło mimo ze wczesniejsze felgi byly wywarzane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jeździsz przypadkiem po błocie? ;) przed domem, do garazu... Ja często mam ten problem, że błoto gromadzące się wewnątrz felgi powoduje takie drgania. To jedyne co przychodzi mi do głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

krzywe felgi też się da wyważyć w taki sposób, by nie powodowały bicia w osi obrotu ;) to i tak nie zmienia faktu, że będą krzywe i kierowca będzie się czuł jakby miał kwadratowe koła...

 

zwróć uwagę podczas wyważania czy koło jest proste... jeśli nie, to trzeba prostować i tyle.

 

Inne elementy, które powodują bicie to łożyska przednie (rozwalają się po wjechaniu niskim profilem w dobrą dziurę) - bicie czuć szczególnie podczas zakrętów. Dodatkowo półosie - ale to już trzeba mieć hardkorowy moment albo dużo szczęścia, żeby skrzywić półoś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki ale bylem u wulakizator i mowi ze opony sa oki tylko mowil ze jeden alus troszke bije i ze tom zrobi zdjalem kolo i zostawilem po powrocie jest to samo moze ciut lepiej kurdesam juz nie wiem komu wierzyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak zostawiłeś to bijące koło i jechałeś na zapasie, to też biło? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wszystkich wymienionych przyczyn można dodać:

- oponę - pęknięte wzmocnienie = guz na oponie = bicie - ale powinno też być odczuwalne na małych prędkościach,

- przegub wewnętrzny - na pewno czytałem o tym na forum....

 

Ps. Pisz trochę spokojniej, bo się nie da tego normalnie zrozumieć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam że tolerancja przy wyważaniu koła na "maszynie" tez jest ważna. Zauważyłem że maja ustawione na 30 ( nie wiem co to znaczy ) ale kiedyś było coś o tym na forum. Gostek mi wyważył na " tych 30 " i było ok wg maszyny a ja jemu zwróciłem uwagę żeby zmienił na mniej, zmienił na 10 i te przed chwila wyważone koło było dalej nie wyważone :) dołożył ciężarków i było ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym dodał jeszcze stare opony + brak zbieżności

i może nierównomierne ciśnienie w oponach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem na zapas i troszke moze bylo lepiej a oponki sa nowki kupione w styczniu na wyspach skad wrocilem na kolach mysle ze raczej jakis alus dostal na jakims wzniesieniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zebys ustawil sie z kims z forum na test zamieniajac kola cale od kogos a puzniej po kolezensku :zdrowko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajno nie ma sprawy poszukam kogos z wilkopolski dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli koła będą w 100% OK, to może być również wina półosiek lub półośki napędowej. Miałem takie same objawy w poprzednim aucie (wibracje od 70-90 km/h) i właśnie wymiana półośki pomogła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki sprawdze na razie zamienie wszystkie kolka i zobacze co dalej

 

---------- Post added at 15:45 ---------- Previous post was at 15:44 ----------

 

a moze byc to wina zbieznosci lub amorow z tylu

 

---------- Post added at 15:48 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

 

a nie wiez jaki jest koszt tych polosi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności