Skocz do zawartości
cniedzi

Dla potomnych - rozwiązanie błędów świec żarowych

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,ktoś wie czy można już dostać poza aso świece,które nie wywalają błędu,na allegro jest już spora oferta do BKP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie z allegro,u mnie wywalalo,tylko NGK z serwisu niestety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ngk 9864,według katalogu dedykowana do bkp?ktoś testował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nikt nie testował,to zrobiłem to sam.Nie ma potrzeby kupowania w aso(107zł),kupiłem NGK(72zł),o tym samym oznaczeniu co oryginały i nie wywala błędu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ponieważ nikt nie testował,to zrobiłem to sam.Nie ma potrzeby kupowania w aso(107zł),kupiłem NGK(72zł),o tym samym oznaczeniu co oryginały i nie wywala błędu.

 

Ile przejechales na tych nowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie tylko kilkaset km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BOSCH. Jak ktos ma ESI Trionic to sobie moze sprawdzic odpowiedniki Boscha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem, możecie wskazać warsztat w Warszawie lub okolicy, który w rozsądnej cenie potrafi usunąć tą usterkę?

 

Tomek

[email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem orginały w ASO i dziś rano zonk, kontrolka silnika znowu świeci się na pomarańczowo, o co kaman ??

Edytowane przez waldiki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość podral86

ja mam podobny błąd z tym ze błąd Workshop emmision wyskakuje przy gwałtownym zwiekszeniu obrotów silnika no i oczywiscie brak mocy :( myslicie ze wymiana świec w ASO pomoże ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie kiedy padla świeca to kontrolka zapala juz juz przy rozruchu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przerabiałem temat świec żarowych dość dokładnie. Wymieniałem u siebie dwa komplety. Pierwsze na BOSCH i lipa, potem na BERU też lipa. Po wymianie wiąski i innych "kosztach" zakupiłem w ASO orginały NGK i jest ok. Jeśli chodzi o silniki 2.0 TDI 140 Km. to tylko w ASO i NGK (o ironio MADE IN JAPAN):mlask

 

P.S. jeśli chodzi o spadek mocy i komunikat "Workshop emmision" to raczej nie jest przyczyna świec żarowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to tylko w ASO i NGK (o ironio MADE IN JAPAN)

nie tylko w aso,wystarczy kupić ngk9864 i błędu brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy swiece trzeba wymieniac 4 naraz ,czy mozna jedna lub te co padly ?

 

Czy wiecie gdzie jest przekaznik swiec ?

Moze jak bedzie blad swiec to lepiej najpierw sprawdzic przekaznik swiec a dopiero wymieniac same swiece .

Czy poza przekaznikiem sa bezpieczniki od swiec i gdzie sie mieszcza ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Mam podobny problem. Passat b6 2.0 tdi, silnik bkp. Pojawił mi się błąd najpierw jednej świecy żarowej cylindra pierwszego, więc pojechałem do serwisu vw kupiłem pojedyńczą sztukę bo tyle było na stanie, świeca beru 0100266004 GE 101, nie zdążyłem wymienić a pojawił się już następnej na cylindrze 3, dostałem się do tych świec faktycznie dwie były spalone więc pojechałem dokupiłem jeszcze trzy świeczki beru 0100266009 GE 101, człowiek twierdził że to jest to samo. Wymieniłem wszystkie cztery a na drugi dzień ten sam błąd, świeci się kontrolka silnika, napis "emission workshop" i świeca żarowa cylindra 1-Q10 i 3-Q12 elektryczna usterka w obwodzie prądowym, zwarcie do plusa Lamp ON. Co dalej robić? Poradził ktoś sobie z takim błędem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasowales bledy czy wymieniles i zostaly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co dalej robić? Poradził ktoś sobie z takim błędem?

oczywiście,kupić ngk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po zamianie świec błędy wykasowałem
wykrec po kolei swiece i sprawdz czy grzeja lub miernikiem sprawdz jesli walnieta ktoras to wymien jesli nie to sprawdz przekaznik bezpiecznik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
sprawdz przekaznik bezpiecznik

 

No tak ,a mozesz to rozwinac o jakies numery czy ktora puszka i gdzie to jest .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności