Skocz do zawartości
tomek0701

Prośba o numery części - ETKA

Rekomendowane odpowiedzi

WItam

 

 

Bardzo przydałby mi się numer dźwigni przy samej skrzyni biegów służącej do ich zmianany w polo 6n z 1996 r. silnik to 1.9 D. Niestety nie znam oznaczenia. Skrzynia manualna 5 biegowa.

 

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chodzi mi o uszczelnienie tej blachy

 

Ja tego w etce nie widzę. Prawdopodobnie jest to rodzaj jakiegoś uszczelniacza podobnego do silikonu. Więc coś takiego należałoby zastosować.

 

Pozdrawiam - kosiad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo przydałby mi się numer dźwigni przy samej skrzyni biegów służącej do ich zmianany w polo 6n z 1996 r. silnik to 1.9 D. Niestety nie znam oznaczenia. Skrzynia manualna 5 biegowa.

 

dwignia.th.jpg

 

która to część musisz sam dojść. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

która to część musisz sam dojść.

 

 

Niestety na obrazku jest coś całkiem innego niż posiadam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety na obrazku jest coś całkiem innego niż posiadam

Przydał by się numer Vin tego polo, będzie można powiedzieć coś więcej na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety na obrazku jest coś całkiem innego niż posiadam
Dobra Damian zgadujemy dalej;

 

dwignia.th.jpg dwignia1.th.jpg dwignia2.th.jpg

Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I znalazło się.

 

 

3 obazek (dźwignia2.jpg)

 

Poproszę o numkerek części 68 i przy okazji zdjęcie z numerami skłądowych bo zamówiłbym jeśli by się dało tylko tą część któa się urwała. Prubowałem spawać ale znmów się urwało :/ cholerne aluminium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6N0711017B Mechanizm przełączania biegów

 

Ponad 320 zł. NIezły kosmos :(

 

 

 

dziękuję bardzo panowie za pomoc.

 

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mogę prosić o podanie nr katalogowych następujących części:

-czujnik temperatury cieczy

-czujnik położenia pedału hamulca

-czujnik położenia pedału sprzęgła

 

A może można je jakoś reanimować czy raczej w grę wchodzi tylko wymiana? Diagnostyka komputerowa wykazała sporadyczne błędy, jednak kontrolka ściec żarowych pojawia się już od dobrego miesiąca. Mechanik radził wymianę, ale wiadomo on też chce zarobić.

 

Już znam odpowiedzi, może się komuś przydadzą("nazewnictwo z ETKI"):

-czujnika temperatury cieczy-"czujnik temperatury podwójny"-059 919 501 A

-czujnik położenia pedału hamulca-"włącznik świateł "stop""-4A0 945 515 A

-czujnik położenia pedału sprzęgła-"zawór napowietrzający pedał sprzęgła"-811 907 343 B (Ta część rzekomo się nie psuje i ciężko jest ją dostać poza ASO. W moim przypadku możliwym jest, że czujnik ten nie był wkręcony odpowiednio głęboko i dlatego komputer wywalał błąd, pytanie tylko od jakiego czasu tak było i jaki to mogło mieć wpływ(W sensie ogólnym, bo bezpośrednio doczytałem gdzieś na forum, że silnik mógł nie przechodzić w stan biegu jałowego, albo był w nim przez cały czas? Wcześniej nie sprawdzałem, ale teraz rzeczywiście przy wciśniętym pedale sprzęgła silnik gwałtowniej reaguje na pedał gazu niż przy zwolnionym pedale sprzęgła)?)

 

GURAL dziękuję za pomoc :)

Edytowane przez camillo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-czujnik temperatury cieczy

059919501A zielony, wtyczka chyba półokrągła

-czujnik położenia pedału hamulca

-czujnik położenia pedału sprzęgła

Tych czujników nie mogę namierzyć. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
-czujnik położenia pedału hamulca

-czujnik położenia pedału sprzęgła

 

WD40 zaatakuj na początek. Lubią przyśniedzieć itp. W autobusach zdarzało mi się to rozbierać i poprawiać ale w osobówce to raczej nierozbieralne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witajcie.

Potrzebuje numeru czesci plastikowej zaslepki ktora jest na nadkolu plastikowa nad kolem, zaslepka zeby dojsc do zarowki kierunkowskazu w VW Passat b5 Fl Sedan moglby ktos mi podac nr czesci i wkleic zdjecie ETKA?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witajcie.

Potrzebuje numeru czesci plastikowej zaslepki ktora jest na nadkolu plastikowa nad kolem, zaslepka zeby dojsc do zarowki kierunkowskazu w VW Passat b5 Fl Sedan moglby ktos mi podac nr czesci i wkleic zdjecie ETKA?

 

Odpowiedziałem Ci wczesniej juz w innym wątku w dziale B5, tam jest rysunek. 3B0 809 967 - cena u Gajosa 31,49 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podpytam... potrzebuję numerów seryjnych sprężyn do mojego passata WVWZZZ3BZ2E206166, oznaczeń "kropkowych" sprężyn oraz zamienników od innych wersji, które są obniżone fabrycznie. Nie chcę kupować serii, tylko niższego, ale seryjnego (jakiś sportline?), a numer VIN podałem dla referencji... Mam uszkodzone dwa wahacze górne od "dobijania" na nierównościach - czas na dłuższe sprężyny :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuję numerów seryjnych sprężyn do mojego passata WVWZZZ3BZ2E206166, oznaczeń "kropkowych" sprężyn oraz zamienników od innych wersji, które są obniżone fabrycznie.

Pytasz o springi od wersji "Sport" -20. Zaraz coś znajdę. :) widzę ze u Ciebie była seria komfortowa. :)

Użyj wyszukiwarki ;) temat poruszany był wiele razy ;)
;)

http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=418089&postcount=20

Tam są scany z ETKA z numerami i oznaczeniami. Jak nie wyraźne to zrobię wydruk w pdf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za polecenie "użyj szukajki" - czy możesz jeszcze podać które sprężyny są u mnie w serii, co bym miał punkt odniesienia?

 

//edit: i czym różnią się te sprężyny podane w linku powyżej? bo jest ich 10, są różnie oznaczone "paskami" i każde opisane jako "sprężyna śrubowa dla zawieszenia sportowego" ;(

Edytowane przez marecek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki za polecenie "użyj szukajki"

To był żarcik. ;) Bez urazy. :)

ETKA podaje ze to, co poniżej na fotce, to była sprężyna założona fabrycznie do twojego autka.

4a60b424224a8495med.png

PS

Masz kombi? Bylem pewny ze to sedan.

 

EDIT//

 

i czym różnią się te sprężyny podane w linku powyżej? bo jest ich 10, są różnie oznaczone "paskami" i każde opisane jako "sprężyna śrubowa dla zawieszenia sportowego

Czym się różnią dojdziesz po kodach PR, sprawa rozbija się o zakres ciężaru jaki sprężyna ma odbierać w samochodzie.

 

EDIT//

 

Czyli idealny zamiennik dla Ciebie, sprężyny z końcówką numeru CS (sportowe oczywiscie)

Edytowane przez GURAL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu Masz numer tylnej sprężyny.

389983c732c5972bmed.png

A jej sportowy zamiennik to numerek z końcówką BL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi, czy "sportowe" springi powinny być -20 bez względu na "nośność", bo z tej tabeli wynika, że sprężyny CS mają utrzymać między 824 a 853 kg. Pytanie czy jak dorwę takie z przedziału 20kg więcej lub 20kg mniej to czy to mi zrobi jakąś różnicę...? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności