Skocz do zawartości
Gość prezes123

mała prędkość jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość prezes123

witam. mój ojciec ma passata b4 kombi z silnikiem 1.9 TDI, ja mam takiego samego passata tylko że w sedanie silnik ten sam 90 KM, gdy jade tym kombi przy prędkości 120 km\h na 5 biegu mam około 2 tys obrotów, a gdy jadę sedanem mam około 3,2 obrotów.. czemu tak się dzieje i jaka jest tego przyczyna?? albo tym kombi na 4 biegu spokojnie dochodzi do 120km\h a sedanem za nic takiej predkości nie osiągnę..;/ nie wiem dlaczego tak jest.. POMÓŻCIE!!

Edytowane przez prezes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inne skrzynie biegów są, inne przełożenia....

 

---------- Post added at 12:22 ---------- Previous post was at 12:21 ----------

 

Możliwe że jeden z nich to passat GT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwyraźniej w jednym jest zamieniona skrzynia skoro ibydwa silniki są takie same :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a gdy jadę sedanem mam około 3,2 obrotów..

Przy 120 to ja mam mniejsze obroty benzyniakiem, chyba faktycznie skrzynia z innej wersji jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

normalnie w tdi jest na 5 biegu przy 2 tysiącach obrotów 90km/h a na 4 biegu do zamknięcia obrotomierza wyciągne 160km/h. Też mam 90km w sedanie ale w te 120km/h przy 2 tys obrotów to nie chce mi sie wierzyć musisz mieć coś z obrotomierzem albo prędkościomierzem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś dziwne przełożenie w skrzyni ale sprawdz jeszcze raz bo jak piszesz z tymi obrotami to ten sedan jest mocniejszy

może przewody od sterownia turbiny takie gumowe cienkie może zawór wysterowania turbiny na grodzi silnika może przepływomierz albo na końcu turbina

JEST WIELE PRZYCZYN LEPIEJ SPRECYZUJ PYTANIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes123

przepływomierz to nie jest napewno bo nawet podmieniałem od tego z kombi.. tak jest mocniejszy, ale co z tego ze on jedzie na max 160.. a ten kombi pójdzie do 200 km\h. w sedanie 1 bieg jest tylko na ruszenie.. 2 bieg do 50 km\h .. nie wiem co am zrobić skrzynia jest od diesla, bo nawet mechanik mi mówił i sprawdzał jej symbole i porównywał z benszyną wiec 100% ze jest od diesla.. o jakich przewodach mówisz??

 

---------- Post added at 18:51 ---------- Previous post was at 18:48 ----------

 

dodam, że turbina ładuje jak szalona...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego skrzyń do zarówno do diesla jak i benzyny było kilka rodzajów o różnych oznaczeniach a z tego co pamiętam to w td były krótsze skrzynie niż w tdi a inna opcja to że masz tam jednak skrzynię od benzyny przeczytaj jaki masz symbol i sprawdź gdzieś na forum kiedyś były podane oznaczenia. Nic innego nie ma wpływu na poszczególną prędkość na różnych obrotach tylko i wyłącznie skrzynia albo tylny most ale w passacie takowego niema. Ale dalej nie wydaję mi się żeby któraś miała takie przełożenie żeby przy 2 tys obr mieć 120km/h. Chyba że się mylę.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mój ojciec ma passata b4 kombi z silnikiem 1.0 TDI,

z takim silnikiem to powinieneś sie cieszyć,że wogóle jeżdzi

pozdrawiam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes123

sory klawisze mi sie pomyliły...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jeszcze poprawną prędkość jakimś odbiornikiem GPS.Być może i na liczniku masz przekłamania.

Pozdro.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w kombi TDI 90 km mam około 2000 obr/min. Jeżeli chcesz sprawdzić obroty w wersji cyfrowej to możesz bez podpinania do kompa sprawdzić u siebie (licznik z wyświetlaczem). Przy wyłączonej stacyjce wciśnij i trzymaj przycisk od kasowania przebiegu kilometrów, teraz przekręć stacyjkę aby zaświeciły się kontrolki, cofnij aby zgasły i ponownie przekręć aby się zaświeciły, na wyświetlaczu pojawi się P1, możesz zapalić silnik (oczywiście bez cofania kluczyka, nie musisz się martwić nic nie poprzestawiasz w ustawieniach). Po odpaleniu przyciskaj przycisk od kasowania przebiegu do pozycji (chyba P6) powinna wyświetlać się prędkość obrotowa około 900 lub 950 obr/min wyskalowane jest co 50 obr/min. Teraz możesz porównać sobie wskazania obr/min. Powodzenia. Moim zdaniem masz podmienioną skrzynię (inne przełożenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TDI 90KM, 1Z, przy prędkości 140km/h równe 3 tys.obr/min, na 5. biegu.

 

A jak z rozmiarami opon?

 

PS. Ja też obstawiam skrzynię. Podaj oznaczenie skrzyń jakie masz w obu passatach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes123

a gdzie się znajduje oznaczenie skrzyni??? bo ja nie wiem...

opony mam ok.. 185\65 R14

Edytowane przez prezes123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak z rozmiarami opon?

panowie, dopoki rozwazacie predkosc odczytywana z licznika (a nie rzeczywista, odczytywana np na podstawie odbiornika gps) rozmiar opon nie ma tu zadnego znaczenia :)

kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie, dopoki rozwazacie predkosc odczytywana z licznika (a nie rzeczywista, odczytywana np na podstawie odbiornika gps) rozmiar opon nie ma tu zadnego znaczenia :)

kuba

A no tak :wstyd:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes123

dobra panowie.. wszystko sie wyjaśniło.. mam skrzynie owszem od diesla.. ale od zwykłego, a nie od TDI..;// być może zmienię skrzynie.. tylko ze taka skrzynia to wydatek rzędu 500 zł niestety ;//

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak bys sie namyslil to mam taka skrzynie daje gwarancje rozruchowa, 100% sprawna juz wymontowana z autka. pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość prezes123

ile za nią chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności