Skocz do zawartości
Gość marcin15

Telefon w podłokietniku

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin15

Witam!!! w moim nowo zakupionym passacie w podłokietniku znajduje adapter do telefonu. Nie mam pojęcia jaki model tam pasuje.A może to nie jest to o czym myślę. Proszę o pomoc w tej sprawie:)

DSC00294.JPG

DSC00300.jpg

DSC00295.JPG

Edytowane przez marcin15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co Cie skusilo zakladac nowy temat w grupie Dolnoslaskiej?! Widze ze swiezak jestes wiec najpierw przeczytaj uwaznie regulamin forum a potem wchodz na dzialy zwiazane z twoim pytaniem i tam je zadawaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złącze z drugiego zdjęcia przypomina wtyczkę do serii starych Siemensów lub Panasoniców z serii GD lub najstarszych Nokii.

 

edit:

Chwilka googlowania i oto efekt:

http://forums.tdiclub.com/showthread.php?t=227605

oraz:

http://www.andrei-b5.narod.ru/rep/hf.html

 

Czyli wynika jednoznacznie, że ten z literką A na końcu, to do starej Nokii 3110.

Edytowane przez sipowitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziwne bo po numerze 1J0 035 705 wyglada ze do NOKI ale po zlaczu raczej nie bedzie pasowalo

 

edit:

znalazlem Nokia 3110

http://www.andrei-b5.narod.ru/rep/hf.html

Edytowane przez navik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie pasowało, mam identyczne złącze i nokie w to wpiętą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie pasowało, mam identyczne złącze i nokie w to wpiętą

 

przeczytaj do konca ze zrozumieniem: napisalem przeciez ze pasuje Nokia 3110

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie takie cos można kupić??i jak to sie wogóle nazywa.bo ja kupiłem auto od polaczka który sprowadza samochody z szwajcarii i brakuje mi tego "adaptera" do kompletu-na bank pajac wyjął(jak i kilka innych zeczy...):mad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj dwie uwagi, po pierwsze stare telefony działają tylko i wyłącznie w GSM 900 (tak jak w/w Nokia 3110), czyli praktycznie możliwy zasięg szczególnie w dużych aglomeracjach miejskich może się okazać ograniczony. Wiem, bo miałem okazję nawet to sprawdzić.

 

Sprawa druga, jak wynika z tego rosyjskojęzycznego artykułu, poza samym telefonem należy wymienić baterię, na tzw. slim o oznaczeniu BLJ-1 (zakładając, że już jakoś cudem nabędziesz N3110, to rodzi się pytanie, czy jest możliwe kupienie takowej baterii i najlepiej jeszcze sprawnej).

 

Sprawa trzecia, jak będziesz używał takiego telefonu? Zamierzasz nosić w kieszeni (za paskiem) taką cegłówkę, czy może za każdym razem po wejściu do auta przełożysz kartę? Ostatecznie w sieci Era można(było) wykupić usługę Era Tandem, czyli do dwóch kart SIM był przypisany ten sam numer i korzystać z kart naprzemiennie, aktywując przed użyciem każdej z nich odpowiednim kodem z klawiatury.

 

Reasumując:

Stałem sam przed takim problemem, miałem oryginalnie zestaw pod Nokię 5110/6110 i pochodne. Nawet sobie kupiłem 6150 (dwusystemowa cegiełka), jednak w niedługim czasie sprzedałem ją. W rezultacie stary zestaw wymontowałem, założyłem Bury'ego na bluetooth i teraz mam jeden i ten sam telefon, mieści się w kieszeni, działa w każdym systemie (GSM 900/1800 i innych) oczywiście również w aucie, nawet bez konieczności jego aktywowania (wystarczy, że "złapie" zasięg centralki BT i sam się uaktywnia).

 

Ale decyzję podejmij sam... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W rezultacie stary zestaw wymontowałem, założyłem Bury'ego na bluetooth
W samochodzie mam taki sam telefon Nokia 3110, ale nosze dwie komórki, do jednej Plus dołożył kartę tandem - działa, jednak druga - w razie połączenia - do ręki. Chcę telefon w samochodzie wymienić, najlepiej gdybym mógł używać jedną z komórek. Niestety nie znam się na tych cudach. Prosż Cię sipowitz doradź co i jak mam zrobić?

Dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosż Cię sipowitz doradź co i jak mam zrobić?

Opisałem dokładnie co zrobiłem w poście powyżej, dlatego sugerowałbym Tobie zrobić to samo. Uważam to za optymalne rozwiązanie. Ta centralka to Bury Comfort Compact 9040:

http://www.bury.com/pl/zestawy-glosnomowiace/bluetooth/cc-9040/

comfortcompactbt.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sipowitz - dziękuję bardzo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sprawy, ja też dziękuję za punkcik. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności