Skocz do zawartości
unreal

opony 225.55 r16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jak w temacie czy opony o rozmiarze 225.55 r16 wejda na standardową felge vw 16 i czy będą pasowały do passata b5 pi lifcie, 3gb kombi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie takie szerokie bo mam je z innego auto a sa w dobrym stanie.. wiec sie zastanawiam czy je sprzedac czy moga byc do paska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpuścił bym zakładanie takich szerokich opon, będzie Ci się bujał na boki i kiepsko wyglądał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od szerokości felgi. Też do kilka dni temu przerabialem. Ja zakupiłem 215/55/R16. Moja felga ma 7,5 cala i 205 jest za wąska na taką felgę i nie zalecana. Optymalne są 215 lub 225. Także sprawdź jaką masz szerokość felgi i na forum jest temat do jakiej felgi jaka powinna być opona.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam felgę 7 calową i opony 215/55/R16 i jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie musze sprawdzic ta felge, ale aktualnie na nia sa 205 standardowe tylko juz mocno zdarte

 

---------- Post added at 14:55 ---------- Previous post was at 14:33 ----------

 

dobra sprawdzilem to felga 7j to wejda te oponki ma moze ktos takie zalozone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobra sprawdzilem to felga 7j to wejda te oponki

 

Pewnie że wejdą jednakże licznik zacznie Ci strasznie przekłamywać...Poza tym będzie straszny balon jak na 7 cali założysz 225...No i problem w koleinach itp...

 

Nie polecam...

 

Zalecana opona do 16 calowej felgi to tak jak koledzy wyżej pisali 205/55/16.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam jak w temacie czy opony o rozmiarze 225.55 r16 wejda na standardową felge vw 16 i czy będą pasowały do passata b5 pi lifcie, 3gb kombi.

wejdą ,ale zamiennik z 205/55/16 to 225/50/16,bo 225/55 bedzie lipa wyglądało i się jeździło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dzis zamontowalem, musze pojezdzic zobaczymy jak bedzie wielka lipa to kupie nowe oponki.. wyglada to nie fajnie ale coz pozyjemy zobaczymy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na zakrętach będzie Ci bujało autem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja opony tyle ze 215/55/R16 założyłem na tył. Na przodzie zostały 205. Na tyle jakoś wieksze oponki ładniej wyglądają i pasuję. No i co goodyear F1 to goodyear :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie czy wie ktoś jak się sprawują opony PRIANGLE nowe 235/45/17 znalazłem je w cenie 220zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
panowie czy wie ktoś jak się sprawują opony PRIANGLE nowe 235/45/17 znalazłem je w cenie 220zł

 

cena juz zniechęca do zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 205/55/16 na oryginalnych alufelgach VW. Niestety muszę powoli myśleć nad ich wymianą. W najbliższym czasie planuje chiptuning (do około 170KM) i myślałem nad założeniem szerszych opon (przynajmniej z przodu) co by lepiej się trzymały asfaltu przy przyspieszaniu. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z szerszymi oponami (jakimi)? A może nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności