Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

FELA minimum 16". Pompa WYDOLI. Co do samego zaimplementowania zawiechy S4 do PASSATa...narazie CO i JAK ..TAJEMNICA :P chce miec satysfakcje pierwszego w Polsce (chyba ?!). Szacujemy wraz z Tune-Up ze droga hamowania moze osiagnac, ze 100km/h do ZERA...jakies 25-30m., przy stosownych oponkach i suchym asfalcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj kolego 30m nigdy nie osiagniesz :) no chyba ze bedzie po drodze jakis mur albo co :)

fakt faktem ze jest to bardzo fajny zestaw i szybko go nie ugotujesz. gratsy

 

BTW jesli szukasz gratów to jest szansa ze moj kolega bedzie sie takiego setupu pozbywal z samochodu. jak by co to PW.... oczywiscie kompletu :)

 

jesli szukasz w innym zrodle to uwazaj na zacisk cztero klockowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FELA minimum 16". Pompa WYDOLI. Co do samego zaimplementowania zawiechy S4 do PASSATa...narazie CO i JAK ..TAJEMNICA :P chce miec satysfakcje pierwszego w Polsce (chyba ?!). Szacujemy wraz z Tune-Up ze droga hamowania moze osiagnac, ze 100km/h do ZERA...jakies 25-30m., przy stosownych oponkach i suchym asfalcie.

 

25-30m to chyba nie da rady, sam kiedys miałem no oku zestaw od a4 b7 DTM ale odpusciłem temat. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...BTW jesli szukasz gratów to jest szansa ze moj kolega bedzie sie takiego setupu pozbywal z samochodu. jak by co to PW.... oczywiscie kompletu

jesli szukasz w innym zrodle to uwazaj na zacisk cztero klockowy

 

Wszystkie graty juz mam i DZIEKI za pomoc :)

 

Narazie brak mi czasu i tarcz ZIMMERMANN Sport 321mm...poczekam do poczatku kwietnia.

Jak zmajstruje przod, wezme na tapete TYL...zobaczymy co sie da z tej belki wleczonej wydumac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zuse,teraz musisz uważać,bo do aluminiowych wahaczy dojdzie i zwrotnica,a aluminium zaczyna być w cenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dziwne problemy i nie wiem czy to klocki czy coś innego..

mianowicie np. zostawię auto na noc odpalam jadę i hamuje to przez jakieś 20-30chamowac nieziemsko piszczą/coś tam przyciera aż jak się nagrzeją przestają (nie miałem czegoś takiego...dopiero od miesiąca,przy sprawdzaniu felg zwróciłem uwagę na klocek z przodu i był gruby,na tarcze niestety nie bo nie wiedziałem jak się sprawdza...

 

a co do tematu (jakie polecacie tarcze+klocki) w komplecie najlepiej (i gdzie szukać) ..(jakiś sklep internetowy)

 

jeżdżę na 16'',teraz na sezon pakuje 18'' no i przydało by się zmienić tarcze,klocki,zaciski kolor (tarcze chyba większe jeśli się da niż seryjne)

 

a więc pytanie do Was,co polecacie ? (będzie jeździł na Tomasonach tn1 więc wszystko pięknie widoczne) (nawet jeśli tarcza się okaże dobra to co najwyżej będzie do sprzedaży z racji iż mody w każdym stopniu się przydadzą)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chorosz powiedz a czytałeś ten cały wątek ?? Przecież tu wszystko napisane co polecamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...aczkolwiek temat dotyczy B5, a nikt jeszcze chyba nie marudził tu na hamulce od B6 ;)

 

co do malowania, to polecam to zrobić profi, bo wtedy jest efekt (rozebrać hamulce na czynniki pierwsze, oddać do piaskowania i malowania proszkowego, złożyć, odpowietrzyć) - wtedy nie dość, że się nie brudzi, to jeszcze ma szansę nie zejść po pierwszym hamowaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem cały temat,lecz właśnie 1wsza sprawa b5 (a 2ga...) każdy gada co innego (wiec sugerowałbym się bardziej tymi doświadczonymi) wiek/staż na forum/status na forum

 

tak tak na pewno nie pomaluje tego jak co poniektórzy że zamontowany uścisk malują bez jego zdejmowania...

Wszystkie mody robię powoli,teraz właśnie przychodzi na tarcze/bo mody idą od dołu

-felgi są

-teraz właśnie tarcze !!

 

no i pytanie do was...

ja ogólnie zastanawiałem się nad tarczami z BREMBO (z racji iż firma ma lata doświadczenia i w serii takie auto jak EVO ma je zamontowane)

a teraz największa niewiadoma,jaka seryjna wielkość jest tarczy w b6? i o ile większą(jak to sprawdzić) można wsadzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Brembo to ORO ale to dość spory wydatek. Ja ci proponuje jak sporo tu grupa Zimmermana tarcze i do tego klocuszki ferodo ds czyli nie napisałem ci nic nowego. Możesz też zakupić Brembo Max ale to już nie to co ORO.

 

Brembo ORO - moje marzenie tak właśnie wygląda.

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a z większą tarczą temat jest po prostu nierozpoznany - w przypadku 3BG da radę po prostu podmienić jarzma (za niemałe pieniądze!) i wstawić większą tarczę do seryjnych zacisków. W B6 - wielka niewiadoma... na pewno do seryjnych zacisków nic większego już nie wejdzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie w S3 S4 itp sa wieksze heble, wiec mozna kombinowac. podejzewam ze 3.0TDI w A4 ma wiekszy hamulec.

Nie wiem jak r36 ale pewnie takze wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZIMMERMANN sport + FERODO DS

 

jesli masz PD prawdopodobnie masz 288mm. srednice tarcz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie chce sobie kupić tarcze zimermann sport tylko nie wiem jaką wielkość mam w swoim aucie w wlepce pisze 1ZC - Hamulce tarczowe przód: 282x25mm (282x25mm - 288x25mm)

więc jaką mam wielkość tarcz 282 czy 288?

 

i czy te będą pasować

http://moto.allegro.pl/item542353692_vw_passat_b2_b5_tarcze_zimmermann_sport.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
288x25mm

 

Te będą dobre :) a co do ceny z aukcji to o wiele za drogo, ja dawałem 450 pln za komplet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lewian ma przesadzone ceny. U tego poszukaj gościa klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok! :-) chłopaki

 

mam pytanie jeszcze gdzie można kupić w miarę tanio klocki Ferodo DS Performance, bo w intercsie bagatela 560 zł :-(

 

znalazłem takie będą pasować???

http://moto.allegro.pl/item518294619_ferodo_ds_sportowe_klocki_audi_a4_a6_passat_b5.html

Edytowane przez Pablo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu tylko pamiętaj FDS1323 do naszego auta. I jak zamówisz sprawdź zamówienie żeby ci premier nie wcisnęli. 448 zł teraz w tym sklepie taniej chyba nie znajdziesz. Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki derlysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grudniu kupowałem taki zestaw, za tarcze zapłaciłem 449,57 zł a klocki 420,96 na http://www.hamulce.net zależy od kursu euro, przesyłkę miałem za 3 dni. Właścicielem jest pan Leszek spoko gość polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności