Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

mozektos powiedziec jak sie sprawuja te tarcze Zimmermanna ?bo samnie wiem czy sie na nie decydowac i tosamopytanie do klockow Ferrodo DS

przeczytałeś temat:?: Jak przeczytasz to się dowiesz są wypowiedzi userów co używają takich kompletów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mozektos powiedziec jak sie sprawuja te tarcze Zimmermanna ?bo samnie wiem czy sie na nie decydowac i tosamopytanie do klockow Ferrodo DS

 

a posiadłeś umiejętność czytania ze zrozumieniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz troszkę inne pytanie, spotkałem sie z twierdzeniem że nawiercane, niewentylowane tarcze (na tyle) potrafią bardzo głośno i nieprzyjemnie huczeć podczas hamowania! Prawda to? Jak to ma się do tarcz nacinanych?

 

Czy lepiej nie kombinować i wsadzić na tył tarcze niewentylowane gładkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
teraz troszkę inne pytanie, spotkałem sie z twierdzeniem że nawiercane, niewentylowane tarcze (na tyle) potrafią bardzo głośno i nieprzyjemnie huczeć podczas hamowania! Prawda to? Jak to ma się do tarcz nacinanych?

 

Czy lepiej nie kombinować i wsadzić na tył tarcze niewentylowane gładkie?

adams,też tak słyszałem,a o ile się orientuję to kolega zuse pisał o tym

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klocki wreszcie doszły, co tam ponad 1,5 miesiąca poślizgu.....

 

I pytanko, czy te nowe ferodo DS tez macie czarne ? Czy ferodo DS 2000 ( te starsze ) były czerwone ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klocki wreszcie doszły, co tam ponad 1,5 miesiąca poślizgu.....

 

I pytanko, czy te nowe ferodo DS tez macie czarne ? Czy ferodo DS 2000 ( te starsze ) były czerwone ?

kuczi,czarne mam na przodzie a czerwone na tyle ,takie były,takie wziąłem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klocki wreszcie doszły, co tam ponad 1,5 miesiąca poślizgu.....

 

I pytanko, czy te nowe ferodo DS tez macie czarne ? Czy ferodo DS 2000 ( te starsze ) były czerwone ?

 

Klocki z października czy listopada:

 

a029b4132d930235.jpg

 

i tarcze zimmermanna gładkie, na pierwszy montaż z powłoką antykorozyjną:

 

99aa7bdbf31f2483.jpg

 

6ea6f16936de4ee7.jpg

 

zdjęcie starych tarcz ate powerdisc, fakt, że wymieniałem je po jeździe w deszczu, więc mogły trochę pordzewieć, ale bez przesady, naprawdę nie wiem czemu one tak tragicznie wyglądały :confused:. Zwróćcie uwagę na rdze na wewnętrznej części tarczy na zbliżeniu, ta część w ogóle nie hamowała :eek:. Wiem jedno, że na pewno nie dopuszczę, żeby moje nowe tarcze kiedykolwiek tak wyglądały ;).

 

51c44ba081466a52.jpg

 

dadd4baa68638ff4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie powerdiski są czyste,normalnie efekt lustra czyli tak jak powinno być ,ale niestety nacięcia na tarczach dawno zniknęły,zimmermany z ferodo będą następna ale na 312mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że to przez słabe klocki, ale tak naprwdę nie mam pojęcia dlaczego tak się stało, w dodatku te tarcze były dość mało zurzyte. Nowe tarcze i klocki na razie zużywają się idealnie i na razie ta powłoka antykorozyjna działa i tarcza nie rdzewieje.

 

Przy okazji wrzucam zdjęcia z numerami seryjnymi tarcz i klocków, może komuś się przyda.

 

282ca3f429876d12.jpg

 

klocki z czujnikami które pasują bez żadnych przeróbek:

 

c68a589dd3ff5b1d.jpg

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Klocki z października czy listopada:

 

 

zdjęcie starych tarcz ate powerdisc, fakt, że wymieniałem je po jeździe w deszczu, więc mogły trochę pordzewieć, ale bez przesady, naprawdę nie wiem czemu one tak tragicznie wyglądały :confused:. Zwróćcie uwagę na rdze na wewnętrznej części tarczy na zbliżeniu, ta część w ogóle nie hamowała :eek:. Wiem jedno, że na pewno nie dopuszczę, żeby moje nowe tarcze kiedykolwiek tak wyglądały ;).

 

No faktycznie lekka masakra na tej tarczy. Klocek byl caly na dole nie odprysl troche, lub moze masz czpienie w jarzmach przypieczone albo duze luzy na nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No faktycznie lekka masakra na tej tarczy. Klocek byl caly na dole nie odprysl troche, lub moze masz czpienie w jarzmach przypieczone albo duze luzy na nich.

 

Chyba właśnie to się nałożyło tzn. klocki były naprawdę bardzo mocno już zużyte (za cholerę nie byłem w stanie ich zidentyfikować) i gdzie niegdzie były jakieś nie duże odpryski. Jedno jest pewne te klocki były miękkie, za miękkie do tych tarcz, ale z drugiej strony takie ferodo ds też są miękki.

 

A tak BTW pamiętam jeszcze jak kupiłem samochód to te tarcze były w dobrym stanie, ale auto i tak hamowało gorzej, niż teraz z DS i gładkimi tarczami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No napewno, same klocki maja wiekszy wspolczynnik tarcia, co duzo daje. A sama tarcza wyglada jak by u dolu kloca cos sie odlupalo i tak troche jezdziles. Teraz nie ma co sie przjemowac nowe tarcze i kloce i problem z glowy o ile zaciski i sworznie w jarzmach sa ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kuczi,czarne mam na przodzie a czerwone na tyle ,takie były,takie wziąłem
Klocki z października czy listopada:

 

Dzięki koledzy, o to mi chodziło :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba właśnie to się nałożyło tzn. klocki były naprawdę bardzo mocno już zużyte (za cholerę nie byłem w stanie ich zidentyfikować) i gdzie niegdzie były jakieś nie duże odpryski. Jedno jest pewne te klocki były miękkie, za miękkie do tych tarcz, ale z drugiej strony takie ferodo ds też są miękki.

 

hi,cooooooooo klocki ferodo ds miękkie :eek: Tomaszz WHY?

Edytowane przez bimbol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba właśnie to się nałożyło tzn. klocki były naprawdę bardzo mocno już zużyte (za cholerę nie byłem w stanie ich zidentyfikować) i gdzie niegdzie były jakieś nie duże odpryski. Jedno jest pewne te klocki były miękkie, za miękkie do tych tarcz, ale z drugiej strony takie ferodo ds też są miękki.

 

hi,cooooooooo klocki ferodo ds miękkie :eek: Tomaszz WHY?

 

A Twoim zdaniem jakie??? To że coś dobrze hamuje nie znaczy, że od razu musi być twarde. Twardymi klockami były lekko nadapolone greenstuffy w corsie, najpierw zjechały tarczę do połowy, które pogięły się, a potem jeszcze jeździły na nowych tarczach jakiś czas po czym je wyrzuciłem, choć było jeszcze sporo klocka :eek:

 

A co do tulei, sworzni, czpieni to wymieniłem przy okazji gumki i wchodziły tak samo ciężko jak zawsze, te śruby przeczyściłem całe, lekko nasmarowałem dołączonym smarem i poskładałem, więc żadnych rzeczy dziwnych nie zaobserwowałem.

Edytowane przez Tomaszz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wiem jedno,dużo jeżdże,paska mam już od 5-ciu lat przeszedł dużo(przejechał) i ten zestaw który mam obecnie w aucie czyli tarczki zimerki i klocunie ferodunie(ds) naprawdę są debeściarskie i nie zgodzę się,że szybko się ścierają.Długo czekałem na coś odpowiedniego i znalazłem jestem zadowolony:D i pewnie większość moich kolegów i koleżanek się z tym zgodzi?:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kyniovtg masz sporty zimmermany czy gładkie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zastanawiam nad zestawem ferodo ds i tarcze brembo max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności