Skocz do zawartości
Gość r4q

Sportowe hamulce.

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem 2 lata temu za 370 - komplet na przód i tył. Teraz w tym sklepie nie mają do Passata tylko do Superba za 423 (na 99% podejdzie do B5).

 

http://rallyshop.pl/index.php?d=szukaj&szukaj=goodridge+superb&szukaj_opis=1&x=0&y=0

P9111513.jpg

P9111514.jpg

Edytowane przez ja456

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
370 za komplet na przód i tył.

 

Dzięki ale z tyłu hamulce zostają na seri i w tamtym roku były przewody zmieniane a na przód mam już za 210 zł komplet

 

zuse też dzięki za stronkę fotki już widziałem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jakby komuś było mało wrażeń, to jest teraz na allegro komplet zacisków z RS6 390mm - 6 tłoczkowe ;) Można brać ;):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety...te hebelki moga zainstalowac sobie osoby, posiadajace zwrotnice o powiekszonym mocowaniu jarzma (pod tarcze 321mm x 30mm), do tego fele...19 albo 20, stosowne oponki, ktore wygeneruja odpowiednia przyczepnosc, no i najwazniejsze !! wydajniejsza pompa hamulcowa.

Jaa ze swoich doswiadczen, z tarczami 321mm x 30mm smiem twierdzic, ze to absolutnie wystarcza w PASSACIE ktory ma ponad 200 KM., uklad hamulcowy oparty na 321mm x 30mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wydajniejsza pompa hamulcowa.

a skąd takową dorwać, skoro we wszystkich audi/vw jest ta sama? od audi RS6 po poczciwą passcinę bepiątkę 1.6? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a skąd takową dorwać, skoro we wszystkich audi/vw jest ta sama? od audi RS6 po poczciwą passcinę bepiątkę 1.6?

 

taaa?? aaa ja jak bralem pompe i servo od S4 to wygladala na wieksza :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taaa?? aaa ja jak bralem pompe i servo od S4 to wygladala na wieksza

serwo to może i wyglądalo... ;) Przypomnij sobie jak Cię o to męczyłem. Pompa jest tam ta sama...

 

być może tutaj właśnie w grę wchodzi ta magia z kodowaniem ABSu o której pisaliśmy kilka dni temu. Sprawdzę to jak dotrę do domu, bo w moim paszczurze pedał hamulca jest teraz o wiele "dłuższy" niż na seryjnym zacisku (co nie jest wcale zaskoczeniem). Może fabryka rozegrała to właśnie w ten sposób - elektroniką, a nie samą pompą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze jest wieksza pompa moze nie...ale wiem jedno...nic nie grzebalem przy ABSie, a podkladka dystansowa (5mm) ktora byla przy ori servie hamulcowym...nie byla potrzeban przy serwie od S4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a przewody z audi TT podejdą do paska? bo cena jest dosyc atrakcyjna http://www.allegro.pl/item1076628115_przewody_hamulcowe_w_oplocie_stalowym_audi_tt_1_8t.html

a może z audi a4 czy golfa IV ??

Edytowane przez KrisT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze jest wieksza pompa moze nie...ale wiem jedno...nic nie grzebalem przy ABSie, a podkladka dystansowa (5mm) ktora byla przy ori servie hamulcowym...nie byla potrzeban przy serwie od S4.

no ale serwo nie zmienia ilości płunu, która przemieszcza się po depnięciu pompy na dystansie XXX mm... wpływa tylko na to, ile siły musisz włożyć, żeby to zrobić. Może sam pedał od S4/RS6 ma inną konstrukcję i skok pompy jest dłuższy, żeby zasilić te tłoczki, cholera wie... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no ale serwo nie zmienia ilości płunu, która przemieszcza się po depnięciu pompy na dystansie XXX mm... wpływa tylko na to, ile siły musisz włożyć, żeby to zrobić. Może sam pedał od S4/RS6 ma inną konstrukcję i skok pompy jest dłuższy, żeby zasilić te tłoczki, cholera wie... ?

 

nie wiem...nie znam sie...zarobiony jestem poopas i pooszyje !! Wiem, ze u mnie wszysto zapitala ladnie-zgrabnie !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sid wystawił własnie zaciski 6-tłoczkowe za bardzo atrakcyjne pieniądze (1kPLN)

http://www.allegro.pl/item1077369610_brembo_6_mio_tloczkowe_zaciski_porsche_audi_s4.html jak ktoś zainteresowany modyfikacjami, to do dzieła... szkoda, że nie było takich jak ja swoje brembosy pakowałem, bo by pewnie komplet taniej wyszedł. Nic tylko pomalować na jakiś majtkowy kolor i jeździć!!!!! :)

 

---------- Post added at 11:44 ---------- Previous post was at 11:41 ----------

 

apropo - przeglądając allegro znalazłem "swój" komplet (tzn. taki, jak mam założony teraz) ->http://www.allegro.pl/item1080689804_zaciski_hamulcowe_brembo_alfa_romeo_159_brera_08r.html też w niegłupich pieniądzach. Projekt adaptera do seryjnej zwrotnicy passatowej pod tarcze 312MM też jest (można spytać na http://www.ital-performance.pl), więc wystarczy oddać to na CNC, poskładać i jeździć! (na 17" feldze!) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, 16" nie wejdzie na ten zacisk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marek, 16" nie wejdzie na ten zacisk?

nie sprawdzałem, ale patrząc po ilości wolnego miejsca to... raczej niebardzo. Poza tym ciężko będzie dobrać felgę 16" tak odsadzoną, żeby się to wielkie kopyto zmieściło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to moze jak bedziesz w PL to sie ustawimy i bym przymierzyl moja felge, bo byc moze wejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszyscy maja ped do wielkich HEBLI !! a co z OPONAMI !! wierzcie mi, 321mm x 30mm WYSTARCZY !! az nadto !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel
Może sam pedał od S4/RS6 ma inną konstrukcję i skok pompy jest dłuższy, żeby zasilić te tłoczki, cholera wie... ?

 

Jak jest ta sama pompa to i skok musi być taki sam.

 

a co z OPONAMI !

 

Chyba ktos kto inwestuje w hamulce to ma i opony do tego.

Edytowane przez the.wolf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba ktos kto inwestuje w hamulce to ma i opony do tego.

 

watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komplet opon jest droższy od hebli czerotłoczkowych ;) (chyba, że mówimy o dębicy, ale w takim razie po kij te hamulce? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy wrzucając (z przodu) tarcze 312 w miejsce 288 (poza jarzmami) trzeba zmienić też osłony tarcz?? Po wymianie opon wulkanizatorowi koło musiało się oprzeć o tą osłonę i w czasie jazdy tarło i tak się zastanawiam, czy osłony są takie same w 288 i 312 (nikt nie wspominał o zmianie na forum, ale wole dopytać)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności