Skocz do zawartości
Ziewal

Jak to policja przestrzega przepisów

Rekomendowane odpowiedzi

To trzeba bylo zadzwonic do dyzurnego i zapytac dlaczego policjanci w radiowozie o takich numerach przekraczaja predkosc i powiedziec ze masz to nagrane na telefonie, moze pan dyzurny powiedzialby Ci dlaczego jest tak a nie inaczej nie zawsze uzywa sie sygnalow dzwiekowych zeby gdzies dojechac z roznych wzgledow. Jezeli nie mieli potrzeby to popelnili wykroczenie tylko ze Ty popelniles je rowniez i mozesz liczyc sie z konsekwencjami za pokazanie takiego nagrania na komendzie lub policjantom, a oni jezeli wykonywali czynnosci sluzbowe, w ktorych bylo uzasadnienie nie uzywania sygnalow dzwiekowych beda patrzec na Ciebie z politowaniem i wypisza Ci MK. Bez sensu jest krecenie takich filmikow bo to krecenie na samego siebie bata, chyba ze masz 100% pewnosci ze lamia prawo w tedy jak najbardziej ale i tak musisz sie liczyc z konsekwencjami prawnymi bo nie jestes podmiotem uprawnionym do wykonywania takich czynnosci. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta już kiedyś była taka akcja. I skończyło się na ukaraniu policjantów i tego co nagrywał. Oba samochody za przekroczenie prędkości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu stojąc w małym korku przepychał się radiowóz na sygnale ale po chwili wyłączył koguty i spokojnie przepisowo jechał no to zadzwoniłem na 997 i co ? ano dyżurny powiedział mi że najwidoczniej musieli i koniec kropka, syponołem mu jeszcze tylko żeby się nie dziwił że ludzie ich nie lubią i się rozłączyłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To trzeba bylo zadzwonic do dyzurnego i zapytac dlaczego policjanci w radiowozie o takich numerach przekraczaja predkosc i powiedziec ze masz to nagrane na telefonie, moze pan dyzurny powiedzialby Ci dlaczego jest tak a nie inaczej nie zawsze uzywa sie sygnalow dzwiekowych zeby gdzies dojechac z roznych wzgledow. Jezeli nie mieli potrzeby to popelnili wykroczenie tylko ze Ty popelniles je rowniez i mozesz liczyc sie z konsekwencjami

Przekroczenie prędkości + telefon , wedle polskiego prawa samo trzymanie telefonu w ręku jest równoznaczne z rozmową :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

To nie do końca tak. Przecież lepiej jak Policja patroluje ulice czy jest w bazie , gdyby w razie coś się wydarzyło, niż mieliby stać w korku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przekroczenie prędkości + telefon , wedle polskiego prawa samo trzymanie telefonu w ręku jest równoznaczne z rozmową :D

 

bzdura do kwadratu a jak jade trzymają jedną rękę na kierownicy a druga na lewarku skrzyni biegów to też ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żadna bzdura tylko tak jest-trzymasz w reku to masz mandacik, przez telefon mozna rozmawiac zatrzymując pojazd i gasząc silnik, inaczej mandacik. Było o tym pare razy na tvn turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żadna bzdura tylko tak jest-trzymasz w reku to masz mandacik, przez telefon mozna rozmawiac zatrzymując pojazd i gasząc silnik, inaczej mandacik. Było o tym pare razy na tvn turbo.

Z tym gaszeniem silnika to lekka przesada. Co to przeszkadza? Jak mam telefon to się zatrzymuję i rozmawiam, nie wyłączając silnika, bo to bez sensu, poza tym nie chce smażyć suszarki.

Jest to ujęte w przepisie jakimś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się tak zapytam czy wy panowie tak strasznie przepisowi jesteście , że jak 50 to 50 i ani grama więcej ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja się tak zapytam czy wy panowie tak strasznie przepisowi jesteście , że jak 50 to 50 i ani grama więcej ??

 

chodzi o to że jak Cie złapią to masz mandat a sami sobie go nie wlepia i to jest wkurzające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bzdura do kwadratu

Wojtku:

Art. 45.2.1 - Kierującemu pojazdem zabrania się korzystania podczas jazdy z telefonu wymagającego trzymania słuchawki lub mikrofonu w ręku.

 

Wiem o tym bo zapłaciłem w listopadzie za takie coś :(. W gimbusie stoi zegar zawsze jest 16:27 :(

 

A ja się tak zapytam czy wy panowie tak strasznie przepisowi jesteście , że jak 50 to 50 i ani grama więcej ??

 

Dobre :D . Jasne ja tam zawsze zgodnie z przepisami ;)

 

Pozdro :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilekroć pojawi się temat policjanta na forum to wszyscy zaraz na niego huuuura , a policja to nie jest całe jego życie , to normalny człowiek jest (no są też lekko mówiąc nienormalni ) ma dom i rodzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kto nakręcał ten film złamał dokładnie te same przepisy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ktoś kto nakręcał ten film złamał dokładnie te same przepisy :D

 

no to wlep mi mandat :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mówisz-masz hehe

mandat.jpg

 

myślę że :piwo: dobrze zrobi nam w ten piątkowy wieczór

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no to wlep mi mandat :D
no to wlep mi mandat

wojtek czekam na info czy dostales mandat za to nagranie

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wojtek czekam na info czy dostales mandat za to nagranie

pozdrawiam

 

a od kogo miałbym go dostać ?

 

---------- Post added at 20:19 ---------- Previous post was at 20:18 ----------

 

mówisz-masz hehe

mandat.jpg

 

myślę że :piwo: dobrze zrobi nam w ten piątkowy wieczór

 

no kur... nie wierze CZYSTA ZŁOTYCH :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no kur... nie wierze CZYSTA ZŁOTYCH :D:D:D

Ooo... ja pierniczę :rotfl::padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jakis czas temu stojąc w małym korku przepychał się radiowóz na sygnale ale po chwili wyłączył koguty i spokojnie przepisowo jechał no to zadzwoniłem na 997 i co ? ano dyżurny powiedział mi że najwidoczniej musieli i koniec kropka, syponołem mu jeszcze tylko żeby się nie dziwił że ludzie ich nie lubią i się rozłączyłem

To napisz skarge, donies na to do prokuratury zrob cos zebys mogl im pokazac ze Cie to interesuje i nie bedziesz takiego zachowania tolerowal. Skoro juz tak musisz dla mnie takie filmiki i dokladanie histori to kupa smiechu kiedys mnie i kolege kolo filmowal jak stalismy na radarze bo mu sie nie podobalo ze jednych puszczamy szybciej, a drugich pozniej i ze z niektorymi to rozmawiamy jak bysmy ich znali a z innymi nie krecil wszystko z balkonu na drugiej stronie ulicy. Co sie facet na sapal ze to sku**** i niesprawiedliwosc, co sie z kolega nasmialismy z tych jego przypuszczen, a jak sie chlopak zdziwil jak sie okazalo ze wszystko jest czarno na bialym, bo zrobili nam postepowanie i sie okazalo ze wszystko jest tak jak trzeba udokumentowane, kazdy kierowca zostal rozliczony za dane wykroczenie. Co do rozmowy jakie byly przeprowadzane z poszczegolnymi kierowcami i dlugosci danej kontroli to co z tego policjant nic za to nie moze ze jedna osoba podjedzie i sie z nim posmieje, a druga ma focha, jeden bedzie przedluzal i 15 minut sie tlumaczyl, a drugiego w 5min zalatwisz bo mu sie spieszy i nie dyskutuje. Nigdy nie mialem sobie nic pod tym katem do zarzucenia i moi koledzy tez wiec co mnie obchodzilo ze jakis nadgorliwiec kreci mi plecy i glupoty gada. Niech gada i niech mysli co chce ja wiedzialem co robie, co mi wolno, a co nie i nie byl to moj problem ze ktos tracil czas na takie rzeczy, a mozna bylo w tym czasie zrobic cos pozytecznego np isc do ubikacji:D

W ten sposob to tak jak napisal deszczowy telefon, predkosc no no i juz dostales CZYSTA :rotfl:;)

Mam nadzieje ze nikogo nie urazilem w koncu filmujcie sobie ile sie da od tego sa kamerki:D

Edytowane przez plastikbiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności