Skocz do zawartości
Radoslav

Oświetlenie LED tablicy (BMW lub Lexus)

Rekomendowane odpowiedzi

rozumiem ze w passatach oswietlenie tablic i drzwi (od dołu) ma takie same zarówki rurkowe? Ile mają mm?

W podświetleniu tablicy masz 36mm, takie same są w oświetleniu wewnątrz (przesłony słoneczne i podświetlenie nad drzwiami pasażerów z tyłu), podświetlenie drzwi od dołu to żarówki całoszklane W5W (takie same jak w podświetleniu bagażnika, trzeciego światła stopu i podświetlenia nad lusterkiem po bokach, bo w środku jest rurkowa 42mm) ;)

Edytowane przez Przemek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no i tak u mnie wyszło podświetlenie,

 

c3c5331c323feacam.jpg

 

c3c5331c323feacamed.jpg

 

1d294e357fcc035em.jpg

 

tak to wygląda,mogli troszke pomyśleć i fabrycznie wmontować 3 punktowe podświetlenie

tak to wygląda,mogli troszke pomyśleć i fabrycznie wmontować 3 punktowe podświetlenie

 

Dzięki za foto prezentację! Jednak jak dla mnie to chyba trochę za mocne to podświetlenie. Na razie zostanę chyba przy standardowych żarówkach C5W LED.

 

---------- Post added at 14:56 ---------- Previous post was at 14:50 ----------

 

 

 

A to już ciekawsze rozwiązanie...ale mimo, że troche niemieckiego "liznąłem" to mam pewien problemy z instrukcją. Jednak może pochylę się w przyszłości nad taką formą przeróbki.

Dzięki za mały manual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i oswietlenie tablicy na lampkach z BMW gotowe, ponizej zamieszczam pare fotek:

Jak bedzie ciemno to zrobie fotki jak to swieci w nocy, a co do montazu to po bokach spilowalem troche lampki by weszly w wyciecia w klapie.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to koledzy wyglada w nocy, sorki, ze troche niewyrazne, ale robilem zdjecia bez blysku i tak wyszly.

1 (600 x 450).jpg

2 (600 x 450).jpg

3 (600 x 450).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i oswietlenie tablicy na lampkach z BMW gotowe, ponizej zamieszczam pare fotek:

Jak bedzie ciemno to zrobie fotki jak to swieci w nocy, a co do montazu to po bokach spilowalem troche lampki by weszly w wyciecia w klapie.

 

Ooo to rozwiązanie chyba jest już dla mnie mimo wszystko prostsze i efekt świecenia właściwy (na całą tablicę z dobrą barwą).

Dzięki za fotki.

PS: Czy dobrze zrozumiałem. Wystarczyło dorobić "rozgałęzienie" na kostki pod lampkę z BMW, a w niej podpiłować bok obudowy i wszystko pasuje?

To są katalogowe numery lampek (z LED'ami?) - 63 26 7 193 293 i kostek - 61 13 6 925 634 ?

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy dobrze zrozumiałem. Wystarczyło dorobić "rozgałęzienie" na kostki pod lampkę z BMW, a w niej podpiłować bok obudowy i wszystko pasuje?

Co do podlaczenia to podpiolem sie pod orginalne kable, a lampki trzeba bylo podpilowac po bokach, jakies 1,5mm z kazdej strony.

Co do nr. katalogowych to niewiem jakie sa, ale jak sprawdze to napisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mix450
No i oswietlenie tablicy na lampkach z BMW gotowe, ponizej zamieszczam pare fotek:

Jak bedzie ciemno to zrobie fotki jak to swieci w nocy, a co do montazu to po bokach spilowalem troche lampki by weszly w wyciecia w klapie.

 

mam pytanie gdzie znajde takie lampki na allegro szukałem i nie moge znaleść może jakiś link

a i jaka cena takiej przeróbki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hudzior - efekt super, swieci zaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie pomyslalem, jak by zmatowic przezroczysta ryflowana oslone zarowki w lampce podswietlenia tablicy.. przy zalozeniu rurki led.. moze bardziej by rozpraszalo swiato na tablice? probowal ktos tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od zastosowanych LED'ów.Jak są dobre,tzn.dobrze rozpraszają światło to jest OK.Ja bym raczej nie stosował patentu zmatowienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupilem wlasnei dosc porzadne ledy, pierwszy raz widze ze swieca na bialo a nei na bialo-niebiesko.. a chcialbym troche rozproszyc swiatlo bardziej. Rurki sa z plastiku, ale szkoda mi probowac matowienia na samych zarowkach. W tych lampkach od bmw wydaje mi sie ze to rozproszenie polega na zastosowaniu zgrubionego plastiku nad diodami... wydaje mi sie ze taka jest zasada dzialania tego. a plastik wlasnie raczej jest polerowany, ale tak jak mowie o wiekszej grubosci....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten plastik jest właśnie tak "zbudowany" żeby rozpraszał światło.Co do LED'ów-poprostu udało Ci się kupić dobre ;) o dobrej temperaturze świecenia,bo diody też mają różną temperaturę światła. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze odgrzac kotleta. W piatek odebralem zestaw z bmw lampki + kostki + kabelki, i teraz pytanie do kogo kolwiek kto robil tego moda. Czy lampki mozna smialo pilowac ? Bo nie ukrywajac jest spora roznica w wielkosci miedzy bmw a oryginalem z paszteta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chyba musze odgrzac kotleta. W piatek odebralem zestaw z bmw lampki + kostki + kabelki, i teraz pytanie do kogo kolwiek kto robil tego moda. Czy lampki mozna smialo pilowac ? Bo nie ukrywajac jest spora roznica w wielkosci miedzy bmw a oryginalem z paszteta.

 

Ile wyszło za cały zestaw ? Rozumiem że kupiłeś nowe w serwisie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie tą autoreklamę ale czy nie lepiej http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104264 zdjęcie nr 10

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=1388782#post1388782 ?

Prościej,taniej i zostają oryginalne lampki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na jednym ze zdjęć widać ile trzeba piłować.

 

http://www.passatplus.de/umbauteile/bmw/LED-Leuchte.htm

No fakt widziałem to chyba z 10 razy na passatplus bo stamtąd brałem numery części ale jakoś to zdjęcie nie rzuciło mi się w oczy :D, patrząc na to zdjęcie wnioskuje ze chyba w kombi wyglądają inaczej otwory bo u mnie trzeba będzie ciąć z szerokości i długości a nie samej długości jak na zdjęciu.

 

Ile wyszło za cały zestaw ? Rozumiem że kupiłeś nowe w serwisie?

Zgadza się kupowałem w serwisie BMW za światełka 2szt + kostki 2szt + kabelki 4szt (numery części tutaj http://www.passatplus.de/umbauteile/bmw/kennzeichenleuchte/index.htm ) wyszło 29 funtów i około 6 funtów za kostkę i kabelki z VW.

Wybaczcie tą autoreklamę ale czy nie lepiej http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=104264 zdjęcie nr 10

http://forum.vw-passat.pl/showthread...82#post1388782 ?

Prościej,taniej i zostają oryginalne lampki.

Może prościej i taniej ale te z bmw wyglądają bardziej oem maja ładny kolor (temp barwy).

 

Własnie spojrzałem na ten drugi zestaw z temp bardziej w stronę naturalnej barwy i prezentują się ciekawie, może się skusze na taki zestaw jak będę w grudniu w Polsce na urlopie.

Edytowane przez newusher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności