ceroone Zgłoś #221 Napisano 17 Marca 2011 Siema.I jak ten zestaw się sprawuje?Pytam bo tez przymierzam się do kupna takiego samego. czołem, no właśnie też zamierzam coś na wiosnę zamontować Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Don Sulco Zgłoś #222 Napisano 17 Marca 2011 Czołem! Zestaw działa super, nic nie mryga, żadnych błędów.:mlask Mam jednak problem z prawą lampą, chyba coś musi być w niej skopane:dolamam Otóż soczewka znacznie gorzej skupia światło niż lewa, świeci niby na wprost ale też na boki - krótko mówiąc światło faluje. Próbowałem wszelkich możliwych regulacji, potem zakupiłem lepsze palniki ale nic nie pomogło. Czy ktoś miał podobny przypadek??? Dodam że wcześniej przed instalacją HIDa było OK. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrzypek1975 Zgłoś #223 Napisano 17 Marca 2011 Czołem!Zestaw działa super, nic nie mryga, żadnych błędów.:mlask Mam jednak problem z prawą lampą, chyba coś musi być w niej skopane:dolamam Otóż soczewka znacznie gorzej skupia światło niż lewa, świeci niby na wprost ale też na boki - krótko mówiąc światło faluje. Próbowałem wszelkich możliwych regulacji, potem zakupiłem lepsze palniki ale nic nie pomogło. Czy ktoś miał podobny przypadek??? Dodam że wcześniej przed instalacją HIDa było OK. Sugerujesz że palnik od hida coś uszkodził Ci w soczewce? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Don Sulco Zgłoś #224 Napisano 17 Marca 2011 Sam nie wiem co mogło być przyczyną. Zamieniałem palniki i dalej jest tak samo. Lewa świeci super:mlask Jakieś podpowiedzi?? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrzypek1975 Zgłoś #225 Napisano 17 Marca 2011 A w dniu w którym założyłeś hidy prawa soczewka świeciła ok czy po prostu nie zwróciłeś na to uwagi? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Don Sulco Zgłoś #226 Napisano 17 Marca 2011 Ciężko powiedzieć bo żarówka świeci dużo słabiej od xenonu ale wydaje mi się że wcześniej było ok. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrzypek1975 Zgłoś #227 Napisano 17 Marca 2011 Nie o to pytałem. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Moro Zgłoś #228 Napisano 17 Marca 2011 (edytowane) Ciężko powiedzieć bo żarówka świeci dużo słabiej od xenonu ale wydaje mi się że wcześniej było ok. to ci się tylko wydaje jest różnica przy zwykłych też jakby pod innym kontem świeciły , też tak mam -niestety jest to zauważalne Ja mam hida zwykłego przetwornice po 50 zł sztuka żarniki też jakoś tyle samo ,zwykły chinol ,nie kupowałem żadnych can wynalazków od naciągaczy ,zmieniłem opcje w kodowaniu bornetz na Xenon i nie wywala błędu spalonej żarówki ,miałem przed przekodowaniem po długich takie info i nie raz lampa gasła Edytowane 17 Marca 2011 przez Moro Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrzypek1975 Zgłoś #229 Napisano 17 Marca 2011 to ci się tylko wydaje jest różnica przy zwykłych też jakby pod innym kontem świeciły ,też tak mam -niestety jest to zauważalne Ja mam hida zwykłego przetwornice po 50 zł sztuka żarniki też jakoś tyle samo ,zwykły chinol ,nie kupowałem żadnych can wynalazków od naciągaczy ,zmieniłem opcje w kodowaniu bornetz na Xenon i nie wywala błędu spalonej żarówki ,miałem przed przekodowaniem po długich takie info i nie raz lampa gasła Paweł powiedz mi bo już głupi jestem.Czy w Waszych paskach jest uszkodzona soczewka i po włożeniu zestawu hid jest to dopiero widoczne?Czy wszystkie paski tak mają i po prostu przy zwykłych żarówkach tego nie widać? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Moro Zgłoś #230 Napisano 17 Marca 2011 wszystkie mają jeszcze się nie spotkałem żeby dawały tak samo ,są pod innym kontem by nie razić ,tak jest w każdym aucie .A soczewki też się wypalają to inna bajka Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
skrzypek1975 Zgłoś #231 Napisano 17 Marca 2011 Dzięki za odpowiedz Paweł. :-) Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
tomas_at Zgłoś #232 Napisano 18 Marca 2011 Ja mam w swoim pasku ksenony od ponad 10 miesięcy nic nie grzebałem w kompie i nie przestawiałem na ksenon po prostu kupiłem z wbudowanym can cllenerem coś takiego http://allegro.pl/problem-ze-swiatlami-xenon-filtr-can-ci-pomoze-i1510658700.html ale już widziałem takie cacko w przetwornicach zintegrowane jest to porostu opornik o odpowiedniej rezystancji co daje rezystancje właściwa żarówki halogenowej prościej drutu oporowego co świeci w żarówce Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Michal1980 Zgłoś #233 Napisano 20 Marca 2011 Chcialbym kupic sobie taki zestaw HID http://cgi.ebay.de/Xenon-Nachrustsatz-Nachrustkit-HID-H7-VW-Passat-3C2-/150510957970?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item230b26f592 wiec mam pare pytan: 1) zestaw niby jest Plug and play, czyli nie potrzeba komuptera do ustawiania, ale jak wyglada montaz? CO trzeba pozdejmowac w aucie, zeby ten zestaw tam upchnac, i ile to trwa dla srednio obeznanegow temacie (czyli mnie hehe)? 2) Czy te lampy, tez tak wybuchaja jak ksenony przy wlaczeniu, czy zapalaja sie raczej jak zwykle zarowki? 3) W zestawie wodze dwioe zarowki - czy to zatem bedzie taka lipa, ze swiatla mijania sa biale jak ksenon, a drogowe zolte oryginalne czy jak? 4) W opisie aukcji jest napisane, ze HID nie jest dopuszczony do ruchu, czyli tak jak te wszystkie LEDy do jazdy dziennej - tzn, ze zwykle zarowki bede musial zaloztyc z powrotem jak bede jechac na przeglad? I jak z policja? Kapna sie od razu, ze to lipny ksenon? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
popiolek4 Zgłoś #234 Napisano 20 Marca 2011 A jak w B6 w bordnetzie zmienic ustawienia na zarowki? Bo na xenon nie mam problemow. Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Moro Zgłoś #235 Napisano 21 Marca 2011 Chcialbym kupic sobie taki zestaw HID http://cgi.ebay.de/Xenon-Nachrustsatz-Nachrustkit-HID-H7-VW-Passat-3C2-/150510957970?pt=Autoteile_Zubeh%C3%B6r&hash=item230b26f592 wiec mam pare pytan: 1) zestaw niby jest Plug and play, czyli nie potrzeba komuptera do ustawiania, ale jak wyglada montaz? CO trzeba pozdejmowac w aucie, zeby ten zestaw tam upchnac, i ile to trwa dla srednio obeznanegow temacie (czyli mnie hehe)? 2) Czy te lampy, tez tak wybuchaja jak ksenony przy wlaczeniu, czy zapalaja sie raczej jak zwykle zarowki? 3) W zestawie wodze dwioe zarowki - czy to zatem bedzie taka lipa, ze swiatla mijania sa biale jak ksenon, a drogowe zolte oryginalne czy jak? 4) W opisie aukcji jest napisane, ze HID nie jest dopuszczony do ruchu, czyli tak jak te wszystkie LEDy do jazdy dziennej - tzn, ze zwykle zarowki bede musial zaloztyc z powrotem jak bede jechac na przeglad? I jak z policja? Kapna sie od razu, ze to lipny ksenon? zestaw nie jest skompliowany do podłączenia wypinasz kostkę od h7 wpinasz do niej hida ,problem jest tylko żeby przełożyć tą oprawkę przy żarówce bo ona zatrzaskuje i trzyma żarnik (bez hida żarówkę )Następnie trzeba wyciąć otwory w zaślepce kable od przetwornicy idą na zewnątrz inaczej się nie da bo się nie zmieści , Jeżeli ten zestaw mam napisane że po Canie działa to nie będzie trzeba zmieniać w bornatz na xenon ,będzie oszukiwał ,ja musiałem zmienić bo po daniu długimi działy się dziwne rzeczy :np lampa jedna gasła i wywalało błąd spalonej żarówki Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Michal1980 Zgłoś #236 Napisano 21 Marca 2011 A jeszcze odpowiedz na punkcik trzeci? Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Trokadero Zgłoś #237 Napisano 21 Marca 2011 Tak będzie , palniki masz tylko do mijania . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Gość Moro Zgłoś #238 Napisano 22 Marca 2011 A jeszcze odpowiedz na punkcik trzeci? sory wczoraj mi neta wywaliło tak jak już pisał Mariusz w zestawie są dwa palniki do świateł mijania jakbyś chciał na długie musisz kupić drugi zestaw z przetwornicami ,więc bez sensu , a co do 4 pytania Jeżeli diagnosta chce to nie cię przepuści ,xenon musi mieć gładki klosz ,soczewkę ,spryskiwacze lamp oraz samopoziomowanie lampy ,bez tego nie ma szans .A w praktyce wiadomo jak to jest Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
ceroone Zgłoś #239 Napisano 23 Marca 2011 Chłopaki czyli mam rozumieć że jeżeli kupie zestawik z can busem np ten http://allegro.pl/hid-h7-h1-h3-h4-xenony-cyfrowe-do-can-bus-rybnik-i1508512069.html to będzie gitara serwus . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Trokadero Zgłoś #240 Napisano 24 Marca 2011 Teoretycznie powinno być OK . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach