Skocz do zawartości
adams

Poduszka silnika w VR6, czy podejdzie z innego modelu?

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

 

Jestem w trakcie remontu zawieszenia i stoję w miejscu, auto na podnośniku silnik podparty... Na sankach są dwie poduszki jedna mniejsza (3A0 199 402) i jedna większa (357 199 262 E). Obie mam do wymiany, mniejsza puszcza olej, większa ma urwaną śrubę górną. Problem jest z dostępnością tej większej poduchy, nigdzie od ręki jej nie mogę dostać, jak coś na za dzień, dwa.

 

Hans Pries ~100zł - (na jutro) odpada z góry ze względu na słabą jakość

Corteco - 200-220zł (na jutro) - jak tu jest z jakością?

Febi - 300-380zł (nie wiadomo na kiedy by była)

Oryginał w ASO - 382zł, brak na magazynach w Polsce, może za dwa tygodnie by była...

 

Oglądałem inne podobne poduszki i doszedłem do wniosku że może by się udało podmienić jej dolna część (wizualnie tylko tym się różnią poduszki z innych silników) Ta dolna część jest przykręcana na jedną śrubę którą można odkręcić i wygląda ok. I tu najważniejsze pytanie, czy poduszka z silnika np 1.8 wytrzyma ciężar silnika 2.8? Bo jeśli tak to może coś by "posklejał" na szybko.

 

Pozdro

Edytowane przez adams

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz chyba wiesz po rozmowie na gg ;]

 

edytuje na prosbe Adamsa:

 

poduchy musza byc takie jak bog nakazal - zalozyl sztukowane bedziesz robil raz jeszcze - sam dobrze wiesz ze wolno raczej nie jezdzisz a tym bardziej nie ruszasz tak jak sie powinno ruszac - strzelasz ze sprzegla to moment je wymeczysz.

 

Przednia sie nie przejmuj - jest zwykla (przynajmniej u mnie) zeby ja wyjac - podnosisz troche silnik, wykrecasz srube od rozrusznika i wykrecasz.

Edytowane przez jozko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adams ja u siebie jakis rok temu wymieniałem poduszke pod silnikiem tą z przodu. Tez nie moglem namierzyc oryginalu wiec zdecydowalem sie na zamiennik. Nie powiem ci jakiej firmy bo juz nie pamietam, ale kupowalem w auto-euro i wlasnie wzialem od vr6 ale mocniejszego modelu ( bodajrze 3,2 L ), jest sztywniejsza, co czuc podczas jazdy, ale pasuje idealnie bez zadnych dziwnych przeróbek....!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi właśnie niedawno padła ta przy skrzyni biegów. Dosłownie puściła i silnik trzyma się tylko na tej jednej z przodu. Za słabe robią te poduszki albo ten silnik ma jakieś za due przeciążenia :D Która jest tak w ogóle która? Mam tylko nadzieję, że robicizna nie będzie jakaś wygórowana... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta poduszka co jest pod skrzynią jest akurat tania i łatwo dostępna

 

Silnik i skrzynia ogólnie trzyma się na trzech poduszkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda ta moja:

 

zdjcie222.th.jpg zdjcie251.th.jpg

 

Jak się oprę o silnik np w lewym dolnym rogu przy kolektorze to ona się rozpada na 2 części... :/ Ale dziś się wszystkiego dowiem...

Edytowane przez passatb5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja właśnie za ta poduchę Febi dałem ~60zł

 

jej numer katalogowy to 3A0 199 402

 

można ją wymienić od góry jak i od dołu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że mam do wymiany i tą przednią i tą przy skrzyni. Znajomy który zajmuje się sprowadzaniem części od kilkunastu lat powiedział, że tam nie ma co pakować poduszek za 100zł bo i tak te różne SWAGi i inne Febi Bilstein są produkowane w Wietnamie i Chinach tylko z naklejkami robionymi w Niemczech. Zamówił mi 2 za 500zł po upuście dość sporym... Jakies zalecane do VR-a bo generalnie te wszystkie za 80-100zł są takie same do wszystkich wersji silnikowych... Powiedział, że moge się zdziwić jak zapodam mu 5000 rpm i tu nagle koniec żywotu poduszki... Zobaczymy. Jutro rano wszystko będę wiedział..

Edytowane przez passatb5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł za dwie poduszki to trochę sporo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

500zł z robocizną :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ktos wie może jaki nr ma ta trzecia poduszka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by ktos chcial mam uzywki w stanie bdb orginal z vr6 95r.przednia 70zl,tylnia pod skrzynie 50zl,tylnia pod silnik 70zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 6-ściu latach poduszka pod skrzynią się wylała... Ponownie kupiłem Febi za ~60zł i ponownie zmieniałem ją od góry.

 

Napiszę żebym za kolejne 6 lat wiedział co i jak bo tym razem się trochę natrudziłem.

 

Poduszkę pod skrzynią w VR6 można zmienić od góry jak i od dołu.

Jeśli od dołu to trzeba sporo opuścić sanki i podeprzeć silnik (podnośnik).

Jeśli od góry to trzeba albo wykręcić łapę skrzyni do której trzyma się poduszka (jedna ze śrub jest bardzo ciężko dostępna). Albo odkręcić śrubę od przedniej poduszki i podnosząc silnik/skrzynię od dołu lewarkiem nasuwać motor do przodu. Tym samym robimy sobie minimum miejsca jakie jest potrzebne do wyjęcia tej poduszki.

 

Do wymiany potrzebne są klucze:

-17 - przednia poduszka

-13 - łapa poduszki (trzy śruby), oraz dwie śruby w mocowaniu poduszki do sanek

-16 - mocowanie łapy do poduszki

-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja też tu napiszę :)

VR6 ma trzy poduszki:

1H0 199 609 K

3A0 199 402

357 199 262 E

 

Tą najtańszą (3A0) udało mi się kupić, ale mam ogromny problem z pozostałymi. Byłem w czterech dużych hurtowniach w okolicy i nikt nic nie ma lub proponują z nieco innymi twardościami, albo jest taka chińszczyzna, że strach to do ręki w ogóle brać...

Gdzie Wy drodzy koledzy i koleżanki kupowaliście poduszki pod swoje VR6? Całego neta przerzuciłem i wszędzie brak tych poduch, najbliżej znalazłem Febi w Czechach... Nawet Na IC kiepsko... Czy poduszki z 3.2 podejdą? Jak tak, to jakie mają oznaczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała gumowo-olejowa pod skrzynią jest uniwersalna i dobrze dostępna, problem zaczyna się z pozostałymi które są gumowe

 

Przednia jest w zasadzie niezniszczalna i możesz poszukać używki

 

Ta z tyłu wydaje się bardzo podobna do poduszki z 1.8 czy tam 2.0

Ewentualnie też możesz poszukać używki bo z nowymi jest lipa

 

Myślę że poduszki z 3.2 VR6 powinny podejść, najlepiej je porównać w katalogach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności