Skocz do zawartości
dadutm

Wtryski do AHU od AFN, AHF

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

od pewnego czasu całkiem poważnie myślę nad delikatnym zwiększeniem mocy w swoim "pasku". Prześledziłem dokładnie forum, jednak nadal nie wszystko jest dla mnie jasne i chce się upewnić...

Czytałem ze najlepszym rozwiązaniem są wydajniejsze wtryski (najlepiej 216, ale te są trudno dostępne) no i porządny sofcik.

Głównie chodzi mi o to, czy warto zainwestować w coś takiego:

 

http://www.allegro.pl/item564383700_wtryskiwacz_vw_golf_iii_iv_passat_1_9_tdi_110_km.html

 

cena pasuje ale czy to mi na pewno styknie? Czy wszystkie wtryski pasują do AHU?

i kolejne moje pytanko, to do kogo konkretnego się zwrócić w celu załadowania i sprawdzenia nowego softu? Jaką firmę możecie polecić na Wielkopolskę?

Z góry dzięki i czekam na Wasze odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w coś takiego:
daj se spokój z całymi wtryskami!!!

 

Szukaj samych końcówek wtrysków bosch 0.216!!! oddaj je potem do pompiarza i Ci zrobi tak jak trzeba!

 

Co do Magicow od Chip tuningu to poszukaj na forum:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to kolego mowisz ze same końcówki wystarczą?

Gdzie tego szukać? zwrócić sie lepiej do konkretnej osoby/firmy czy można we własnym zakresie się z tym pobawić?? Czy na allegro dostane same koncówki??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dadutm

 

Wtryski mają "praktycznie" wszyscy szanujący się tunerzy :D Na allegro wpisz w wyszukiwarce wtryski 216.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten uzytkownik posiada końcówki 216tki

2437010060 (P764) 2,5 TDI SILNIK AHY - TUNING tzw. 216-stki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli pochodzisz z tego jarocina w wlkp to jedz do pleszewa, do irmy goodhope. mariusz zalatwi dla ciebie 216, zdiagnozuje auto, shamuje, zrobi soft i jak trafisz na jego dobry dzien to cena bedzie cacusna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem kpl.Nowych wtryskiwaczy z AFN`a za 1000,00zł. Pytałem wcześniej o wymianę samych końcówek to wyszło więcej jak te wtryski wraz z robocizną oczywiście.Wtryski wpakowałem i różnica ogromna po za tym jeszcze był program i teraz można jeździć.Jak znajdę namiary od kogo kupiłem to jak będziesz zainteresowany to podeślę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja kupiłem kpl.Nowych wtryskiwaczy z AFN`a za 1000,00zł. Pytałem wcześniej o wymianę samych końcówek to wyszło więcej jak te wtryski wraz z robocizną oczywiście.Wtryski wpakowałem i różnica ogromna po za tym jeszcze był program i teraz można jeździć.Jak znajdę namiary od kogo kupiłem to jak będziesz zainteresowany to podeślę .

 

O widzę że kolega ma mój silnik , ja również chce zrobić to co ty czyli kupić wtryski od AFN-a. A jak kupie całe wtryski to też muszę je ustawiać u pompiarza ? Bo wiem że jak kupie same końcówy to trzeba jechać.

 

P.S Ile masz teraz pod maską ???

Edytowane przez olko25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie musisz ustawiać.Wkładasz i jeździsz.Po wymianie wtryskiwaczy odczuwalny lepszy moment auto jakby żwawsze.Potem dołożyłem jeszcze program i na teraz mam około 125KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nic nie musisz ustawiać.Wkładasz i jeździsz.Po wymianie wtryskiwaczy odczuwalny lepszy moment auto jakby żwawsze.Potem dołożyłem jeszcze program i na teraz mam około 125KM.
A byłeś na hamowni ??? Bo z tego co się orientuje z tego silnika po samym programie wychodzi około 125 -130 KM bo jest wydajniejsza pompa paliwowa + wtryski powinno gdzieś 140 KM wyjść . Ale tak słyszałem , jak zrobie u siebie to podam dokładnie co i jak . Narazie w Sobotę jadę na hamownie zobaczę co mi tak siedzi pod maską :622: . Hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że można więcej ale jak dla mnie to wystarczy.Wcześniej było dosyć mocno podciągnięte i dymił teraz jest po korekcie i już dyma puszcza jak dostanie porządnego kopa a tak to normalnie .

wykres.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Harry a u kogo program robiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tu w okolicy takiego elektronika który się tym zajmuje .Głównie robi auta wyższych klas .Od programów po wszystkie inne pierdoły związane z elektroniką.Nikt ze znanych tunerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli kupić wtryski od AFN-a

 

dramat. majac taka pompe pakowac wtryski od afna. zaoszczedzisz na nowych ze 100zl, a efekt za przeproszeniem, do du.. w porownaniu z 216. rownie dobrze to wyglada, jak zalozyc gaz do porsche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A niby czemu dramat?Rozwiń temat bo ja mam wystarczającą poprawę mi te osiągi wystarczą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo nie chodzi o to czy komus cos wystarcza, tylko o marnotrawstwo i efektywność działania. skoro za ok. 1000zl masz 216 z niezlym potencjalem, bo zdarza sie 160-170 na nich i nowe afny to wybór jest prosty i oczywisty. poza tym nawet asv sa wydajniejsze od afn, takze jest to marnotrawstwo potencjalu 11mm pompy. wiele osob oddało by nerke za taka pompe. uzywki pompy chodza w cenie wyzszej niz zrobienie 216. jest o co walczyc generalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj zalezy na co kogo stać , i czy ma się na to czas . Bo ja nawet nie mogę się wyrobić z podjechaniem na Chip-owanie . Wykręcanie wtrysków kupowanie końcówek 216-tek co nie są raczej tanie ,danie ich do pompiarza i ich ustawienie taż nie tanie . Każdy robi jak mu jest wygodnie . Mi wystarczy jak dam AFN-y i zrobię program , wyjdzie gdzieś 150 do 160 KM i ponad 310 Nm . Na 216 -tkach i sofcie pewnie by wyszło 160 -175 KM i kupa niutów , co nasze sprzęgła już nie wytrzymają . A na sprzęgło trza mieć . Mi granice 140 - 150 KM wystarczą , potem inny samochód za jakieś 2 lata , i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wykręcanie wtrysków kupowanie końcówek 216-tek co nie są raczej tanie ,danie ich do pompiarza i ich ustawienie taż nie tanie . Każdy robi jak mu jest wygodnie . Mi wystarczy jak dam AFN-y i zrobię program , wyjdzie gdzieś 150 do 160 KM i ponad 310 Nm . Na 216 -tkach i sofcie pewnie by wyszło 160 -175 KM i kupa niutów , co nasze sprzęgła już nie wytrzymają .

 

kupujesz gotowe, pozbywajac sie swoich opraw. kup juz lepiej asv i nie marudz o ty afnach. niuty zaleza tylko i wylacznie od zyczenia i reki tunera. sprzeglo? nie dramatyzuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności