Skocz do zawartości
Grimson

Karta pojazdu - zwrot 425 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadza sie sulek, ja kupilem Vectre w tym okresie i zanioslem juz wniosek do Starostwa o zwrot za karte pojazdu. Kasa ma byc w przeciągu miesiaca na koncie. Natomiast za passata placilem oplate rec. i sprawa zwrotu jest zalatwiana przez prawnika ktory tym sie zajmuje. Bierze 8 dych ale nic Cie nie obchodzi. Moze to jednak troche potrwac bo paiery ida do Warszawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, coś mi szwagier na ten temat mówił, ale puściłem mimo uszu, bo stwierdził że jest z tym tyle komplikacji, że szkoda nerwów. Poczytałem i zacznę działać. Tylko w moim przypadku to jest tak, że samochód rejestrowałem 25.03.2005r. (czyli mieszcze sie w w/w okresie), ale samochodu nie sprzedałem, ani go nie mam - został mi skradziony 29.06.2006r. Ale to nie ma znaczenia, przecież zawyżoną kwotę za KP płaciłem. KP nawet mam w domu, tylko ma odcięty róg, bo po kradzieży zgłosiłem ten fakt w Wydziale Komunikacji i samochód został na tej podstawie wyrejestrowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karty pojazdu nawet nie musisz pokazywac. Najwazniejsze ze poniosles koszt rej. a co dalej z autem sie dzialo to nie wazne.

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewa

Witam,

Właśnie podjęłam decyzję o złożeniu wniosku do Starostwa - mam tylko pytanie czy ktoś już składał taki wniosek we Wrześni(wielkopolska)? Bo nie wiem na jaką reakcję się nastawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.03.2010 (Aktualności)

PRASA: Roszczenia powiatów

 

 

 

 

Samorządowcy żądają odszkodowań od Skarbu Państwa za zwrot opłat za karty pojazdu. Prokuratoria uważa, że to powiaty się wzbogaciły i one powinny zwracać pieniądze kierowcom - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". // Serwis Samorządowy PAP, 2010-03-15

 

 

 

 

Zdaniem powiatów minister infrastruktury popełnił błąd, wydając rozporządzenie nakazujące pobieranie przy pierwszej rejestracji samochodu sprowadzonego do Polski jednolitej opłaty 500 zł za wydanie karty pojazdu. Zdaniem powiatów, skoro błąd popełnił minister infrastruktury, to teraz powinien naprawić go Skarb Państwa, a nie samorządy.

 

Argumentów wysuwanych przez stronę samorządową nie chce jednak przyjąć do wiadomości Prokuratoria Generalna Skarbu Państwa - czytamy w "Dzienniku Gazecie Prawnej". Zdaniem radcy Mikołaja Wilda wyrok Trybunału Konstytucyjnego w tej sprawie nie może być podstawą do roszczeń.

 

– Wyrok Trybunału spowodował, że błędne rozporządzenie straciło moc obowiązującą dopiero 1 maja 2006 r., wobec czego bezprawie legislacyjne nie wchodzi w grę – uważa Mikołaj Wild./aba/

 

 

Katarzyna Żaczkiewicz

"Dziennik Gazeta Prawna": Starostwa nie chcą płacić za błędy resortu

 

 

 

 

 

 

 

[email protected]

 

źródło: tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest z tym, ktoś w ogóle dostał kasę od nich? Ile trzeba czekać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem w elblagu i jak powiedzialem ze chce wniosek o zwrot kasy za karte to spojrzeli na mnie jakbym byl z marsa:zeco - oni czegos takiego nie maja, oni nie wiedza, oni nie slyszeli ---- no i wez z nimi gadaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to w ich interesie, żeby tak gadać - nie chcą oddać kasy i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złozyłem wniosek pod koniec zeszłego roku i na początku lutego dostałem zwrot kasy... no i zaraz kasa poszła na przyciemnianie szybek.....:fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy można, zobaczę może tez się skuszę jak by to miało miesiąc trwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam że dostaliście kasę za karte pojazdu, to krew mnie zalewa na te urzędy, robią co chcą. Ja złożyłem wniosek na początku stycznia, otrzymałem pismo po tygodniu że kasy nie zwrócą, bo wszystko było zgodnie z prawem. Koniec kropka. Więc się pytam czy w Polsce obowiązuje jedno prawo i jedna interpretacja tego prawa czy jak bo już się pogubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jeśli ja w tym okresie sprowadziłem dwa samochody i robiłem opłaty to mogę ubiegać się o zwrot nadpłaty za dwie karty???

Dodam tylko że już tych samochodów nie posiadam, zmieniły właścicieli a numerów kart niestety nie pamiętam:(

Edytowane przez kedziorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jeśli ja w tym okresie sprowadziłem dwa samochody i robiłem opłaty to mogę ubiegać się o zwrot nadpłaty za dwie karty???
Jeśli to Ty płaciłeś za te karty, to możesz. Jeśli sprowadziłeś tylko auta, a rejestrował je ktoś inny (sprzedałeś), to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli to Ty płaciłeś za te karty, to możesz. Jeśli sprowadziłeś tylko auta, a rejestrował je ktoś inny (sprzedałeś), to nie.

 

Tak to ja płaciłem za oba auta, sprowadziłem jedną taczkę opłaciłem, pojeździłem trochę sprzedałem i pojechałem po drugą i taka sama procedura.

A więc w poniedziałek lecę do starostwa a jaką uzyskam odpowiedź to zarzucę na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozmawialem ostatnio ze znajomym, ktory w jednym starostwie dostal zwrot a w drugim nie. Pani w pierwszym starostwie tlumaczyla to tym, ze przegrali sprawe sadowa i musieli wyplacic kase za karte pojazdu. W tym drugim widocznie nikt jeszcze nie wchodzil na droge sadowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem w 2005 roku auto.Kilka dni temu wysłałem pismo o zwrot i dostałem odpowiedź .Czy faktycznie mi się nie należy ?a może do sądu z nimi? co o tym sądzicie?

5d8f3bc0bc32316dm.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a numerów kart niestety nie pamiętam

 

Jestem w takiej samej sytuacji....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja zakupiłem w 2005 roku auto.Kilka dni temu wysłałem pismo o zwrot i dostałem odpowiedź .Czy faktycznie mi się nie należy ?a może do sądu z nimi? co o tym sądzicie?

5d8f3bc0bc32316dm.jpg

 

identyczne pismo dostałem tyle że w Gdańsku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ale np ja mam auto od czerwca, ww piśmie auto było rejestrowane już 5lat temu, czy mi sie należy zwrot jeśli auto mam nie cały rok?

Aha ma ktoś wzór pisma jakie trzeba złożyć o zwrot 425zł za kartę pojazdu, prosił bym o wklejenie lub ewentualnie przesłanie na Priv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra ale np ja mam auto od czerwca, ww piśmie auto było rejestrowane już 5lat temu, czy mi sie należy zwrot jeśli auto mam nie cały rok?

 

Sprowadziłeś te auto 5 lat temu i opłaciłeś kartę pojazdu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności