Skocz do zawartości
Gość krystekpce

Popyt na Angielskiego Passka w Polsce...

Rekomendowane odpowiedzi

To i ja dodam coś od siebie. Sam mam Angola- Toledo 1M... z Tirami i wyprzedzaniem nie ma aż tak wielkiego problemu. Mam swój patent i póki co nie wyjechałem nikomu na czołówkę, ani nie było jakiś ciężkich chwil... Wszystko z głową ;)...

Inna sprawa- to spojrzenia innych driverów- hehe. Pamiętam jedną sytuację jak zatrzymałem się na jednokierunkowej żeby wysadzić moją panią. Ta wysiadła- kolo za mną w szoku ;)...w końcu zostawiła auto na środku ulicy... coś tam markocze pod nosem, wrzuca migacz i zonk- ja odjeżdżam a on został na środku i patrzył i nie wierzy- hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzis można rejestrować angliki w Polsce

http://m.interia.pl/motoryzacja/news,nId,1826765

 

Moim zdaniem komentarze pod artykułami świadczą o jakiejs ignorancji tych którzy są przeciw. Ale to mohe zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rejestrowac mozna ale musisz miec przegladzrobiony w PL a tego zadna stacja na dzien dzisiejszy ci nie zrobi bo nie dostali wytycznej,ja smigam anglikami od ponad 8lat i w zyciu mi to nie przeszkadzalo,poza tym jaka oszczednosc kasy teraz mam audi a4 b6 tdi ktore kupilem za 3500zl na wyspie z rocznym przegladem w kwietniu sprzedam je za 4500 i znowu kupie nastepna fure np a4 b7 i tak co rok a zamiast strat mam zysk znikomy ale nigdy w plecy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
komentarze pod artykułami świadczą o jakiejs ignorancji
Ignorancji? Raczej osobistych doświadczeniach - kilka razy wyjechał mi taki "anglik" zza ciężarówki na czołówkę, żeby rzucić okiem czy da się wyprzedzać.

Także wg mnie proszę bardzo - niech rejestrują angliki, ale z zakazem wyprzedzania na drogach innych niż z co najmniej 2 pasami dla każdego kierunku ruchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam coś od siebie, jak dla mnie czystą głupotą i nieporozumieniem jest zgoda na rejestrację aut sprowadzonych od Angoli. Tak jak napisał Duży, wyprzedzanie Angolem już nawet nie TIR-a a zwyczajnej furgonetki na wąskiej drodze to zwyczajna masakra. I niech mi nikt nie zarzuca że nie wiem o czym piszę bo miałem okazję użytkować Angola na naszych drogach przez około miesiąc głównie w tasach i szczerze powiem że w życiu nie chciał bym tego powtarzać. Wolę jeździć starszym, słabszym , gorzej wyposażonym autem niż jechać i co chwilę ryzykować bezpieczeństwo swoje czy innych użytkowników drogi.

 

Bogu dziękować że chociaż firmy ubezpieczeniowe zachowały zdrowy rozsądek i ceny polis za ubezpieczenie Angola są wybitnie wysokie, mam nadzieję że ten fakt skutecznie odstraszy większość ewentualnych chętnych na zakup i rejestrację Angola w PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takich farmazonow dawno nie widziałem do wyprzedzania pany jest specjalne lusterko podwójne wtedy widać wszystko jak na dłoni ,a na czołówkę to i napalency W zwykłym aucie częściej walą niż angliki.do jazdy trzeba rozumu używać,a nie patrzeć po której stronie jest kierownicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Farmazon to właśnie Twoja wypowiedź - parę zdań, które nie wniosły nic do tematu.

Co z tego, że są jakieś lusterka - czy jest wymóg instalacji takowego przy rejestracji anglika?

W zwykłym aucie częściej walą niż angliki
Tego nawet nie trzeba komentować.
do jazdy trzeba rozumu używać,a nie patrzeć po której stronie jest kierownicą.
Powiedz to kierowcom sfrustrowanym jazdą 80 km/h za ciężarówką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem swoje zdanie,a ze ktoś się Angelika boi jego sprawa,przecież nic i nikt na siłę kupować nie każe,młodzi też nie kupią bo zniżek nie mają i opłaty by ich zjadły,spokojnie wysypu tych aut nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najciekawsze to jest to ze na wyspach nie ma problemu z rejestracja auta z kierownica po lewej stronie i przeglądy normalnie przechodzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
takich farmazonow dawno nie widziałem do wyprzedzania pany jest specjalne lusterko podwójne wtedy widać wszystko jak na dłoni

 

Widać jak na dłoni to jest w normalnym aucie z kierownicą po prawidłowej stronie a nie jakieś chore lusterka, jak dla mnie to możesz śmigać i widlakiem po drogach pod warunkiem że jego konstrukcja, budowa i sposób użytkowania nie będzie zagrażała mi, mojej rodzinie i pozostałym użytkownikom drogi. Jeszcze raz powtarzam jak dla mnie jest nieporozumieniem dopuszczenie do rejestracji takich samochodów w Polsce, nie przy nawykach naszych kierowców i nie przy obecnym stanie infrastruktury dróg.

a ze ktoś się Angelika boi jego sprawa

 

A kto Tobie powiedział że ja się Anglika boję? Ja się obawiam tego że jakiś Lesio z Bzitego Wielkiego żeby zaszpanować na wsi kupi uj wie jak wypasione auto z Anglii za grosze i podczas jakiegoś manewru ( gdzie w normalnym aucie nie byłby to większy wyczyn) zrobi mi lub komuś z moich bliskich krzywdę. Tego się boję a nie Anglików.

 

 

najciekawsze to jest to ze na wyspach nie ma problemu z rejestracja auta z kierownica po lewej stronie

 

Najciekawsze jest to że w Anglii czy Irlandii infrastruktura drogowa jest na dużo wyższym poziomie niż u nas, Polskie drogi to zwyczajne dukty więc co tu porównywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsze jest to że w Anglii czy Irlandii infrastruktura drogowa jest na dużo wyższym poziomie niż u nas, Polskie drogi to zwyczajne dukty więc co tu porównywać.

 

Tylko do niedawna w Irlandii nie belo w ogóle autostrad ale nie chodzi tutaj o drogi chodzi raczej o kulturę na drodze co widać odrazu po wjeździe do polski to jest przykre

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najciekawsze to jest to ze na wyspach nie ma problemu z rejestracja auta z kierownica po lewej stronie i przeglądy normalnie przechodzą

Znam wielu polaków pracujących i żyjących na wyspach i jakoś nikt nie jeździ tam autem EU. Nie wnikam bo argumentów jest pewnie wiele. Tylko dlaczego nikt nie rejestruje swojego auta z polski... Przynajmniej ja nikogo nie znam. Tu na forum też chyba każdy kto przebywa w UK jeździ autem tamtejszym. ;)

Ponadto na naszych blachach za długo tam się chyba nie da pojeździć?? ;)

 

 

takich farmazonow dawno nie widziałem do wyprzedzania pany jest specjalne lusterko podwójne wtedy widać wszystko jak na dłoni ,a na czołówkę to i napalency W zwykłym aucie częściej walą niż angliki.do jazdy trzeba rozumu używać,a nie patrzeć po której stronie jest kierownicą.

Nikt Ci nie mówi, że nie. Jakoś nie miałem okazji widzieć takiego kierowcy jadąc po naszych drogach, jesteś jednym z niewielu. ;) Większość śmiesznie wyjeżdża dużym łukiem przy wyprzedzaniu, a niektórzy po prostu wyprzedzają tak jak naszym europejskim autem. Jadąc za takim widać, że większość nie ma pojęcia jak takim autem jechać po naszych drogach i powodują zagrożenie. Więc nie ma się co dziwić, że dużo ludzi jest na nie, z resztą ja też, a firmy ubezpieczeniowe mają też swoje zdanie. ;)

Często się zdarza w okresach świątecznych widzieć autka UK na naszych drogach i też częstym widokiem jest zaklejona lewa szyba i urwane lewe lusterko, a to tylko dlatego, że tak łatwo się jeździ takim autem po naszych drogach. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zachować odpowiednią odległość przed wykonywaniem manewru wyprzedzania i wtedy wszystko widać jak na dłoni, a jeśli się jedzie na przysłowiowy zderzak to stłuczka jest tylko kwestią czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się jeździ takim passatem? bo nigdy nie jeździłem autem z kierownicą po prawej stronie. Ciężko jest się przyzwyczaić do operowania lewarkiem lewą ręką? Szczerze powiedziawszy to od kiedy wprowadzili możliwość rejestracji anglików w polsce zastanawiałem się nad zakupem auta z kierownicą po prawej stronie (znajomy miał możliwość ściągnąć golfa IV gti praktycznie za grosze), czysto dla lansu co prawda ale przeraża mnie właśnie kwestia wyprzedzania jakiegokolwiek pojazdu, brak widoczności podczas wyprzedzania na wąskiej jezdni to wg mnie murowane wyjezdżanie komuś na czołowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisząc że dla lansu, miałem na myśli tylko posiadanie kierownicy po prawej stronie, dzika jazda po naszych drogach i do tego z kierownicą po przeciwniej stronie odstrasza mnie na samą myśl o tym;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znam wielu polaków pracujących i żyjących na wyspach i jakoś nikt nie jeździ tam autem EU. Nie wnikam bo argumentów jest pewnie wiele. Tylko dlaczego nikt nie rejestruje swojego auta z polski... Przynajmniej ja nikogo nie znam. Tu na forum też chyba każdy kto przebywa w UK jeździ autem tamtejszym.

Ponadto na naszych blachach za długo tam się chyba nie da pojeździć??

 

jezdzi jezdzi i to dużo ;) powód jest prosty - kasa...

nie płacą podatku drogowego, oraz polskie ubezpieczenie jest dużo tańsze, zwłaszcza dla świeżych kierowców...

co do długości jazdy na polskich blachach, jeden bedzie jezdził długo, a drugiego złapią po pół roku i każą auto przerejestrować na UK, albo wywiezć z kraju - tu nie ma reguły :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem mojego passacika zarejestrowanego w uk. Sprzedałem na wiosnę. 5 lat miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności