Skocz do zawartości
Skalpel TFSI

Brak przeciwmgłowych z tyłu?!

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy moim drodzy ;p

Ostatnio zauważyłem tak banalną sprawę, jak to, że najprawdopodobniej nie posiadam tylnych świateł przeciwmgłowych ;) Czy jest to możliwe?! :))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć - jest obowiązkowym wyposażeniem pojazdu.Zobacz w lampie ( wewnętrznej od strony znaku-logo VW) z lewej strony klapy bagażnika - żarówka 21W.Włącznik oświetlenia z lewej strony ma 2 piktogramy oświetlenia przeciwmgielnego ( w tym wypadku przód i tył)

b5wcznikswiatewo6.png

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny byc! Ale sam sprawdz, my mamy wiedziec czy ich nie masz? Wysil sie, sprawdz bezpieczniki i zarowki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może nie wiesz poprostu jak włączyc

pokrętło od świateł trzeba wyciągnąc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość siecki

Może Twój Pasek jest z USA lub Kanady, tak jak mój... u mnie zamiast przeciwmgielnych świateł są 2 światła wsteczne. Normalnie jest tylko 1 wsteczne światło i 1 przeciwmgielne.

 

Opcji właczenia światła przeciwmgielnego też nie mam ;-)

 

Pozdr,

 

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może Twój Pasek jest z USA lub Kanady, tak jak mój... u mnie zamiast przeciwmgielnych świateł są 2 światła wsteczne. Normalnie jest tylko 1 wsteczne światło i 1 przeciwmgielne.

 

Opcji właczenia światła przeciwmgielnego też nie mam

 

Wysil się i sprawdź... Kolego blade13- nie bądź taki do przodu, bo Ci ktoś z tyłu przypi***oli. Jeżdżę tym samochodem po 15h dziennie i uwierz- nie da się już bardziej sprawdzić. Mam dwa światła cofania, żadnych bezpieczników a pokrętło włączania świateł posiada tylko dwie pozycje. Sądziłem, że może obwódki świateł cofania służą za "przeciwmgłowe", lub jest jakieś inne rozwiązanie. Frapował mnie jednak brak włącznika. Jak już uprzejmy i nieupośledzony kolega siecki ( pozdrawiam ) napisał- najwyraźniej świateł tych nie posiadamy :) ( W Ameryce nie występują mgły? ;p )Z góry dziękuję użytkownikom kulturalnym i uprzejmym. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam dwa światła cofania, żadnych bezpieczników a pokrętło włączania świateł posiada tylko dwie pozycje
Sam sobie odpowiedziales:) powinienes miec jeden wsteczny tylko. AUta z USA nie posiadaja w ogole przeciwgielnych tylnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujac auto ktos powinien Cie o tym poinformowac, ja zawsze o tym mowie jak sprzedaje passka z USA. Auto w zasadzie nie powinno przejsc 1 przegladu w Polsce, ale wsyscy wiemy jak to sie odbywa (troche wstyd sie przyznac). Niektorzy dokladaja to swiatlo ale jak dla mnie to tylko szpeci auto, takie swiatlo przyczepione do zderzaka. Osobiscie tez go nie posiadam i raczej nie zaloze, chyba ze bede sprzedawal auto i ktos koniecznie bedzie chcial. Nie wiem czy zwrociles uwage, ale tylnie kierunkowskazy masz czerwone, a w Polsce obowiazuja pomaranczowe, Policja moze Cie za to ukarac. No i swiatla przednie tez nie sa takie jak obowiazuja przepisy w Polsce. Poszukaj na forum te tematy juz byly przerabiane.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Przeciez nie trzeba doczepiac swiatla do zderzaka, mozna kupic zarowke za 3zl czerwona, wyjac lewy wsteczny, przeprogramowac komputer, wlacznik kupic, i ma sie jak w oryginale. Ja u siebie tak mam i wszystko hula jak nalezy.:)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to też ciekawe rozwiązanie :) a z tymi kierunkowskazami kolego auroxs to........... zauważyłem ;) Tu już zboczę z tematu, ale zapytam. Jakie są różnice w przednich lampach? Tył rzecz jasna od razu został przerobiony, a szczerze mówiąc o przednich pierwsze słyszę.

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodach z usa reflektory są nieasymetryczne, czyli nie ma na nich tego uskoku na granicy światła-cienia i świecą po lewym pasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W samochodach z usa reflektory są nieasymetryczne, czyli nie ma na nich tego uskoku na granicy światła-cienia i świecą po lewym pasie.

No nie do końca tak kolego ;)

W USA reflektory są symetryczne i nie doświetlają prawego pobocza jak to jest wymagane w Polsce. Świecą tak jak na załączonej fotce:

http://1.bp.blogspot.com/_y2Yifl1vjns/R3bllTCzouI/AAAAAAAABcg/ZjnnD5Wv4J4/s1600-h/211_IMG_2702a.JPG

Nie świecą po lewym pasie i nikogo nie oślepiają.

 

Pozdrawiam,

 

Tomek

211_IMG_2702a.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Przeciez nie trzeba doczepiac swiatla do zderzaka, mozna kupic zarowke za 3zl czerwona, wyjac lewy wsteczny, przeprogramowac komputer, wlacznik kupic, i ma sie jak w oryginale. Ja u siebie tak mam i wszystko hula jak nalezy.:)

pozdrawiam

czy to jest do wykonania we wszystkich paskach b6 z usa?

podobno w niektórych trzeba wymieniać jakiś moduł (koszt ok.1000zł w ASO -vw rzeszów) zeby mieć p.mgielne albo prowadzić dodatkowo kabel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności