Skocz do zawartości
Gość Bosy

luz tylnej belki po wymianie tuleji

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bosy

Witam !!!

Wymieniłem tuleje tylnej belki w B3 kombi i niestety jest luz tzn. tuleje nie siedzą sztywno w belce. Stare ledwo udało się wyciągnąć (młotek i przecinak) mierzyłem stare i nowe w hurtowni i jest różnica 1mm czy to może mieć znaczenie?? Może jakieś pomysły jak to usztywnić? Może dać podkładki na tuleje i dopiero skręcić śrubę ??

Pozdro

bosy 1,9TD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie masz ten luz? W otworze belki czy na szerokości śruby?

Jak w otworze belki, to już wyrobiona i można coś tam obspawac (słyszałem).

Jak na śrubie, to daj podkładke i zobacz co bedzie, pewnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bosy

luz jest w otworze belki tam gdzie wchodzą tuleje tak jak by miały za małą średnicę. Może te co wstawiłem mają zły wymiar ?? żeby to sprawdzić muszę je wyciągnąć. Bo stare siedziały jak zaspawane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak długo było jeżdżone na rozchechłanych tulejach, to wyrobiły sie te dziury w belce. Jakoś magiki po wsadzeniu nowych tulei, obspawują je.

Albo możliwe że kupiłeś jakieś chińskie rzemiosło niedorobione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Bosy

Jeszcze pytanko apropos obspawania bo też słyszałem taką opcję. To obspawać trochę średnicę tego otworu w belce czy przyspawać lekko tuleje do belki??

Dzięki za pomoc !!!

 

---------- Post added at 23:31 ---------- Previous post was at 23:26 ----------

 

Tuleje były do wymiany tylko z jednej strony ale chciałem być dobry wujek i wymieniłem cztery i sobie narobiłem. Ponoć made in germany ale ile w tym prawdy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nacheftujesz w środku w dziurze, to pewnie ci tuleja w ogóle potem nie wejdzie.

Ale z 2 strony nie wiem jak sie spawa te tworzywo do belki, czy to sie w ogóle bedzie ze sobą łapać (po obwodzie)

 

Najlepiej wydaje mi sie, pocheftuj po tulei i zeszlifuj spawy przed wsadzeniem do dziury. Tylko właśnie nie wiem czy spawy będą sie chciały tego trzymać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie się wydaje że te tuleje nie są do Twojego auta bo wiem że są dwa rodzaje tych tulei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w golfie II były węższe tuleje. Tuleja od passata ma średnicę 56 mm, golfiasta jest węższa o 1 cm... chyba takiego luzu byś nie zostawił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie tez pojawił se ten problem po wymianie, najwiecej porad było własnie z obspawaniem ale mysle że podkładka na całej tuleji z cieniutkiej blaszki cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popunktujcie w kolo migomatem i wystarczy nie raz tak robiłem ze zworzniami tuletami wachaczy w innych autach, jak sie znowu rozleci wystaczy zeszlifować spawy i wsadzać nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak sie znowu rozleci wystaczy zeszlifować spawy i wsadzać nowe
w sumie kolega ma racje wszak nie wymienia sie tuleji co 10tys km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Popunktujcie w kolo migomatem i wystarczy nie raz tak robiłem ze zworzniami tuletami wachaczy w innych autach, jak sie znowu rozleci wystaczy zeszlifować spawy i wsadzać nowe.

A co z gumą w tulejach? lepiej tego nie grzać, podkładka z blachy jest rozsądniejsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkładka z blachy sie rozleci za duże przeciążenia, migomat nie przegrzewa pozatym napisałem punktować nie spawać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności