Skocz do zawartości
Gość kasia0022

Telepanie samochodem

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasia0022

mam pasata 2000rok 1.9 tdi i od jakiegos czasu na komputerku pojawia sie abs fault i zaczyna telepać całym samochodem..... byłam u mechanika i on powiedział ze to jest wina pompowtryskiwaczy i trzeba wymieniac .... i poradził mi zebym nalała nafty do ropy to moze przeczyści ale nic to nie dało daleś sie to zapala i trzesie sie cały.... moze ktoś miał podobny problem.... prosze o porade..

Edytowane przez kasia0022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
daleś sie to zapala i trzesie sie cały.... moze ktoś miał podobny problem.... prosze o porade..

Przeczytaj ten temat, a szczególnie post nr 6, podejrzewam że masz u siebie ten sam problemik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kasia

"telepie"-podczas jazdy czy na postoju szarpie silnikiem na wolnych obrotach czy jak dodajesz gazu,to bedzie jakas wieksza wskazowka co moze byc przyczyną

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0022

a więc tak ja zapalam to jest oki czasem nawet uda mi dojechac do pracy bez telepki ale zadko przeważnie zapala się po jakimś czasie po ok 5 minutach jazdy , a wczasie postoju nie telepie chociaż sie kontrolki palą , jade jade jest ok a raptem daje gazu i jest pipczenie zapalają sie 2 kontrolki pisze abs fault i telepie .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak gural napisał - sprawdzić/poruszać wtyczkami od pompowtrysków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0022

niestety to nic nie dało , zmieniłam filtr paliwa i przedmuchane były te styki od pompowyryskiwaczy ,nalałam nafty potem dodstku do ropy i nic czyli na to wychodzi ze to jednak pompowtr....

 

---------- Post added at 20:08 ---------- Previous post was at 20:02 ----------

 

a co jest najsmieszniejsze to jak mechanik podłanczał komputer to wychodziło ze pompowtryski sa sprawne...i chodza ok.. załamać sie można bo jeden pompowtrysk kosztuje z 1000zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podłączyć vag i zobaczyć co się dzieje i jak pracują pompki.... po co strzelać w ciemno i leczyć silnik naftą.

 

czyli pompki ok... trzeba teraz zobaczyć za pomocą vag co pokazują poszczególne bloki w czasie kiedy telepie... może problem jest z egr np zawiesza się.

Edytowane przez kujon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0022

a co to ten vag....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vag to to samo co mechanik ma jako komputer, czyli laptop z kabelkiem i oprogramowaniem, najlepiej jakby ktoś z forum i okolicy mógł zerknąć... do Lublina trochę jest kilometrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0022

troszke jest,ja niestety nie mam takiego oprogramowania,zresztą sie na tym nieznam...straciłam już nadzieje na dobrego mechanika z białegostoku.

 

---------- Post added at 20:23 ---------- Previous post was at 20:22 ----------

 

egr?? co to znaczy? wole wiedziec zeby ewentualnie dla mechanika powiedziec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przedmuchane były te styki od pompowyryskiwaczy

Przedmuchanie to mało, trzeba po doginać końcówki kabli podpiętych pod pompowtryski. Może być też listwa zasilająca zepsuta. U mnie było podobnie, brak błędów a silnik telepał, i opisany przeze mnie sposób załatwił sprawę. Ale może być też tak że to jednak pompowtrysk jest już zmęczony i trzeba wymienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie rozumiem przecież jak zapala się ABS fault to coś dzieje się z systemem abs może jakiś problem z hamulcami lub coś przy kole albo żle rozumie? Co mają pompowtryski do tego? bo według mnie to nic wspólnego z pompowtryskami to niema.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kicol

 

Jeśli chodzi o badanie pompowtryskiwaczy to mechanik mółgł mieć rację, ponieważ uszkodzenie (niedomagania) listwy zasilającej pompowtryski może mieć charakter sporadyczny - jak pojechałaś na diagnostykę silnik mógł akurat chodzić poprawnie.

Miałem podobny przypadek - silnik po osiągnięciu pewnej temp. zaczynał telepać (niedomagał 3 cylinder) pojawiała się natychmiast kontrolka esp po czym po kilku minutach wszystko wracało do normy.

Pomogła wymiana listwy zasilającej pompki - zawsze to kilka razy mniej złotówek niż wymiana samej pompki.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nie rozumiem przecież jak zapala się ABS fault to coś dzieje się z systemem abs może jakiś problem z hamulcami lub coś przy kole albo żle rozumie? Co mają pompowtryski do tego? bo według mnie to nic wspólnego z pompowtryskami to niema.

Tak jakoś to jest. Jak byś poczytał więcej, chociażby ten link co podałem, to dowiedział byś się że czasami ma to wiele wspólnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia0022

tylko u mnie zapala sie to niezależnie od temperatury samochodu czasem odrazu, czasem po kilku kilometrach,i jak sie juz zapali to nie przestaje telepać nawet jak sie nagrzeje musze wyłaczyc samochód npna swiatłach i jak odpalam to jest oki ruszam przejade kawełek i znowu.... a czasem ale zadko bywa ze wogle sie nie zapała ale to juz bardzo sporadycznie ... bo ostatnio za kazdym razem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim miejscu postawiłbym na listwę zasilająca pompowtryskiwacze. Spróbowałbym najpierw dogiąć część (żeńską) w nich aby ciaśniej nachodziły te spinki zasilające pompowtryski. Miałem kiedys podobny przypadek że zaczynał chodzic mi silnik jak traktor i zaświecała sie kontrolka ESP.Ale jak zgasiłem go i po jakims czasie odpalałem było ok jak ręką odjoł.Więc wtryski musiały być ok.

Mechanicy chcieli mnie naciągnąć na wymianę pompowtyryskiwaczy ale dzięki forum uniknołem tego.

Czasami pomaga tylko dogiecie ale jak to zawiedzie to tylko wymiana.

Edytowane przez lukasz3724

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności