Jump to content
laki

ECOtuning

Recommended Posts

Czy może ktoś zastosował w swoim autku tzw. ECOtuning pozwalający na poprawę osiągów o 10% i zmniejszenie spalania do 12% poprzez bezpieczne zwiększenie ciśnienia wtrysku, dzięki czemu silnik pracuje ciszej i delikatniej?

Edited by laki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Co prawda u mnie modyfikacja programu nie nazywała się Eco-Tuning, ale spalanie spadło, przy mocy jaką widać w podpisie. Teraz średnio autko pali mi 10L/100km, a wierz mi, że nie jeżdżę jak emeryt ;)

Podejrzewam, że każdy dobry specjalista od modyfikacji może stworzyć taki program, który będzie bezpieczny i zmniejszy zużycie paliwa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

EKO tuning to nazwa dla niewtajemniczonych dla delikatnych programow czyli chiptuningu.

Na dzwiek silnika raczej nie pomoze (chociaz przymkniecie EGR napewno go zmieni na jalowym) natomiast zwiekszenie zakresu uzytecznych obr gdzie jest dostepny wysoki moment obrotowy zmiejsza zuzycie paliwa przy normalnej jezdzie.

Wiec czy zrobisz CHIP tuning czy EKO tuning jesli bedzie wykonany poprawnie a nie zrobiony na max powinienes zaobserwowac zmiejszenie zuzycia paliwa

Co to ilosci procentowych to nie ma wzorow i smiac mi sie chce jak czytam te tabelki i wartosci....kazdy silnik inaczej reaguje

Share this post


Link to post
Share on other sites

jak dla mnie to opcja dla tatusiów, którym eko-charakter modyfikacji pozwolił zmieścić moda w budżecie bez generowania zbyt dużych wyrzutów sumienia i gdakania żony :rotfl:

 

każdy sposób jest dobry, żeby wyciągnąć od kierowcy 1-2kPLN ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...

Important Information

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Terms of Use oraz Privacy Policy