Skocz do zawartości
Gość mariusz.z

Problem z zamykaniem drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mariusz.z

Witam, mam problem z zamykaniem jednych drzwi, konkretnie tylnych lewych. Nie jest to wina alarmu bo problem był przed jego założeniem. Jeśli zamykam drzwi od wewnątrz przełącznikiem na drzwiach, to po włączeniu zapłonu właśnie te jedne drzwi zostają otwarte samoczynnie, czasem po ręcznym ich zaryglowaniu, blokada puszcza w czasie jazdy i nie ma na to regóły kiedy. Zresztą zawsze po włączeniu zapłonu, w tych jednych drzwiach odzywa się zamek. Podczas zamykania drzwi z pilota, zazwyczaj są zamykane i ryglowane wszystkie drzwi, ale prawe tylne na samym końcu. Czasem jednak nie zamyka tych jednych drzwi, lub zamyka je, a zaraz potem otwiera, więc zawsze muszę stać przy samochodzie do momentu zakończenia akcji zamykania drzi i domykania okien. Poradźcie mi w czym rzecz, wszyscy mechanicy chcą wymieniać zamek w drzwiach, ale przecież on działa, raczej wygląda na to, że dostaje jakiś "lewy" sygnał i przez to działa jak chce. Zaznaczam że samochód kupiłem bez alarmu i już wówczas był problem z tymi drzwiami, z klucza nigdy się nie zamykały, a po ręcznym ich zamknięciu, zamki nie były ryglowanie i dioda nie świeciła. Po założeniu alarmu sprawa poprawiła się o tyle, że zazwyczaj (jednak nie zawsze) zamyka te drzwi i rygluje zamki (dioda świeci).

Pozdrawiam i z góry dziękuję za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem co ty i objawy identyczne, ale jeszcze do tego się nie zabierałem choć wq......a mnie to nieziemsko. Jak zrobię dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz.z

Będę wdzięczny, nie mam czasu się tym zająć, a mechanicy jedno "wymiana zamka", nie zgadzam się z tą opinią, i chyba mam rację. Pewnie jak dostanę urlop, to rozbiorę te drzwi i zobaczę co się tam dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kilex

niestety mam podobne objawy i obawiam się że czeka mnie wymiana zamka

nie mam środków i czasu na dopasowywanie i grzebanie się w tych mikrostykach ale jest to do naprawienia zresztą było to już przerabiane na forum

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=834

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=376

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=1249

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=362

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=721

http://www.forum.vw-passat.pl/viewtopic.php?t=1180

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem może okazać się też lekko głębszy :(

Ja mam podobnie z tylnymi drzwiami w moim pasku.

I zamek jest OK a padł silnik sterowania podnoszeniem szyby :D

W tym silniku jest końcówka diagnostyczna dla VAGa (VAG mierzy do tego miejsca) i dla CANa i jeśli padł silnik to nie ma co wysterować zamkiem :(

W aucie światła działają jak się drzwi otworzy (znaczy to że mikrostyki działają) ale nie działa centralny. Też nie mam czasu się za to zabrać :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mariusz.z poszukaj i przeczytaj mój wątek o zamku przerabiałem to dokładnie i bez problemu da sie to zrobic.. wystarczy przelutować i wymienić lub dobrze zaizolować wiazki przeczyścić styki!!!

 

Tym czasem zamykam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mariusz.z

Dzięki za podpowiedzi. Ostatnio zauważyłem jeszcze jeden objaw, może to ważne. Kiedy silnik pracuje i otwarte są drzwi włączają się światła awaryjne, a po otwarciu tych lewych tylnych nie, może coś z połączeniami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Też mam problem, mam nadzieję, że mały Zamek od tylnych, prawych drzwi ( haczyk od zamka) odbija i nie mogę zamknąć drzwi. Jak załapie to trzyma, ale trzeba się bardzo mocno namęczyć. Centralny działa bez zarzutu. Rozchodzi mi się tylko o sam zamek i ten "haczyk", że go tak nazwę. Czy po prostu się zużył i trzeba wymienić, czy jest jakieś inne rozwiązanie?? Dzięki i pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze sprawdzi moduł komfortu czy nie dostała się wilgoć.

Jeśli tak to go wysusz i przeczyść kostki na przewodach

w pasku to częste usterki w działaniu elektryki są tym spowodowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że elektryka działa. Chodzi mi oto ,że normalnie gdy zamykasz drzwi wsiadając lub wysiadając i je domkniesz to owy "haczyk" załapie prawda i drzwi są domknięte lub zamknięte. A u mnie on nie zostaje, tylko odbija i tym samym drzwi są ciągle otwarte.

Edytowane przez novy5000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy próbowałeś zdjąć klemę akumulatora, czasem jej zdjęcie na kilka minut pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale dla kolegi Novy5000 nie chodzi o elektrykę, tylko o to, że jak wysiada i zamyka drzwi (popychając je) to nie zawsze drzwi się zamkną, tylko pozostają otwarte. Ja też tak miałem w tylnych prawych. Trzeba było mocniej nimi trzasnąć, żeby się zamknęły. Ale jakoś problem sam ustąpił. Może spróbuj podciągnąć zamek, żeby drzwi były dociskane do budy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spróbuję i zobaczę co z tego wyjdzie. Chociaż wątpię, bo nawet trzaskanie już nie pomaga. Wczoraj jakimś cudem po długim boju zamek(haczyk ;) ) załapał i drzwi się zamknęły. Pewnie tylko do następnego razu. Więc panowie, jeżeli podciągnięcie zamka nie pomoże, nie ustąpi samo, to co sugerujecie?? Wymianę?? Wiem, że nowy kosztuje 120 zł. W używanych musiałbym przelecieć się po szrotach. Pozdrawiam i dzięki za sugestie!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności