Skocz do zawartości
Gość ksi0adz

bieg włączony auto nie jedzie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ksi0adz

Dziwna sprawa-biegi wchodzą bez wciśnięcia sprzęgła(przy zap.silniku)auto nie jedzie,prędkościomierz wychyla się.Proszę o poradę co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

_zlydzial1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urwany przegub najprawdopodobniej zewnętrzny. Nie klekotało coś przypadkiem przy skręconych kołach? Może też być ukręcona półośka, ale to raczej nie te moce.

 

Prędkość rośnie, bo czujnik jest w skrzyni. Jeden przegub urwany, drugi trzyma - jednak otwarty dyferencjał robi swoje i samochód ani drgnie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Urwany przegub najprawdopodobniej zewnętrzny.

Ale wtedy by chyba niedalo rady wbic biegu bez wcisnietego sprzegla, wedlug mnie najpierw sprawdz sprzeglo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą.. zerwać przegub i nawet tego nie poczuć to rzadki przypadek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek zerwał to opisywał że wrzucał biegi jak w sekwencji bez sprzęgła - to kwestia sprawnego dyferencjału.

 

Padnięte sprzęgło ... dało by się wyczuć różnicę w działaniu, ale to też jest myśl i nie wykluczone że się posypało. Ale to też raczej dałoby o sobie znać dosyć efektownie.

 

//EDIT

Tfu, głupotę wyżej napisałem, późna godzina. Jeżeli padłoby sprzęgło i nastąpiłoby całkowite rozsprzęglenie silnika ze skrzynią to prędkościomierz nie mógłby wskazywać prędkości. Dalej obstawiam przegub / półoś.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez artuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ksi0adz

Dziękuję wszystkim za porady.Stało się to wczoraj wieczorem,dziś rano obejrzałem dokładnie-prawa półoś obraca się w przegubie.Przyczyną mogło być gwałtowne skręcenie kół-zarzuciło mnie.Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i na tym mój wątek chyba można zakończyć.Warsztat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam podobny problem jak w temacie a mianowicie włączam biegi na zapalonym silniku bez wciskania sprzęgła ale na pewno nie jest to ukręcony przegub. proszę o podpowiedź co to może być.podejrzewam że to sprzęgło ale chciałbym się upewnić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. mam podobny problem jak w temacie a mianowicie włączam biegi na zapalonym silniku bez wciskania sprzęgła ale na pewno nie jest to ukręcony przegub. proszę o podpowiedź co to może być.podejrzewam że to sprzęgło ale chciałbym się upewnić

 

Może to także być wałek sprzęgłowy lub satelity mechanizmu różnicowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto tak sie dzieje jak auto dostanie po dupie ostro to tarcza sie rozpada(odpada okladzina)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cały sęk w tym że nie dostał w dupę. lekko tak jakby pykło na jedynce jak chciałem spokojnie nawrócić.tydzień temu zmieniałem rozrząd i sprawdzałem sprzęgło przy okazji bo miałem je na wierzchu i nie było żadnych niepokojących oznak. skrzynia była niedawno wymieniana bo wcześniejsza mi się wysypała. bardziej mi się opłacało podmienić a nowa była idealna i tak do teraz.na pewno nie jest to przegub bo przy wbiciu biegu jak u kolegi wyżęj nie wychyla się prętkościomierz ani grama co prawda nie miałem jeszcze czasu tego sprawdzić namacalnie ale raczej to nie przegub.

Edytowane przez szymi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczas jazdy coś zazgrzytało i auto przestało ciągnąć. Mogę je odpalić, wrzucić bieg nawet bez sprzęgła i nawet nie zazgrzyta. Co mogło polecieć?

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z punktem 2.1.a regulaminu forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Duże prawdopodobieństwo, że to półoś. Może sam najpierw wizualnie sprawdź od spodu bo za chwilę zacznie się wróżenie z fusów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę wiedział w poniedziałek, auto stoi u mechanika, tylko nie chcę żeby mi odrazu sprzęgło rozbierał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przegub też potrafi się wypiąć. Machanik niech Ci pokaże co wymienił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MArek a co ma przegub do możliwości wrzucenia biegu bez zgrzytu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję przykład kiedy włączysz bieg a samochód nie rusza.

Edytowane przez 77Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie się dowiedziałem że wypiął się przegub zewnętrzny. Koszty to osłona bo była pęknięta i od razu wymieniłem czujnik ABS bo był w tym kole walnięty. A biegi mogłem włączać bez sprzęgła na włączonym silniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobne pytanie mondeo biegi wchodza auto niejedzie po podniesieniu przodu po wbiciu biegu koła sie kreca ale jakos słabo zatrzymam reka  wciskam sprzegło rozłacza zatrzymuje koła ktos cos wie podejrzewa?.piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności