Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko wszystkim :)

 

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad wymiana przedniej szybki w moim szczupaku... ta ktora siedzi obecnie jest juz po prostu tragiczna - nie dosc ze ma slady wyryte od wycieraczek, to dodatkowo tworzy strrrrasznie duze rozblyski...

 

Zastanawiam sie wiec nad kilkoma faktami :confused::

1. czy isnieje jakakolwiek mozliwosc polerki takiej szyby i czy cos to da??

2. jak to wyglada u was??

3. czy jezeli zakupie dobra szybke od nowszego autka (moje jest '81), to nie bede mial problemow z jej spasowaniem??

4. czy okolice przedniej szyby to miejsca podatne na korozje w pasku?? u mnie w sumie jej nie widac ale nie wiadomo co bedzie jak sie szybke wyjmie??

5. czego potrzeba zeby samodzielnie wkleic szybke??

 

Pozdrawiam :D

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AD 1. Szyby przedniej sie nie poleruje bo wtedy inaczejsie zalamuje swiatlo

AD 2. ja u siebie zmienilem ale kupilem uzywke w dobrym stanie

AD 3. mozesz kupic od nowszego rocznikowo byleby od 32b

AD 4. korozja lubi sie pojawic pod uszczelka w okolicach odplywow (rogi dolnej krawedzi)

AD 5. Szyba nie jest klejona, siedzi tylko na uszczelce. Jezeli ci na starej nie zalezy to przy wyjmowaniu nie musisz sie delikatnie obchodzic :) Nowa wkladaj smarujac uprzednio zwyklym smarem (tawot) uszczelke w miejscu gdzie siada w nadwoziu dzieki temu lepiej sie ulozy. w to miejsce najpierw wloz sznurek naokolo. Szybe z uszczelka przyloz do szamochodu i lekko podociskaj tyle ile siadzie. Nastepnie wejdz do srodka i zacznij wyciagac sznurek z jednej strony a druga osoba niech w tym miejscu dociska z zewnatrz. I tak dookola az uszczelka ladnie siadzie :) Mam nadzieje ze dobrze udalo sie wytlumaczyc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał biju nie ma większego problemu - ale!: są uszczelki z tzw. klinem (pseudo chrom- u mnie taka jest) i uszczelki bez klina obie pasują idealnie i nie ma znaczenie z którego jest modelu - byle b2 :D Korozja występuję sporadycznie - nie jest to wielki problem (z wyjątkiem szyby tylnej klapy), u mnie też była kiedyś zmieniana, ma takie same ślady co u Ciebie ale są niewielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

korozja wystepuje ;) zalezy czy głównie czy jest plastikowa nakladka podszybia, jesli jest to dziury murowane :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nowa wkladaj smarujac uprzednio zwyklym smarem (tawot)

Od smaru guma będzie się niszczyć, jeśli już jakiś smar, to mydło albo pasta BHP. A tak właściwie to nic nie trzeba smarować, wystarczy tylko sznurek owinąć 2 razy na około uszczelki i szybka wchodzi elegancko.

ale!: są uszczelki z tzw. klinem (pseudo chrom- u mnie taka jest) i uszczelki bez klina obie pasują idealnie i nie ma znaczenie z którego jest modelu

Te z klinem były zdaje się w wersji przed FL, a te bez klina po FL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Te z klinem były zdaje się w wersji przed FL, a te bez klina po FL.

 

niekoniecznie, już przed FL były wersje bez klina, np GT :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adn 1. czy isnieje jakakolwiek mozliwosc polerki takiej szyby i czy cos to da??

 

 

Da sie ale trzeba poświęcić odgroma czasu, siły i materiału pasty polerskiej, filcu... Zależy od głębokości rysy i długości. Po polerce może wystąpić efekt załamania.

Szyby do b2 są tanie więc nie opłaca sie polerować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mauy jeśli nie planujesz wymiany szybki przed środkiem lata, to wyświetl się na PW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noooooooo dzięki serdeczne :) teraz widzę, że znalazłem się wśród swoich :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koszt nowej szyby to jakies 250 PLNów....moim zdaniem niewarto kombinować z polerką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności