Skocz do zawartości
Gość michu82

co jest lepsze SKRZYNIA CZY TUBA ????

Rekomendowane odpowiedzi

kolega hubert ma racje

mialem ten tluczek JBL GTO 1214BP (niestety ukradli)

i to naprawde ladnie gralo

CZYSTO BRZMIENIE POLECAM:20:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie suba... Jakie jest lepsze rozwiązanie: dwie dziesiątki czy dwunastka? A może jedna dziesiątka zrobi taką samą robotę. Passat sedan. Myślę o RE Audio SE. Byłby w zamkniętej , we wnęce/kach z boku. Tam da radę wygospodarować 20 litrów więc pasuje (oczywiście Klozet). I cały bagażnik nie tknięty ^^ Na to bym się pisał.

Potrzebuję porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item604635602_...sy_gratis.html chodzilo mi oten głosnik taki sam parametrowo jak gt4-12 ja mam w autku ten gt4-12 i zaraz wrzuce foty bo dzis zrobilem

dzieki za wrzute ale nagranie nie ma zbyt dobrej ,,jakosci ,, ale mysle ze chyba wezme tego gt 5.Jaka skrzynke do niego ile litrow ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego gt 5.Jaka skrzynke do niego ile litrow ?

popoludniu wezme te kartka od kumpla co drzwi obok miaszka to zczytam i napisze ;)

 

---------- Post added at 10:01 ---------- Previous post was at 09:59 ----------

 

ale inny kumpel tez kupil tego gto1204 mial go w sedanie w espero i gralo to calkiem ladnie jak na szajszowy zmak :) ale kondziol dal :) jakos to nawet pyrtalo takze tez Ci ja moge polecic :) napewno nie bedziesz zalowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TOMST3R ja bym narazie zamontował jedną 10 w boczku, na 12 moze byc troche za mało miejsca, a najwyzej dołozysz sobie drugą. Napędź ją pożądnym wzmakiem i powinna wystarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tego gt 5.Jaka skrzynke do niego ile litrow ?
ale skrzynki dobrze dobrane bo maja miec 27.83l pod jeden glosnik przy zamknietej obudowie obj. skrzyni 2x30L (28netto) i tyle maja :) wiem bo kumpel tez kupil gt5-12 i tez mial te kartki :)

pozdrawiam

 

taką to powinno mieć pojemność ;) ten gt5-12 powinno mieć te 27.5 do 28 moze nawet byc 28.5 litra :)

 

---------- Post added at 12:18 ---------- Previous post was at 12:15 ----------

 

ja bym narazie zamontował jedną 10 w boczku
...
Napędź ją pożądnym wzmakiem i powinna wystarczyc.

zrobiłbym tak samo :) najpierw jedna 10 i dobry zmak jak bedzie Ci malo doloz druga 10 :) jak bedziesz zadowolony to zostawisz jedna 10 i bedzie fajnie :) a 12 mozesz miec ciezko zmiescic bo potrzebuje wieksza pojemnosc skrzynki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię. 10" RE Audio ale wersja SR , SE ma gigantyczną moc 600W RMS - chyba cięzko dostać w miarę tani , dobry wzmacniacz...

SR potrzebuje min. 14l - optymalnie 21l (w zamkn.). Słyszał ktoś tego suba? Jest wporzo?

Kupiłbym dual2 , wtedy pójdzie na 4 lub 1 ohm . 300 RMS - jakiś wzmak rekomendujecie?

 

PS.

Jak jest w passacie sedanie z przedostawaniem się niskim tonów z bagażnika do kabiny? Słychać suba...

Edytowane przez TOMST3R

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 300 rms polecilbym ci cos z signata najlepiej ram3 mk2. radzi on sobie super z subami i mozna go na alle wyrwac ponizej 400zl. Mocy ma pod dostatkiem, wiec bedziesz mial lepsza kontrole. RE SR bedzie wystarczajacy do pasia jak go dasz w klozecie bedzie pieknie sluszalny w srodeczku. 10' bedzie szybszy wiec bardziej uniwersalny, ogolnie RE swietnie graja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważam zakup MAC AUDIO FEARLESS 5000D. Będzie zasilał całe CA (przód , tył i sub)

Pytanie 1

Czy mogą głośniki przednie/tylnie grać sobie na 4 lub 3 ohmy (3 ohmy mają powerbasy) a sub grałby na 2 ohmy... Czyli :można mieszać rezystancje?

Pytanie 2

Czy on sobie da radę z subem

RE Audio 10 SE Dual2 (600W RMS) czy może odpuścić go i zapodać RE Audio 10 SR Dual2 lub 4 (300W RMS)

Czyli z którym subem i jak połączonymi cewkami (2 lub 4 ohmy , bo 1ohm przy tym wzmaku odpada) najlepiej będzie współpracował.

Chodzi mi o to żeby uniknąć dwóch wzmacniaczy (4ch + monoblok) a przy okazji napędzić całe audio.

Linki:

http://www.allegro.pl/item606419814_mac_audio_fearless_5000d_niesamowita_dawka_mocy.html

http://essa.com.pl/gfx/static/files/Parametry/RE_Specifications.pdf

Ale jak mówisz że RE Audio SR będzie git to spoko , bo jest : bardziej dostępny + tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dla mnie sub aktywny to nie sub nigdny nie wloza Ci tam porzadnego wzmaka i mocnego glosnika tylko glosnik bedzie mial ze 100 w

Od razu zaznaczam że się kompletnie nie znam w tych tematach.

Ale nie zgodzę się z tobą kolego kupiłem skrzynie EmPhaser nie wiem ile głośnik ma cali czy centymetrów ( żaden potwór ) nie wiem jaki piec jest w środku , ale zdrowo przyjemnie masuje pośladki , a bocznych lusterkach ciężko coś ostro zobaczyć.

 

Pozdrawiam Miłosz i Smacznego Karpia Życzę :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mac audio nic nie reprezentuje soba w jakosci dzwieku. jezeli chcesz isc w jakosc daj tylko przod i suba tyl tylko psuje scene. Wtedy starczy ci jeden 4-kanalowy dobry piec:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden wzmak mono do suba, drugi czterokanałowy do głosników, wszystko pod jakis solidny kondensator, RE jest spoko i 300W powinno wystarczyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego do takiego sub'a jakościowego potrzeba również jakościowego wzmaka. Szukaj wzmaka z minimum DF>250 (damping factor).

 

Ja mam porównywalnej klasy 300w RMS sub JL Audio 10w3v2 i niestety pod Crunchem 250W RMS i DF>150 to nie pokazuje swojej jakości.

 

Co do dylematu 10" vs 12" to ja zmieniłem 12" na 10" i wcale nie jest ciszej ani słabiej. Trochę lepsza kontrola (za to odpowiada masa membrany czyli głównie średnica i właśnie parametr DF).

 

Jestem zdania że im słabszy jakościowo wzmak tym lżejszy -> mniejszy głosnik. Jesli nie chcesz za duzo inwestowac w jakościowy wzmak to dawaj 2x 8" Najlepiej Intertechnik MDS08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taką to powinno mieć pojemność ten gt5-12 powinno mieć te 27.5 do 28 moze nawet byc 28.5 litra

 

wzmak juz kupiony

jbl gto 75.4

 

ladna skrzynke znalazlem z tym gt 4

 

te gt4 maja tez jak te gt5 elastyczne membrany -podaje linka do filmiku

http://www.youtube.com/watch?v=AcnX6Cf54yU&feature=related

!BQQjBW!B2k~$(KGrHgoH-D4EjlLlzw8!BJ35ddqYqw~~_1[1].jpg

!BP2dwyQBGk~$(KGrHgoH-EIEjlLlzEZJBJ1z83mS,g~~_1[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzmak OK ale obstawiam że skrzynię (chociaż jest piękna - nie ma jak fabryczna skrzynia) wymienisz w ciągu 3 miesięcy ;)

12" w bass reflexie będzie wolniutkie. raczej do Hip Hopu.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że dośc długo interesuję się audio to mogę spooooro na ten temat powiedzieć. Jeśli do samochodu to tylko i wyłącznie subwoofer w zamkniętej obudowie ponieważ głośnik w zamknietej obudowie działa na mniejszej powierzchni bardziej efektywnie (nie efektownie) przenosząc zdecydowanie niższe częstotliwości aniżeli głośnik w otwartej obudowie. Głośnik w otwartej obudowie z kolei jest bardziej sprawny ale tylko na większych powierzchniach ponieważ otwór Bass-Reflex jest tak skonstrowany aby ten bas nieść na całą powierznię. Generalnie głośniki w otwartej obudowie są przeznaczone do mieszkań, bo są wyżej zestrojone z racji innego rezonansu w obudowie i innego wygłuszenia (o ile mają to wygłuszenie). Porównując u siebie dwa te same głośniki o tej samej mocy z tego samego wzmacniacza można łatwo stwerdzić na czym polega różnica. Uogólniając dwa te same głośniki: głośnik w zamkniętej obudowie szybciej zaczyna się ''dusić'' i powyżej jakiegoś progu skuteczność basu gwałtownie spada ale przenosi znacznie miększy i harmonijny bas do pewnego momentu. Głośnik w otwartej obudowie jest o kilka dB głośnejszy ponieważ z racji tunelu Bass-Reflex mniej wychyla się membrana i po prostu można wydusić z niego więcej kosztem nieco wyższych częstotliwości. Głośniki w zamkniętej obudowie zawdzięczają zatem swój miękki i niski bas o wiele większemu i szybciej postępującemu wychyleniu membrany. Teraz tak od serca - do auta polecam co najmniej 25cm do 30 spokojnie starczy przy dobrym wzmacniaczu. Szukaj wzmacniacza Audison i glośników Rockford Fosgate - to już jest sprzęt naprawdę dla wymagających. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, akurat skrzynie BR schodzą nizej niz zamknięte, prostym przykładem jest efekt dopplera w samochodzie z br i closed ;) ale fakt do furacza lepsza jest zamknięta skrzynka, lepiej się sprawdza, jest szybsza, zajmuje mniej miejsca i nie robi łupcanki tylko daje solidny kickbass ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja też jestem za zamknieta obudowa ;) a co masz na mysli mowiac ze membrama jest tak sao elastyczna ? bo ten glosnik tak w rzeczystosci nie codzi ze fruwa na wszystkie strony to jest za wolne czulosc kamery ;) na zywo chodzi normalnie tylko przod tyl ;) gt5-12 maja minimalnie sztywniejsza membrane ale troszeczke wiekszy wychyl ze wzgledu na zamocowanie zawieszenia w nim ;) a piosenka ktora leciala ma bass typowy do "ruszania" glosnikiem ale basu zakonkretnego ktorego czuc nie ma ;) piosenka to basstronic - bass i love you ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego do takiego sub'a jakościowego potrzeba również jakościowego wzmaka. Szukaj wzmaka z minimum DF>250 (damping factor).

 

Ja mam porównywalnej klasy 300w RMS sub JL Audio 10w3v2 i niestety pod Crunchem 250W RMS i DF>150 to nie pokazuje swojej jakości.

Bardzo mało producentów podaje ten parametr... bardzo mało.

Właśnie kupiłem wzmacniacz - Kicker ZX 700.5

Dämpfungsfaktor 20 Hz 244

Dämpfungsfaktor 80 Hz 289

Dämpfungsfaktor 400 Hz 281

Dämpfungsfaktor 1 KHz 321

Dämpfungsfaktor 8 KHz 278

Dämpfungsfaktor 16 KHz 216

Z przesyłką od Obamy na Zieloną Wyspę wyszło 1,3k PLN

Razem z nim płynie RE Audio SE 10D4.

Zamkniętą skrzynkę zrobię u stolarza bo recesja. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój głośnik także przypłynął do mnie z ameryki.

infinity kappa,25 cm,jest ze mną od 10 lat i zrobiona skrzynka dla niego to bass reflex,25 litrów :P

piecyk veconic,4 kanały,lekko przerobiony.

muza zrobiona przez znawce tematu z wrocka;

był kiedyś biały duży fiat z pucharami.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności