Skocz do zawartości
tigerone

problem z przesuwaniem siedzenia kierowcy

Rekomendowane odpowiedzi

Wewnętrzny i zewnetrzny róznia sie oczywiście - masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam i ja mam problem z przesuwaniem siedzenia,nie wiem czy to we wszystkich paskach tak cholernie ciężko to chodzi:638: w B3 tak miałem teraz w B4 też to mam.Jeśli jest to we wszystkich to masakra:mad: jeszcze w żadnym aucie tak nie miałem żeby tak ciężko siedzenie się przesuwało jak w passatach.Wcześniej mi to nie przeszkadzało aż tak mocno,ale od pewnego czasu potrzebuję żeby się jakoś w miarę lekko przesuwało i już nie wiem co mam z tym zrobić:confused: Może ma ktoś na to jakiś patent bo już mnie trafia,będę bardzo wdzięczny:564:

A może wie ktoś czy były w B4 siedzenia przesuwane elektrycznie:638:

bo z chęcią bym sobie coś takiego sprawił:D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko wymiana ślizgów Cie ratuje i smarowańsko szyn smarem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też myślałem że tu nic nie wykombinuję:( ślizgi niby są dobre smarem też smarowałem niby troszkę lepiej jakiś czas było a teraz znowu to samo:mad:

A wiesz gdzie te ślizgi można kupić:638:,bo bym kupił może przynajmniej troszke lepiej będzie się przesuwało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz gdzie te ślizgi można kupić:638:,

 

Obawiam sie że tylko w ASO, w zamienniku nie bedzie w ogóle.

A dzwona nie miał passat jakiegoś bocznego, bo może prowadnice krzywe, ale to już ostateczność by była....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A dzwona nie miał passat jakiegoś bocznego, bo może prowadnice krzywe, ale to już ostateczność by była....

 

a kto to może wiedzieć,ale chyba raczej nie bo niby nic nie widać żeby był walnięty w bok.Może to i już te ślizgi przydało by się wymienić,może to by pomogło choć troche.Ale do najbliższego ASO mam ze 120km i jechac po same ślizgi to troche mi się nie uśmiecha;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz to Ci kupie u siebie, kase mi przelejesz + wysyłka i nawet kapci nie musisz w domu ściągać :D

 

tylko nie wiem ile za taką przyjemność, ale moge sie dowiedzieć jak bedziesz chciał ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na allegro coś takiego http://allegro.pl/item877008772_slizgi_foteli_vw_golf_passat_audi_komplet_2_szt.html

ale to są tylko te ślizgi co są w prowadnicach,a te to raczej mam dobre,a mi się nie zabardzo podoba u mnie ten co jest z przodu,a tego to nie mogę znaleźć.

Jak byś mógł się dowiedzieć u siebie w ASO ile taki ślizg ten przedni kosztuję i czy mają to był bym bardzo wdzięczny,i o te tylne też możesz się zapytać to już bym wymienił komplet i może by było lepiej zawsze to ory.nie jakaś podróbka.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem na allegro coś takiego

 

o prosze, coś jest.

za 5 zł to tylko brać, nawet jak jakieś badziewie, to swoje zadanie powinno spełniać :)

to masz do 2 foteli, ale brakuje jeszcze po 1 do kompletu.

 

PS:

a przedni przy rączce przesuwania to jeszcze kolejny, czyli na 1 fotel są 4 ślizgi.

 

A co Ci sie nie podoba w tym przednim u Ciebie? Wyjechany jest?

Bo mam takie ślizgi w sumie używane, ale jeszcze ładne jakby co, to może byś jeszcze jakiś pożytek z nich miał?

Edytowane przez sebam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak na poczekaniu poszperałem i znalazłem,ale to jest 2szt.na jeden fotel,a tak jak pisałem wcześniej to te raczej są u mnie dobre tylko ten przedni mi się nie podoba wygląda mi to tak jak by był za mocno starty.

Jak byś gdzieś był nie daleko ASO to byś wstąpił i się zapytał;)

Dopiero teraz zobaczyłem co dopisałeś,jeśli masz cos takiego jak te przednie, jeszcze ładnego to z chęcią przygarnę;)

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko. dowiem sie o te przednie.

podaj maila, to Ci puszcze fotke moich, to se porównasz ze swoimi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wiem że jest 2 z tyłu jeden z przodu,a gdzie ten czwarty to nie wiem:( może u mnie któregoś brak i to jest przyczyna.U mnie ten przedni co jest po środku siedzenia jakiś jest nie bardzo i on mi się nie bardzo podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam problem. za ok 40 zł dostałem plastiki w sklepie z częściami samochodowymi. założyłem posmarowałem i powinno działać. nie wiem jak jest u was ale pojedzcie do jakiegoś sklepu z częściami tam wam powinni doradzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest jeszcze jedna opcja. Sprawdźcie jak wygląda ta środkowa prowadnica, w której są dziury do blokowania fotela, bo u mnie jak nie chodził fotel to się okazało że jest pierońsko zardzewiała, więc wyczyszczenie papierem ściernym i przesmarowanie pomogło rewelacyjnie, mimo że u mnie też ta środkowa gumka nie jest też zbyt dobra, a fotel teraz śmiga ślicznie, oczywiście trochę smaru w pozostałe prowadnice itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak też myślałem że tu nic nie wykombinuję:( ślizgi niby są dobre smarem też smarowałem niby troszkę lepiej jakiś czas było a teraz znowu to samo:mad:

 

Jak smarowałeś prowadnice :?:

Mi też fotel cholernie ciężko chodził, nawet dwa. Też smarowałem i na krótko pomagało.

W końcu się wkur**łem. Wyjąłem obydwa fotele a tam w szynach od uja syfu. Wywaliłem mieszanine piachu ze smarem, wymyłem benzyną ekstrakcyjną, nawaliłem sporo smaru grafitowego i chodzi leciutko. Co prawda nie tak idealnie, bo nie wymieniłem ślizgów, których stan był raczej średni, ponieważ nie miałem ich i nie chciało mi się jeździć i ich szukać. Na wiosnę powtórzę zabieg i już wymienie ślizgi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc ślizgi w ASO mają w cenie:

- te białe 11zł z groszami sztuka

- te żółte przednie (na foto dwa od lewej) po 17zł z groszami

- a te żółte 3 od prawej też 17zł z gr...

 

więc nie wiem czy sie opłaca za tym gonić, bo komplet na 1 fotel wyjdzie bez mała 60zł i niewiadomo czy pomoże.... :583:

?lizgi.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak kupiłem golfa to z przodu fotela wcale nie było ślizgu a w drugim fotelu przedni ślizg był wsadzony odwrotnie- pozornie też pasuje ale fotel nie jeździ normalnie. W moim przypadku ślizgi wynalazłem na szrocie za pifko ;) a do passata B3 i B4 to chyba te same ślizgi co do golfa 2 jak się mylę to mnie poprawcie a o golfa 2 na szrocie nie trudno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Więc ślizgi w ASO mają w cenie:

- te białe 11zł z groszami sztuka

- te żółte przednie (na foto dwa od lewej) po 17zł z groszami

- a te żółte 3 od prawej też 17zł z gr...

 

więc nie wiem czy sie opłaca za tym gonić, bo komplet na 1 fotel wyjdzie bez mała 60zł i niewiadomo czy pomoże.... :583:

 

Ja swoje kupiłem na Alledrogo z 2 zety szt. (wziąłem od razu 8 szt. na zapasik) i mowa o tych białych. Na zdj. widzę po lewej żółte montowane z przodu przy spince zabezpieczającej, ale te 3 szt. żółte po prawej to pierwszy raz na oczy widzę?? Gdzie to się montuje??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale te 3 szt. żółte po prawej to pierwszy raz na oczy widzę?? Gdzie to się montuje??

 

Ten żółty jest też z tyłu zaraz obok któregoś z tych białych, tylko że ślizga się od góry, a nie jak białe od dołu.

I dlatego podejrzewam że ma duży wpływ na kolebanie sie fotela w zakrętach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Potrzebuje schematu fotela przedniego kierowcy, a konkretnie podgrzewania foteli, prowadnicy i tej ``wajchy" do regulacji odległości fotela od kierownicy. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności