Skocz do zawartości
niwdew

RAM do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jako że mój sprzęt działa coraz słabiej chciałbym go troszke wzmocnić i pomyślałem o rozszerzeniu pamięci RAM.

I tutaj pytanie jak to jest z ramem do laptopów moge włożyć cokolwiek czy tylko taki sam.

Na allegro znalazłem takie coś czy bedzie pasić i smigać bez problemu?

Mój komp to Fujitsu Siemens Amilo pro v7010 procek 3.06, Ram 2 x 256

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w specyfikacji lapka jest np: 512MB/1GB RAM to możesz rozszerzyć pamięć właśnie do 1GB. Masz pamięci DDR 3. Musisz włożyć właśnie takie:

http://www.okazje.info.pl/okazje/komputery/fujitsu-siemens-amilo-pro-v7010-512mb-ddr-333-.html

To tylko przykład. Poszukaj jeszcze. Na pewno znajdziesz coś tańszego co będzie pasować. Ale uważnie przestudiuj specyfikację!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej podjedź do sklepu albo na giełde gdzie mają i handulą takimi częściami, tam w razie czego dobiorą Ci odpowiednią pamięć, ale raczej napewno będzie tam pasowała każda pod ten port i pod tą prędkość. Możesz nawet spróbować wywalić te 2x256 i wstawić tam 1x1gb, (podsługuje sie tutaj tym co podał kolega wyżej) a pamięci masz z tego co widze DDR 1 333Mhz ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w gniazdo ddr3 nie wciśniesz ddr2 ani ddr, więc musi pasować gniazdo :)

częstotliwość najlepiej taka jak obecna kość lub szybsza (szybsza kość zwalnia do wolniejszej)

max. pojemność masz zapewne określoną w instrukcji

producent dowolny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, no jasne mój błąd, oczywiście są to DDR bez 3, nie wiem skąd ja tam tą trójkę wynalazłem;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak ocenić jaki rodzaj ramu śmiga w kompie bo nie wiem... wydawało mi sie że ddr2 533Mhz, ale teraz nie wiem czy nie SDRAM DDR333...

Wymiana jednej kości da coś czy obie od razu wymienić?

Komp obsługuje max 2 gb ramu włożyć 1x1gb czy 1x 2gb?

Wielkie dzieki za odpowiedzi ;):piwo:

Edytowane przez niwdew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. Memory Selector'a Kingstona max. możesz mieć 2 GB. Dedykowane pamięci to :

 

KFJ-FPC101/1G

KFJ-FPC101/512

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń na infolinię 22 3981363 podasz model i miła pani Ci powie jakie pamięci, w jakiej prędkości i ile na maxa możesz dołożyć.

Też mam Amilo Pro tylko inny model. Jakoś z tydzień temu sam w swoim wymieniałem na 2 x więcej. Okazało się, że mogę wsadzić se kości z "więcej megaherców", a wszędzie w necie w specyfikacjach stało jak wół, że będą latać tylko te wolniejsze kości.

Stracisz 3 minuty, ze 2 impulsy a kupisz pamięci nie martwiąc się czy będą działały ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego. na sto procent masz SOdimy. Zdejmij tą klapeczkę od ramu, sprawdź jaką masz częstotliwość na obecnym ramie i dokup taki sam. Owszem, można włożyć szybsze kości np 800 na magistrali 533, ale i tak te ramki będą pracowały z częstotliwością 533. Nie jest jednak powiedziane, że będą działały na 100%, ponieważ bios wcale nie musi ich widzieć (problemy z ecc na przykład).

 

Poza tym pamięci 800 pracujące na 533 są mniej wydajne niż 533 w 533 ze względu na niższe timingi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszedłem za radą kazia i po chwili pan wyjaśnił mi że w moim kompie siedzi DDR I 533Mhz a max może być 2x1Gb. Po niedzieli poszukam czegoś o tej specyfikacji w dobrej cenie i bede działał.

Wielkie dzęki za wasze szybkie i bezbłedne sugestie i podpowiedzi.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg. Memory Selector'a Kingstona max. możesz mieć 2 GB. Dedykowane pamięci to :

 

KFJ-FPC101/1G

KFJ-FPC101/512

 

Dokładnie tak !!

Mogłeś podać jeszcze ŹRÓDŁO.

Niestety nie są to tanie pamięci gdyż są dedykowane pod konkretnych producentów a nawet modele, dlatego najlepiej gdybyś miał okazję je przymierzyć (często niby są takie same a różnica wynosi milimetr i za nic nie będzie pasować!!! - chodzi o ten "rowek", kluczem chyba zwany, mniej więcej na środku kości pamięci).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mogłeś podać jeszcze ŹRÓDŁO.

 

O ile dobrze pamiętam, to już gdzieś na forum podawałem linka do Selectora ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jednak to nie koniec problemu z Ram-em w moim kompie.:634: Otóż kingston spoko pokazuje że robi taki ram ale specyfikacji jaki to ram nie podaje:mad:. Oryginał u mnie w kompie w tej chwili to Samsung M470L3224FT0-CB3 zerknijcie proszę na to i powiedzcie czym w normalnych cenach można to zamienić na 2x 512 mb albo 2x1 gb ( ale to bedzie drogie) może mógłbym włożyć narazie jedną kość 1gb ( do jednej z tych obecnych), a drugą jak kasa bedzie?:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj sobie taki program SIS Software Sandra (darmowy). Tam można w łatwy sposob dowiedzieć się jakie się ma pamięci oraz czy działają one w trybie Dual Channel. Nie ryzykowałbym zakupu pamięci o wyższej częstotliwości bo po prostu nie będą działać na 99.9% Płyty główne w laptopach są bardzo ubogie w możliwości overclockingu. Niektóre laptopy mają jedną "kość" wlutowaną na płycie i są one niewymienialne. Te pamięci co podałeś są po 256MB. Miałem kiedys laptopa FS i właśnie było tylko jedno gniazdo na wymianę a druga kość na płycie. Tak czy siak zakup pamięć o takiej samej częstotliwości...

 

PS oczywiście SODIMM DDR od SODIMM DDR2 rożnią się tym rowkiem który nie jest w tym samym miejscu... więc jeśli masz DDRI nie da rady włożyć DDR2

Edytowane przez arturoski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No jednak to nie koniec problemu z Ram-em w moim kompie.:634: Otóż kingston spoko pokazuje że robi taki ram ale specyfikacji jaki to ram nie podaje:mad:. Oryginał u mnie w kompie w tej chwili to Samsung M470L3224FT0-CB3 zerknijcie proszę na to i powiedzcie czym w normalnych cenach można to zamienić na 2x 512 mb albo 2x1 gb ( ale to bedzie drogie) może mógłbym włożyć narazie jedną kość 1gb ( do jednej z tych obecnych), a drugą jak kasa bedzie?:confused:

 

kolego firma nie gra roli jeśli nie chcesz podkręcać tych pamięci, kup sobie ddr

400 MHz SODIMM. nawet jeśli płyta nie odpali tej kości na 400MHz to po prostu zwolni i tyle, standard jest standard. Odpopwiadając na pytanie: Tak możesz mieć 1x1GB i 1x512MB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem kiedys laptopa FS i właśnie było tylko jedno gniazdo na wymianę a druga kość na płycie.

Spoko u mnmie obie kości wyjmowalne.

nawet jeśli płyta nie odpali tej kości na 400MHz to po prostu zwolni i tyle, standard jest standard.

No właśnie z tego co wyczytałem w programie to mój ram w tej chwili jest taktowany na 133 MHz ale skoro 400MHz zwolni do 133 to spoko, przymierzam sie na razie do takiego

Dzięki za pomoc raz jeszcze

Pozdrawiam.

P.S a tak przy okazji Ormowiec jak twój projekt turbo? jeszcze niedawno było 5% a teraz nie widze nic na ten temat w podpisie...

 

Edytowane przez niwdew
Automatyczne z??czenie postów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest ddr czyli podaną wartość mnożysz razy 2, F=266 MHz

projekt turbo póki co stanął bo rozkręcam firmę i mam masę innych wydatków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności