Skocz do zawartości
laki

Klimatyzacja - smarowanie sprężarki

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zawsze, kiedy włączony jest klimatronic na Auto, sprężarka klimatyzacji pracuje nawet wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera? W instrukcji obsługi mojego poprzedniego auta, Nissana Primery P12 było napisane, że przerwa w pracy klimatyzacji nie powinna trwać dłużej niż tydzień, także w zimie, gdyż to może doprowadzić do szybkiego zużycia sprężarki.

Nie znalazłem nic podobnego w instrukcji Passata na ten temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz razem z Auto aktywne Econ, to sprężarka nie pracuje - to jest w instrukcji.

Ale warto raz na jakiś czas (ja to robię co 2 tygodnie) ją uruchomić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja cały rok jeżdżę z klimatronikiem włączonym na auto.Tak poradził mi kolega który passatami jeździ od wielu lat i nigdy z klimą nie miał problemów.Mój jest garażowany więc przynajmniej rano jak go zapalam ma 11 stopni na plusie ale pewnie się nie włącza ponieważ temp mam nastawiaoną na 19 w lecie na 20.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdżę cały czas na Auto, ale nie zawsze z włączoną klimatyzacją - kiedy nie potrzebne jest chłodzenie włączam Econ. Użytkowałem tak wszystkie swoje VW od 2003 roku i też nigdy nie miałem z klimą kłopotów. Jeżeli producent dał nam taką funkcję jak Econ, to znaczy, ze bezpiecznie można z niej korzystać bez ryzyka uszkodzenia klimatyzacji. Owszem wypada ją raz na jakiś czas włączyć na chociażby godzinkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lakiemu tu chodzi o to jak włączyc klimkę jak nie ma garażu a na zewnątrz jest przykładowo przez 2m-ce temperatura minusowa.

 

Proponuje jeździc cały czas na auto. Ja tak robie i w b5 jest wszystko ok z klimką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parking zamknięty przy super marketach rozwiąże sprawę. Aby włączyć Klimę i sprężarkę musi być na zewnątrz pow. 5'C. Jedziesz na zakupy i po powrocie odpalasz auto z klimą na 5min i tyle. Jak wyjedziesz z parkingu to klima wyłączy się automatycznie ( pod warunkiem że na dworze jest poniżej 5'C )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
lakiemu tu chodzi o to jak włączyc klimkę jak nie ma garażu a na zewnątrz jest przykładowo przez 2m-ce temperatura minusowa.

 

Proponuje jeździc cały czas na auto. Ja tak robie i w b5 jest wszystko ok z klimką.

Ja mam garaż ale wolnostojacy nieogrzewany. Temperatura w nim w zimę praktycznie zawsze jest ponizej 0, jeżdżę jak opisałem wyżej i od 5 lat z klimą problemów nie miałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zawsze, kiedy włączony jest klimatronic na Auto, sprężarka klimatyzacji pracuje nawet wtedy, kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera? .

 

Tak jak piszą koledzy sprężarka nie włączy się w niskiej temperaturze - mimo, że kontrolka AC się świeci. W zimie oznacza to, że możesz jeździć nawet kilka miesięcy bez możliwości przesmarowania klimy (chyba, że wstawisz auto do ciepłego). Jeśli chcesz sprawdzić, czy klima aktualnie działa to na postoju, kiedy wyświetlacz pokazuje chwilowe spalanie w litrach na godzinę sprawdź wartość bez wciskania gazu. Gdy nie działa to będziesz miał ok 0,5-0,6l/h (na rozgrzanym!) jeśli sprężarka się załączy to wzrasta do ok 0,7-0,8l/h. Inny sposób to chyba tylko pod maską dotknąć przewodów czy są zimne lub Vagiem.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na dworze jest poniżej zera włączając auto, klima nie powinna działać. Dopiero włączając nawiew na przednią szybę ręcznie wymusza się włączenie klimy.

 

Pozdrawiam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem w Motorze,że trzeba włączyć nawiew na szybę na maksa i wtedy auto-klima zadziała nawet w minusowej temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeździcie cały czas na auto to znaczy że przycisków sterujących nawiewem na poszczególne części ciała nie używacie wcale? Ja jeżdżę z włączonym tylko przyciskiem econ jeśli nie chcę używać klimy. Jeśli dobrze zrozumiałem to prawidłowo jest auto + econ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli jeździcie cały czas na auto to znaczy że przycisków sterujących nawiewem na poszczególne części ciała nie używacie wcale?

 

 

Zgadza sie. W pozycji Auto klima sama puszcza powietrze tymi wylotami, ktorymi akurat potrzeba, zeby uzyskac porzadana zmiane temperatury. W 95% przypadkow nie ma potrzeby recznej ingerencji - dziala dosc dobrze.

 

Ps. sorry za brak polskich zn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności