Skocz do zawartości
Gość Zapa

Problem z nieotwierającą się klapą

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zapa

Witam!

Mam Passata B6 z 2006 roku, sedan 2.0 TDI (jakże by inaczej). Wersja wyp. Highline z max możliwym wyposażeniem dodatkowym. Miałem bardzo wygodną funkcję otwierania klapy z pilota, bardzo mi się to przydawało ale od pewnego czasu to nie działa... tzn. klapa po wciśnięciu przycisku odskakuje ale nie otwiera się całkowicie tak jak kiedyś. Co może być nie tak?

Z góry dzięki za pomoc! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo śniegu na niej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapa
Za dużo śniegu na niej ?

 

 

Rozumiem że to ma być śmieszne?:598: Na samochód nie pada w zasadzie śnieg bo większość czasu stoi w ciepłym przydomowym garażu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarznięty olej, siłowniki nie pracują tak jak powinny a że klapa jest ciężka nie daja rady jej unieść

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapa

Tyle że ten problem występuje nawet gdy jest ciepło... Gdy samochód stoi kilka dni w garażu gdzie jest około 18 stopni to raczej olej nie zamarza. Chyba będzie trzeba podjechać do serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak to silowniki, bylo juz kilka przypadkow na forum, albo je przesmarowac albo wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest znany przez ASO, jednak nie mają rozwiązania i są bezsilni, mimo, że nie jest to odosobniony przypadek.

Miałem wymieniane siłowniki jak pasek był jeszcze na gwarancji jednak to nic nie dało.

Musiałem się pogodzić z ręcznym odchylaniem klapy przy niskich temperaturach.

Może gdyby się zmobilizować razem i napisać do BOK VW w tej sprawie to by coś dało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zapa

Może warto by napisać :) Ja już się z bym niby pogodziłem a niedługo będzie męczył się ktoś inny bo Pasek idzie na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może gdyby się zmobilizować razem i napisać do BOK VW w tej sprawie to by coś dało?

zejdźmy na ziemię :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zagladalem jak wyglada ten mechanizm. Widze tylko jedno rozwiazanie , kupic silowniki ale z mocniejsza sila. Musza sie znalezc takie same wymiary ale wieksza sila. W moim pasku klapa jeszcze sie otwiera chosc bez entuzjazmu wiec szukam nowych silownikow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak sie do tych silownikow dostac? Co trzeba zdjac? (w sedanie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapa, zwróć uwagę na gumy które otaczają ramiona na których zamocowana jest klapa. U mnie było tak samo, myślałem że to siłowniki. Troszeczkę je przesmarowałem i klapa śmiga jak talala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności