Skocz do zawartości
Osiah

Błąd klimatronika

Rekomendowane odpowiedzi

to go znajdziesz w okolicach prawego przedniego reflektora

a ja powiedział bym, że w okolicy lewego reflektora, stojąc przodem do auta ;)

presostat.th.jpg

... jeśli jednak błąd zniknął to znaczy, że był chwilowy skok ciśnienia i presostat zadziałał i tyle, proponuje włączyć klimę na max chłodzenie (wymusić załączenie się sprężarki) i ponownie sprawdzić błędy ;) Być może że teraz błąd nie powraca, ponieważ jest mniej niż 5 stopni na zewnątrz a to nie włącza kompresora.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja powiedział bym, że w okolicy lewego reflektora, stojąc przodem do auta ;)

 

Zależy jak leży. :D Po której stronie auta siedzi kierowca? Po lewej - więc czujnik jest po prawej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zależy jak leży. Po której stronie auta siedzi kierowca? Po lewej - więc czujnik jest po prawej

święta racja ;)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie. Mam błąd w klimatroniku 414 (według VAG-1044)tzn Moduł sterujący błędnie zaprogramowany.Przewaliłem to forum ale niczego nie znalazłem w tym temacie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przy teście klimatyzacji(climatronica) pojawia się "vehicle speed sensor not currently testable intermittent 00281 (G68) Jest to coś z czujnikiem prędkości, ale dlaczego tego błędu nie ma przy teście elektroniki silnika tylko pojawia się przy teście climatronica ?Błąd kasowałem , lecz pojawia się nadal. Co z tym zrobić ?

 

 

_scalone

Edytowane przez Łysy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro się nadal pojawia, więc ma charakter stały. Uszkodzony czujnik lub przewody. Wymien i po sprawie. A następnym razem przyklej się do podobnego tematu, a nie nowy zakładasz. Bo dostaniesz "belkę" :dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten czujnik jest odpowiedzialny za działanie prędkościomierza tak ? Mi licznik działa normalnie więc skąd ten błąd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny, bo trzeba by było pogrzebać na forum, ale ten czujnik jak widać, podaje sygnał do klimy. W klimie w trybie diagnostycznym na pozycji 16 możesz sobie sprawdzić prędkość. Nie pamiętam czy z tego samego czujnika idzie sygnał do licznika i do klimy, ale raczej TAK. No i zauważ, ze licznik jest analogowy a klima to cyfrówka, więc ma inną "czułośc" - tak na chłopski rozum tłumacząc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co do jego lokalizacji, to wyczytałem , że jest gdzieś po lewej stronie skrzyni. Czy żeby dobrać się do niego potrzebny jest kanał? Zna Ktos może dokładne jego umiejscowienie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okolicach lewej pólosi, blisko przegubu wewnętrznego. Na lewarek jak auto weźmiesz, to tez go powinno być widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jeszcze czy może on być przyczyną wyłączania się klimy ? Po nabiciu czynnika rozłącza mi sprężarkę. Podczas jazdy słychać jak pyka przekaźnik ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli robi zwarcie, to możliwe, ze tak. Zresztą na forum jest temat o chwilowym włączaniu/wyłączaniu się klimy. Poszukaj :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym więcej czytam na ten temat, tym mniej wiem..Na którymś z portali VW przeczytałem, iż błąd 00281(G68) wcale nie świadczy o uszkodzeniu tego czujnika.Test vagiem przeprowadzałem jak auto stało w miejscu, więc pewnie stąd brak sygnału G68. Jak myślicie ? A może zna Ktoś sposób na dokładne sprawdzenie tego czujnika i upewnienie się w 100% co do jego sprawności ?

Edytowane przez matcher

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dziś odłączyłem kostkę od w/w czujnika - przestał działać prędkościomierz(więc chyba jest sprawny) Podłączyłem z powrotem i wprowadziłem climatronic w tryb serwisowy oraz włączyłem grupę 16. Climatronic pokazywał prędkość pojazdu z przekłamaniem wg licznika o jakieś 4-5 km/h. Zrobiłem test climatronika..Błąd 00281 jest nadal i powraca za każdym razem. Co z tym zrobić ? Macie jakieś pomysły ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może co oznacza błąd 4F9 i 318. O 318 z tego co patrzyłem to jest związane z ilością czynika, a ja miałem niedawno nabijaną klimę to może tylko skasować. Dodam też, że klima mi działa z przerwmi tzn. co jakiś czas się rozłącza i ponownie się załącza- na wyświetlaczu się nic nie zmienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam też, że klima mi działa z przerwmi tzn. co jakiś czas się rozłącza i ponownie się załącza- na wyświetlaczu się nic nie zmienia.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=11781&highlight=4F9

Tu masz troche o błędzie 4F9

Edytowane przez cubus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co z błędem 4F9 bo oprócz 318, mam jeszcze 4F9

pomożecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a co z błędem 4F9 bo oprócz 318, mam jeszcze 4F9

pomożecie

Kiedy ostatnio byłeś u okulisty? :doh

4 cm wyżej masz podany link do błędu 4F9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam nie zakladam nowego tematu i podłącze sie do istniejącego. Mam problem z klima. Miga mi wyswietlacz climatronika i mam bład 30b-uszkodzony czujnik G17. Klimatyzacja sie nie zalacza ale gdy podepne bezposrednio z akumulatora plus do zielonego kabelka ktory zalacza sprzeglo to klima chodzi wentylator takze. co to moze byc? czy wina nie zalaczaniem sie klimy moze byc uszkodzony czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem to ale są tam sprzeczności czy jest to silniczek dmuchawy za schowkiem czy wnetylator chlodnicy klimatyzacji-dlatego pytalem konkretnie. Ale już nie ważne. Posprawdzalem trochę i wiem, że u mnie jest coś nie tak z wentylatorem chlodnicy klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności