Skocz do zawartości
adams

Uniden PRO 520XL CB RADIO

Rekomendowane odpowiedzi

no tak, ale taka naklejka osłabi przyczepność anteny do paska, a mi trzeba coś co by ją jeszcze swiększyło, a zarazem nie rysowało lakieru i ładnie komponowało się z paskiem :643:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, Dardi chyba ma coś takiego co Kubotek podesłał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams, Z tego co wiem to ta nalepa wcale nie osłabia przyczepności, ale czy polepsza to nie wiem. Jeżeli chcesz żeby sie przyzwoicie trzymało to zamontój na stałe :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prosiłęm Dardiego na priv by się wypowiedział w tym wątku, ale jakoś cicho... :(:|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem sie kiedyś też z naklejeniem foli bezbarwnej w miejscu gdzie stoi antena, jesli masz mocny magnes to nie bedzie sie nic dzialo. Widzę ze jesteś z Tarnogrodu, to moze widziałeś kiedys niebieskiego Puga 406 z ciemnymi szybami (goscio chodzil do elktryka jak i ja :610: ), tam ma kumpel antene Hustler i przy 210 sie trzymala tylko potrafi sie wygiac :629: a drobnycvh rysek nie unikniesz zwlaszcza jesli czesto bedziesz antene przestawial z miejsca na miejsce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
180km/h i CB się dzielnie trzymało... ale zauważyłem ryski :|

Niestety, magnesówki rysują :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czaje to autko Ceglarz ja w tym roku skończyłem liceum w elektryku :] może czaisz pasia błękitny metalik B5 ?? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

co do magnesowek. ostanio mojemu kuplowi "zwialo" magnesowke (90cm) z dachu w golfie 3. jechal ~160km/h

 

moja 160cm mocowana na uchwyt na bagazniku trzyma sie nawet przy 240km/h :614: - zero rys.

 

mam ja przykrecona na stale (zamiast motylka jest torx) - nigdy nie zdejmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magnesówka a przymocowana na stałe to trochę inna bajka... :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w tym roku skończyłem tam technikum... Twoje auto czaje, ale czy ty moje to wątpie bo czterema roznymi jezdziłem a B4 mam od dwóch tygodni :622: wczesniej z pasków miałem B3 Kombi :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy przewód ciągnący się od magnesówki nie świszczy i jak uszczelki w drzwiach na niego reagują, tzn. czy nie ma też jakichś świstów, zacieków?

 

Adams, możesz wrzucić jakieś foto z mocowaniem swojego unidena (bo też do zakupu takiego się przymierzam)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

foto dodam zara ło :]

 

 

nic mi nie świszczy bo:

-antenka jest na tylnej klapie

-wystaje tylko kawałeczek kabla

-w autko wszystko jest dyskretnie schowane

-CB wędruje razem ze mną do tego autka co nim jade w trase (paskiem - zazwyczaj wyjazde rekreacyjne, poldek ma haka więc przyczepka i wio, i mesio - ale to już większy łądunek)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nic mi nie świszczy bo:

-antenka jest na tylnej klapie

No właśnie, ja kombiak...

-w autko wszystko jest dyskretnie schowane

No to czekam na to foto. Bo moja druga połówka jak słyszy o CB, to się krzywi - a to jakieś kable i inne ustrojstwa będą się po aucie pałętać :614:

CB wędruje razem ze mną do tego autka co nim jade w trase

I tu jeszcze pytanie - jak to się całość zestroi w jednym aucie, to można śmialo to sobie przenosić do innego auta? Czy strojenie odbywa się pod konkretne auto, a w innym parametry się już zmienią?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolo co mi to sprzedawał (znajomy) mówił że tego nie trzeba już stroić, w tym radyjku jest taka skala, i jeśli świeci się ostatnia czerwona lampka jak nadajesz to znaczy że jest dobrze zestrojone. Ale i tak wolał bym sprawdzić to reflektometrem...

 

gdy zostawiam autko na dłużej na jakimś parkingu to wszystko pakuje do bagażnika (całość jest warta 450zł, a schować to to około jednej minutki)

 

Oto foty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I tu jeszcze pytanie - jak to się całość zestroi w jednym aucie, to można śmialo to sobie przenosić do innego auta? Czy strojenie odbywa się pod konkretne auto, a w innym parametry się już zmienią?.

Zasadniczo trzeba. W praktyce gdyby trzymać się tych zasad to trzebaby za każdym razem stroić, bo stawiasz w inne miejsce minimalnie :)

 

Ja nie stroję jeśli auta nie różnią się masą za bardzo (np. maluch - Passat :D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja nie stroję jeśli auta nie różnią się masą za bardzo (np. maluch - Passat :D )

Heh, no właśnie...w moim przypadku to byłyby przenosiny z passata do golfa II.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

200 km/h i antenka się trzymała :D koleś od którego kupiłem antenke dał mi zapewnienie że antenka mi nie spadnie z klapy bo jest na jakimś specjalistycznym magnesie ;]

 

antenka jest niemieckiej firmy "Mass" (czy jakoś tak) na magnesie neodymowym (czy jakoś tak) :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuję przeczytać to:

 

http://www.urtip.gov.pl/uke/index.jsp?place=Lead01&news_cat_id=69&news_id=1215&layout=1&page=text

 

 

Pytanie:

 

Legalność zakupu CB radia Uniden Pro 510 XL i Uniden Pro 520 XL.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

 

Odpowiedź:

 

Radia CB marki Uniden model 510 XL i 520 XL nie spełniają wymagań normy zharmonizowanej w zakresie mocy na kanale sąsiednim i emisji niepożądanych nadajnika, dlatego znalazły się na liście wyrobów niezgodnych z wymaganiami zasadniczymi w stosunku, do których Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydał decyzje administracyjne zakazujące dalszego przekazywania tych wyrobów: użytkownikom, konsumentom lub sprzedawcom.

 

Informacje te zostały także przekazane do Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Zakwestionowane urządzenia były wprowadzane do obrotu przez firmy DAK Electronics i CANEX. Badania przeprowadzone w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych UKE wykazały niezgodność konkretnych wyrobów pobranych od w/w dostawców.

 

W przypadku kiedy wymienione CB radia znajdują się w ciągłej sprzedaży prosimy o podanie danych adresowych tych punktów sprzedaży celem podjęcia działań kontrolnych.

 

W odniesieniu do użytkowników, podczas kontroli, CB radio może zostać zabrane do depozytu celem przeprowadzenia badań i dalszego postępowania (wydanie decyzji o zakazie użytkowania w przypadku niespełnienia wymagań).

Zgodnie z artykułem 41c ust.4 ustawy z dnia 30 sierpnia 2002 r. z póź. zm. o systemie oceny zgodności (Dz.U. Nr 204 poz.2087 z 2004 r.) organ prowadzący postępowanie (UKE) może nakazać stronie postępowania odkupienie wyrobu na żądanie osób, które faktycznie nim władają. Zastosowanie mają tu także przepisy o rękojmi za wady sprzedanego wyrobu.

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jest problem :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności