Skocz do zawartości
rumpelek

Samonapinacz paska alternatora

Rekomendowane odpowiedzi

wogule nie dziala zatarte jest.mi przez to zerwalo dwie sruby w napinaczu

 

A mówiłem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie wiadomo a powiec czy tak samo wyglądała u ciebie ta rolka jak wyciągnełeś alternator

zerknij tutaj:

www.renntech.org/forums/index.php?act=attach&type=post&id=14007

 

Na tym zdjęciu rolka alternatora jest bez sprzęgła, na sztywno z wałkiem alternatora. Czy tak jest w oryginale dla tego silnika - nie wiem, musiałby się ktoś wypowiedzieć, kto ma taki sam silnik, lub sprawdzić w etce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Właśnie nie wiadomo a powiec czy tak samo wyglądała u ciebie ta rolka jak wyciągnełeś alternator

zerknij tutaj:

www.renntech.org/forums/index.php?act=attach&type=post&id=14007

 

u mnie jest inna rolka ,taka z klapka z przodu i zeby odkrecic to trzeba najpierw sciagnac klapke.tych rolek z sprzeglem jest podobno z 10 rodzai tak mi elektryk powiedzial co mi alternator naprawial. musisz do fachowca podjechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilw217

Koledzy ma pytanie cho chcem wymienic ten samonapinacz ale nie mogę odkręcic wiskozy proszę o rade i jaki jest tam gwint ( prawy czy lewy) /??????????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odświeżże trochę temat,:

dziś podczas porannego odpalania auta, przy dolewaniu płynu do sprysków zauważyłem a raczej moją uwagę zwrócił drgający/pracujący napinacz paska wielorowkowego (alternatora) na wolnych obrotach silnika, dodam że rozrząd był wymieniany ze wszystkimi napinaczami i paskami osprzętu jakieś 3000km temu. Sam napinacz jest firmy INA. Zamknąłem maskę i pojechałem do pracy 40km, pod pracą znowu otworzyłem maskę bo nie dawało mi to spokoju całą drogę :) i o dziwo napinacz już nie drgał, wszystko chodziło płynnie. Teraz nie wiem czy przyczyną drgań jest padające sprzegiełko alternatora? Dodał że dziwne odgłosy nie dochodzą z okolic tegoż sprzęgła. Nie chcę aby przez to sprzęgło padł ten napinacz. Sam napinacz jakieś 1mc temu kosztował mnie 380zł.

Passat ma nalatane 195tys km i na pewno te sprzęgieł ko nie było wymieniane.

Czy u was tez przy porannym odpaleniu drga ten napinacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Maxdax nie ma się co przejmować u mnie też delikatnie drga i nic się z nim nie dzieje. Dodam że zauważyłem to jakieś 50tys kilometrów wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Maxdax nie ma się co przejmować u mnie też delikatnie drga i nic się z nim nie dzieje. Dodam że zauważyłem to jakieś 50tys kilometrów wcześniej.

OK, dzięki uspokoiłeś mnie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a moze sprawdz jeszcze czy drga pod obciążeniem: włączone światła, ogrzewanie itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego a moze sprawdz jeszcze czy drga pod obciążeniem: włączone światła, ogrzewanie itd
po włączeniu wszystkich odbiorników, napinacz leciutko drga/pracuje = czyli niczym się nie przejmować - ogólnie żadnych niepokojących dźwięków ze sprzęgła nie słychać. Napinacz stoi prosto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności