Skocz do zawartości
PrZeMoL

Oswietlenie wnetrza LED

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety trzeba.... :noniebardzo

 

Niby czemu, skoro na kilku autach działa tylko w lampce bagażnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niby czemu, skoro na kilku autach działa tylko w lampce bagażnika?
Spróbuj włączyć ręcznie (włącznikiem) lampkę tylną boczną lub boczne komory oświetleniowe lampki przedniej lub lampki pod osłonami p/słonecznymi(modyfikacja led, bez rezystancji) w stanie "uśpienia" modułu komfortu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie w/w działają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie w/w działają.
To co napisałem jest wynikiem testów i wnikliwych obserwacji.

Ustalmy, czy próbę załączenia lampek na pewno wykonujesz w stanie "uśpienia" modułu komfortu - opisz ten stan.

 

PS. Spodziewałem się takiej Twojej odpowiedzi.

Nie będę tu toczył sporu.

Na każdym module, które mam w ofercie, umieszczam rezystancję "dopasowującą" i jest to konieczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, zależ też widocznie od samej rezystancji diod. Ty robisz po swojemu, ja po swojemu więc ma prawo inaczej się zachowywać:) Ja otwieram szybę, zamykam wszystkie drzwi żeby komfort Zasnął i po godzinie przez uchyloną szybę otwieram słoneczniki:P Nic nie powinno go wtedy obudzić prócz tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. Jestem tu świerzakiem i swojego passka mam dopiero od + - miesiaca, ale po najważniejszym zakupie nowiuśkich sandałków na lato przyszedł czas na mniejsze wydatki tj. we fajne oświetlenie na niebiesko diodami zamontowanymi w miejsce starych żarówek. Widziałem u kolegi w borze coś takiego i się zakochałem :P I tu mam do was pytanie czy moglibyście mi jakieś polecić? Takie najbardziej zbliżone, a najlepiej o takiej samej barwie jak liczniki? Allegro jest zalane tego typu ledami, ale które są sprawdzone i dają ten efekt na jaki właśnie liczymy? Dodam, że chciałbym wymienic wszystkie żarowki we wnetrzu ( 4 boczne, gorne na środku ich tam chyba też jest 4, w schowku i podswietlenia pod drzwiami rowniez 4, do tego w bagazniku 1) i te właśnie chciałbym żeby świeciły tak jak zegary. Mam jeszcze plan wymienić oświetlenie tablicy rejestracyjnej, ale podobny musza byc diody biale, bo niebiescy (o ironio) zabieraja dowody za niebieskie podswietlenie? z gory dzieki za odpowiedzi :) Miłoby bylo jakby ktos podeslal jakies linki niekoniecznie z allegro z wlasnie takimi diodami do zakupu. Bylbym bardzo wdzieczny :hurra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę ze spokojnym sumieniem potwierdzić patent z rezystorem w lampce bagażnika. Co prawda nie miałem 390ohm 2W , więc połączyłem szeregowo 2 rezystory 180ohm 2W i dałem równolegle do lampki. Wszystko działa jak trzeba, ładnie się ściemnia samo tak jak na żarówkach.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym mi ktoś wytłumaczyć jak wyciągnąć te cholerne małe żarówki co są z tylu w podsufitce? Mam te z czujnikami. ani tam palucha wsadzić ani nic... one je trzeba wykrecić z tej plytki jakos? one idą tylko trochę, a dalej kicha. jak one są wyjmowane, mógłby mi ktoś to łopatologicznie wytłumaczyć, bo zaraz wylecą przez okno :papa2 Następna sprawa jak dobrać się do tych od make-upu? po wewnętrznej stronie są takie wypustki gdzie wkładałem śrubokręt i podważałem i tak podważyłem, że klosz pękł i podobnie w drugiej lampce, a zejść za cholere nie chce... Pęknięcia po złożeniu z powrotem nie widać, ale i tak nie da się do nich dobrać podobnie jak do tych z tyłu ;/ kto to wymyślił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak wyciągnąć te cholerne małe żarówki co są z tylu w podsufitce
Przekręć żarówkę odpowiednich rozmiarów śrubokrętem w jednym z kierunków, zaznaczonych na zdjęciu :

270120122142-1.jpg

 

 

 

jak dobrać się do tych od make-upu
Po jednej ze stron lampki(to ta strona z tą, jak nazywasz "wypustką") znajduje się "zapinka" blaszkowa. Włóż płaski śrubokręt między lampkę, a podsufitkę i dopchnij zapinkę :

Lampka_podsuf_1.JPG

Edytowane przez tomnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje! Dzięki Tobie udało mi się wymontować te z przodu i pomyślec jakie to było proste... szkoda, że te klosze mi pękły, ale trudno trzeba się przypatrzyc, żeby dopiero zobaczyć :) a te z tyłu jak wyciągnąć? je się też jakoś podważa żeby cale wyszły? bo ja tylko zdjąłem tylko ten kloszyk poprzez podważenie tej szybki, która znajduje się na zaczepach, ale dalej nie wiem co trzeba zrobić, żeby też czegoś nie popsuć ;/

 

Już sobie poroadziłem :)

Edytowane przez mati373737

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te z tyłu jak wyciągnąć?
Już sobie poroadziłem
Dla porządku - Demontaż lampek tylnych podsufitki na tej samej zasadzie, co lampka pod osłonami p/słonecznymi pokazana na zdjęciu wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i dodam od siebie, że podważamy od strony zera. Jeszcze jedno.. wie ktoś jaki symbol ma ta żarówka? Ponieważ kupiłem tam diodę t3 r3 (gdzieś przeczytałem, że będzie dobra) i niestety jest za mała.. ogólnie wygląda podobnie, ale nie jestem jej w stanie przykrecić, poniewaz jest tak mała, że przelatuje, przez ten otwór ;/ Na obudowie żarówki jest napisane Albo 12v 3,8w. Wie ktoś jaki ma ona odpowiednik w ledzie? o ile ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a powiedzcie mi ,ktore lampki polecacie do drzwi ?? tylko chodzi mi o niebieski kolor

 

ja też takich poszukuje a nie zabardzo się znam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja użyłem w5w z 8 małymi diodkami. Co prawda świecą one na bok (nie typowo na dół pod drzwi), ale i tak po ciemku ładnie poświetla i tyle światła co dają zdecydowanie starcza na fajny efekt :) a wie ktoś co to są za żarówki z tyłu z tymi czujnikami ultradźwięków? Jaki to typ żarówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wie ktoś co to są za żarówki z tyłu z tymi czujnikami ultradźwięków? Jaki to typ żarówki?
Żarówki te dostępne są tylko w ASO.

Nr b 1J0 947 171

Nie ma zamienników.

 

Po zamiennik led solidnie świecący zapraszam na PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a wie ktoś co to są za żarówki z tyłu z tymi czujnikami ultradźwięków? Jaki to typ żarówki?

 

Z tego co wiem LEDowych zamienników nie ma .. ale jeśli ktoś ma smykałke do majsterkowania może sobie poradzić inaczej. Ja wyjąłem te oryginalne żaróweczki i poprostu przylutowałem do ścieżek żarówke LEDową W5W tyle że bez obudowy tak żeby nóżki dało się wyprofilować i wszystko działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem LEDowych zamienników nie ma
Widziałem kiedyś w sieci taki zamiennik. Wykonany był na jednym elemencie led... lampka z takowym będzie świecić słabiej niż z żarówką.

Mam w ofercie dedykowany moduł led do tej lampki, VPABT-U sześcio-ledowy. Montaż "P&P".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek a P21w do moich dziennych masz może ? tylko takich co nie pokazują błędu spalonej żarówki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez zalozylem ledy od tomnika i naprawde wymiataja polecam kolege z forum :D

DSC_0266.jpg

DSC_0267.jpg

DSC_0268.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem LEDowych zamienników nie ma .. ale jeśli ktoś ma smykałke do majsterkowania może sobie poradzić inaczej. Ja wyjąłem te oryginalne żaróweczki i poprostu przylutowałem do ścieżek żarówke LEDową W5W tyle że bez obudowy tak żeby nóżki dało się wyprofilować i wszystko działa :)

 

Masz rację! Dzięki za podpowiedź, faktycznie też tak zrobiłem i wszystko rewelacyjnie działa. Użyłem do tego ledu r3 t3, który rozebrałem zrobiłem to po swojemu :) Teraz działa jak oryginał i świeci bardzo dobrze i mocno. Niestety podczas kombinowania wcześniej i przekładaniu leda do starego kołnieżyka stareż żarówki urwałem jeden styk przez co zrobilłem na razie lampkę na jedną stronę a na 2 znów będe musiał zamówiić jeszcze jedną żarówkę ;/. Dodam, że rodzaj diody to dioda smd. Mało tego... Ja zamówiłem ją z kołnieżykiem 8mm, a z większym też są i będą one na 99% pasować bez żadnego lutowanie, wystarczy tylko przykręcić ją tak samo jak była założona ta stara :) Nie wiem jak dokładnie wielki musi być kołnieżykj, ale na oko to 10/12mm (nie mierzyłem), bo 8mm wpada do środka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności