Skocz do zawartości
Gość zaszek

Wymiana pompy oleju

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie i Panie czy ktoś z was zna ten warsztat ? Nazywa się bodajże auto-szlif Konstancin Jeziorna ul. Chopina 24. Pan podobno robi pompy olejowe. Tylko słyszałem ze metodą zaspawania dziury po zabieraku i zrobieniu tak jakby nowego otworu na zabierak orginalny. Proszę was jak ktoś zna o info. Mam już pompe w domu i chcialbym ją jak najszybciej zrobić. A może znacie jakiś warsztat w mazowieckim a najlepiej w Warszawie który to zrobi dobrze.

 

Przerobienie na napęd pompy z silnika 19 to koszt około dwóch tyś. Oczywiście, że trzeba wymienić przy tym rozrząd. Dlaczego nie chcesz wysłać modułu pompy do Tomka Rumi? Ja czekałem z wysłaniem i odesłanie na sok moduł 5 dni. Spwawanie to kiepski patent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałem że nie chce. Pytam was znawców tematu o to czy zabierak który robi P.Tomek z Rumi robi tylko on.

Czy ten zabierak jest 7mm wysłałem takie zapytanie także do niego ale jeszcze nie odpowiedział.

Ten zabierak który robi P.Tomek czy później da się wyciągnąć. Z tego co wiem jeżeli jest zabierak z jednej strony zgrubiony to jak go wyciągnąć przez otwór pompy olejowej który to ma mniejszą średnice.A jeżeli ma 7mm to dlaczego nie zrobić po całości 7mm zabieraka ? Tylko jest zgrubienie u wejścia w wałek balastowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra pompa zrobiona i założona. Niestety okazuje się że padnieta jest turbina :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spawanie i prawidłowa osiowość zabieraka... powodzenia. po 1 obrocie się rozwali. a jeśli mowa o spawaniu gniazda, to też powodzenia, już widzę jak zaspawał go prawidłowo na całej głębokości i w to miejsce wykonał identyczne gniazdo. szkoda czasu i kasy. stosuje się większy zabierak bo inaczej (korzystniej) rozkładają się siły. ja na swoim z rumii zrobiłem do tej chwili ok 90kkm. mam możliwości i spawać i drążyć, i obrobić resztę jak trzeba, rozważałem zrobić to we własnym zakresie, ale wysłałem do rumii, bo po co wywarzać otwarte drzwi i ryzykować że czegoś nie przewidzę. przez tyle lat nauczyli się tego tematu na innych. ja tylko skorzystałem z doświadczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nic nie powiedzial o spawaniu wałków i w nich dłubania. Czytaj lepiej to co się piszę. A pompe zrobilem tak jak trzeba. Zastanawiam się czy nie powinniśmy się zamówić z tymi zabierakami. I nie założyć jakiegoś procesu VW. Nie ponoszą odpowiedzialności za wade fabryczna samochodu. Ale nie ma się co martwić. Mercedesy ,bmw, mazda, kia maja te same problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie powiedziałem że nie chce. Pytam was znawców tematu o to czy zabierak który robi P.Tomek z Rumi robi tylko on.

Czy ten zabierak jest 7mm wysłałem takie zapytanie także do niego ale jeszcze nie odpowiedział.

Ten zabierak który robi P.Tomek czy później da się wyciągnąć. Z tego co wiem jeżeli jest zabierak z jednej strony zgrubiony to jak go wyciągnąć przez otwór pompy olejowej który to ma mniejszą średnice.A jeżeli ma 7mm to dlaczego nie zrobić po całości 7mm zabieraka ? Tylko jest zgrubienie u wejścia w wałek balastowy.

Robimy szersze zabieraki na wejściu do gniazda aby już nigdy na "fisie" nie zapaliła się czerwona kontrolka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mam od Tomka z Rumi przerobiony walek i jestem wkoncu spokojny.. polecam naprawde..

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również mogę polecić ww. Firme.

Często wysyłamy do nich moduły klientów i nigdy reklamacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności