Skocz do zawartości
Gość artur1975

zimne powietrze z nagrzewnicy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość artur1975

mam problem wieje mi zimne powietrze z nagrzewnicy w passacie b3 z 93 roku,dzieje sie tak gdy auto jezdzi wolno to znaczy nawet po dlugiej wolnej jezdzie po miescie caly czas bedzie wialo zimne powietrze z nagrzewnicy a gdy auto sie rozpedzi do okolo 100 km/h to wtedy bedzie grzalo ale gdy zwolni to znowu zimne

 

POMOCY LUDZIE PORADZCIE MI COS FACHOWEGO CO SIE DZIEJE

 

a dodam tylko ze węże ktore wchodza do nagrzewnicy są cieple a w srodku wieje zimno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiał bym na coś przy sterowaniu nawiewem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A silnik jest dogrzany? ma optymalną temperaturę? może termostat jest cały czas otwarty, wtedy przy większych obrotach temperatura rośnie i jako tako grzać będzie na niskich obrotach wtedy lichutko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pisze że węże które wchodzą do nagrzewnicy są ciepłe.

Jak włączasz nawiew na poszczególnych biegach to jakaś zmiana następuje (w czasie jazdy i na postoju)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem pisze i co z tego, dla jednych ciepłe to będzie np.80 stopni dla innych 40, a przy 40 stopniach i przepływie powietrza do nagrzewnicy -2 stopnie to ciepłem dmuchać nie będzie!!!;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wężach do nagrzewnicy jest zainstalowany zawór trójdrożny, który lubi się zamulać i wtedy nagrzewnica nie grzeje. Wystarczy go wywalić i jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na wężach do nagrzewnicy jest zainstalowany zawór trójdrożny, który lubi się zamulać i wtedy nagrzewnica nie grzeje. Wystarczy go wywalić i jest OK.

 

Pierwsze słysze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To jest cos w rodzaju termostatu.

Jak silnik jest zimny to nie puszcza płynu na nagrzewnice.

To chyba montowali jako opcja bo jedne paski to mają inne nie.

W moim było ale wywaliłem jakos z rok temu i nic zlego sie nie dzieje ... tylko szybciej zaczyna leciec cieple powietrze z nawiewu.

Na forum golfa polecają wywalić ten wynalazek.

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele razy widziałem taki zaworek/termostat, było toto w moim poprzednim pasku - wywaliłem - szybciej się rozgrzewał.

Najwięcej tego było w golfach 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lechus

Ja po prostu wymieniłem nagrzewnicę, termostaty i problem się rozwiązał. Tyle, że u mnie grzało tylko podczas stania w korku i nie dogrzewał się też silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy, jeżdżę paskiem 1.9TDI 115KM, 2000r. Mówicie o tym zaworku (termostacie)na wężach, gdzie go szukać bo mam też problem z ogrzewaniem, z chęcią go wywale jak go znajdę, proszę o posty w tej sprawie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam taki sam problem tylko u mnie się tak zaczęło dziać jak zmieniłem nagrzewnice bo mi oryginalna pękła ma postoju tylko zimne leci a jak sie jedzie powyżej 60 to cieple zaczyna lecieć nie wiem dlaczego tak sie dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja proponuje dokładnie przyjrzeć się wszystkim wężom od płynu chłodzącego, szczególnie tym cienkim. Miałem u siebie taki przypadek, że przytkał się cienki wężyk o średnicy 3mm. Przy sprawdzaniu powietrzem niby było wszystko ok ale podczas sprawdzenia cienkim gwoździem wypadł kawałek brudu, który skutecznie go zatykał. A objaw miałem taki, że nie grzało w aucie na postoju i przy wolnych obrotach do ok 1500. Jak jechałem to ogrzewanie było.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja proponuje dokładnie przyjrzeć się wszystkim wężom od płynu chłodzącego, szczególnie tym cienkim. Miałem u siebie taki przypadek, że przytkał się cienki wężyk o średnicy 3mm. Przy sprawdzaniu powietrzem niby było wszystko ok ale podczas sprawdzenia cienkim gwoździem wypadł kawałek brudu, który skutecznie go zatykał. A objaw miałem taki, że nie grzało w aucie na postoju i przy wolnych obrotach do ok 1500. Jak jechałem to ogrzewanie było.

Pozdrawiam.

podejrzewam ze to waz ktory idzie od bloku do zbiorniczka czy mam racje? a moze sa inne przewody o sr 3mm o ktorych jeszcze nie wiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja w golfie wymieniłem pompe niestety na uzywke i ogrzewanie sie bardzo pogorszyło- wymien pompe i te zaworki jak poprzednicy mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem podobny problem w golfie II 16TD, zaczęła mi ciec nagrzewnica, wymieniłem ją na nową (ale nie oryginalną) i w efekcie auto grzało tylko na wyższych obrotach silnika, jeżdżąc po mieście miałem zimno, wymiana na oryginalną nagrzewnicę rozwiązała problem

innym problemem mogą być klapki które sterują ciepłym i zimnym powietrzem, są to blaszane płytki pokryte specjalną gąbką która z biegiem lat potrafi się po kawałku odrywać i przepuszczać zimne powietrze do wnętrza auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem. a wszystko zaczęło się po wymianie uszczelki pod głowicą. Termostat nowy. Nagrzewnica grzeje ale bardzo słabo. Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja w golfie wymieniłem pompe niestety na uzywke i ogrzewanie sie bardzo pogorszyło- wymien pompe i te zaworki jak poprzednicy mówią.
nie mam zadnych zaworkow nagrzewnica mysle ze nie ma nic do tego bo skoro grzeje na wyzszych obrotach to znaczy ze grzeje ta zepsuta nie grzala mi wcale wiec o ktore wezyki chodzi???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności