Skocz do zawartości
pawcio1987

Twardy szum przy hamowaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!potrzebuje porady mianowicie po przejechaniu kilkunastu km rano przy hamowaniu słusze szum z tyłu:confused:(ham.bębny mam)czy to się kończa okładziny i dlatego jest ten szum dosc głośny przy hamowaniu?(to tj by z przody klocków nie było,tak z tylu mi śię dzieje)czy to cos innego?prosze o porade bo musze zrobic to i chcialbym sie zabrac od razu do rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawcio, trudno cokolwiek po takim opisie wróżyć. Tak się dzieje tylko rano i po przejechaniu kilku kilometrów przestaje być słychać? Jeżeli tak, to raczej nie "skończone" szczęki są przyczyną. Szczęki z tyłu są kilka razy bardziej żywotne niż klocki z przodu. Z rozebraniem chociażby jednego bębna, żeby zobaczyć co go boli, nie ma dużo pracy. Ja stawiałbym raczej na brud w środku, lód albo piasek z uwagi na porę roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tak samo moze byc koncówka okladzin ciernych i moze byc sam metal juz i z tego powodu szum, lub takze moglo rozpasc sie zabezpieczenie trzymajace okladzinz. Nie rozbierzesz to nic nie mozna powiedziec na ten temat. Najlepiej rozebrac zdiagnozowac w najgorszym wypadku wymienic na nowe przeszlifowac bebny, a jak nie BrakeCliner wyczyscic i zlozyc Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo :D, tylko przy pierwszych hamowaniach ,,na zimno,, i najlepiej słychać na wstecznym a co najlepsze w drugim pasku to samo :634:, w obu przypadkach okładziny są dobre i po kilku hamowaniach cisza :o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki za prognozy na razie bede jezdzil.zobaczymy co pozni wyjdzie dzieki za podpowiedzi.pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dawidg9

u mnei jest to samo zachamuje 2 razy gdy rano jade samochodem i szum ustaje , rozkrecalem bebny i okladziny byly w dobrym stanie wyczyscielm wszsytko bo brud byl no ale dalej jest to samo jednak ze na bebnie zauwazylem rysy w miejscu gdzie tra okladziny wiec moze to t o.... ale nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
u mnei jest to samo zachamuje 2 razy gdy rano jade samochodem i szum ustaje , rozkrecalem bebny i okladziny byly w dobrym stanie wyczyscielm wszsytko bo brud byl no ale dalej jest to samo jednak ze na bebnie zauwazylem rysy w miejscu gdzie tra okladziny wiec moze to t o.... ale nie wiem :)

Czyli jak widzisz bębny do wymiany, podobnie jak u kolegów skoro im szumi a szczeki mają dobre to bębny też muszą mieć porysowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było już o tym na forum :) u mnie też to zjawisko zachodzi. Przyczyną jest solenie dróg (zima) bębny bardzo szybko zarastają korozją i stąd szum który znika po paru hamowaniach. Uspokoiło się nieco po zamontowaniu szczęk ATE (poprzednie nie wiem jakiej były firmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie. Winą były tanie okładziny, kupiłem nowe, lepsze i teraz jest cicho:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności