Skocz do zawartości
Sleman

Smród spalenizny lub ropy w 3BG 1.9 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy, dziś wracając z pracy stojąc w niedużej kolejce na światłach poczułem woń, a wręcz smród spalenizny lub ropy (coś na pograniczu), kolega na CB stojący zaraz za mną powiedział mi, że z rury wydechowej wychodzą kłęby dymu. Silnik nie był przegrzany temperatura ok. 90, wszystko w normie. Przyjechałem do garażu odczekałem chwilkę i powierzchownie sprawdziłem nic nie cieknie pod autem sucho, silnik pracuje równo a ten smród nadal pozostał już bez dymu. Piszę ten wątek bo jutro wybieram się w dłuższą trasę i szczególnie zależy mi na jakiejś sugestii. Jutro tak czy tak dam rano samochód zaprzyjaźnionemu mechanikowi do przeglądu. Czy miał ktoś kiedyś taką sytuację z 3BG z silnikiem 1.9 TDI lub innym dieslem? Jeżeli tak proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie turbina się kończy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w 2.5TDI jak olej wyciekał właśnie przez turbo i leciał gdzieś na wydech (stąd smród i dym).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak czasem czuje jakis smrod, ale zauwazylem, ze dzieje to sie jak auto lapie mi tryb awaryjny...nie wiem jaki to ma zwiazek, ale wyglada to jakby spaliny nie przechodzily przez turbine, do wydechu tylko wydostawaly sie gdzies bokiem, wiem brzmi to jak abstrakcja:D, ale odciecie turbiny polega chyba na tym ze czesc spalin za pomoca EGR znow zawracana jest do silnika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, popatrzyłem jeszcze tak na spokojnie pod mache, pasek od alternatora się naderwał, trzyma się na włosku, jutro rano naprawię usterkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji obejrzyj pasek rozrządu.. zazwyczaj wymienia się je za jednym razem, skoro ten już pęka to ciekawe jak rozrządu się trzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, rozrząd w TDI to ważna rzecz, jak juz sie jeden posypał to warto zajrzeć na drugi. A dlaczego dymiło w sumie? Od tego paska?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam koledzy, dziś wracając z pracy stojąc w niedużej kolejce na światłach poczułem woń, a wręcz smród spalenizny lub ropy (coś na pograniczu), kolega na CB stojący zaraz za mną powiedział mi, że z rury wydechowej wychodzą kłęby dymu. Silnik nie był przegrzany temperatura ok. 90, wszystko w normie. Przyjechałem do garażu odczekałem chwilkę i powierzchownie sprawdziłem nic nie cieknie pod autem sucho, silnik pracuje równo a ten smród nadal pozostał już bez dymu. Piszę ten wątek bo jutro wybieram się w dłuższą trasę i szczególnie zależy mi na jakiejś sugestii. Jutro tak czy tak dam rano samochód zaprzyjaźnionemu mechanikowi do przeglądu. Czy miał ktoś kiedyś taką sytuację z 3BG z silnikiem 1.9 TDI lub innym dieslem? Jeżeli tak proszę o pomoc.

 

 

No z samego paska to kłębu dymu nie powstaną.

Zacznij sprawdzać stan oleju silnikowego - czy ubywa?!

ilnik może być suchy jak pieprz, kiedy turbinka "łyka" olej - oby to nie była ona:(

--- scalone ---

Przy okazji obejrzyj pasek rozrządu.. zazwyczaj wymienia się je za jednym razem, skoro ten już pęka to ciekawe jak rozrządu się trzyma.

 

 

A co ma pasek rozrądu do paska osprzętu - ten drugi jest z zupełnie innej mieszaniki(słabszej), a dodatkowo jest narażony na różne zewnętrzne czynniki(woda, błoto, kamienie itp.)

Od paska osprzętu do paska rozrządu droga bliska(w komorze silnika), ale daleka jeżeli chodzi o eksploatację.

Do rozrządu należy zaglądać przy okazji wymiany -natomiast do innych pasków - kontroluje sie je przy okazji chociażby wymiany oleju(tzw.przeglądu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie oleju nie bierze, sprawdzam regularnie co 3-4 tygodnie i nie dużo pociągnął.

 

Dzięki za porady, jak pisałem wyżej jadę na kilka dni i prawdopodobnie nie będę miał dostępu do internetu będę po świętach.

Edytowane przez Sleman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co ma pasek rozrądu do paska osprzętu - ten drugi jest z zupełnie innej mieszaniki(słabszej), a dodatkowo jest narażony na różne zewnętrzne czynniki(woda, błoto, kamienie itp.)

Od paska osprzętu do paska rozrządu droga bliska(w komorze silnika), ale daleka jeżeli chodzi o eksploatację.

Do rozrządu należy zaglądać przy okazji wymiany -natomiast do innych pasków - kontroluje sie je przy okazji chociażby wymiany oleju(tzw.przeglądu)

 

Nie potrzebuje wykładu o pasku rozrządu.. zajżeć nie zaszkodzi. Do zdj jedna obudowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie potrzebuje wykładu o pasku rozrządu.. zajżeć nie zaszkodzi. Do zdj jedna obudowa.

Proponuję zajrzeć też do koła zapasowego - bez urazy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby w TDI zobaczyć pasek rozrządu to wystarczy odpiąć 3 zapinki i już go widać. Ciśnienie w kole zapasowym też czasami sprawdzam;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zobacz post ,,dziwny smród po opuszczeniu auta"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
(...) Czy miał ktoś kiedyś taką sytuację z 3BG z silnikiem 1.9 TDI lub innym dieslem? Jeżeli tak proszę o pomoc.

 

Ja miałem przygodę generującą podobne zapaszki w kabinie - przewody paliwowe miałem już zdeka sparciałe i paliwko częściowo leciało na silnik - zmiana na nowe rozwiązała problem. :)

Sprawdzić przewody nie zaszkodzi. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności