Skocz do zawartości
huga

gdzie tankować paliwo??

Rekomendowane odpowiedzi

Nie polecam stacji w radzyniu podlaskim "orlen" na wylocie z radzynia na kock, lublin. Tankowalem tam w swieta i weszlo mi 55l a do rezerwy jeszcze mi brakowalo(wsaznik byl na 1 kresce przed rezerwa). Z tego co obliczylem to spalil mi 7,3l/100km. to sporo. Dla przykladu teraz jak wrocilem z lubelskiego to weszlo mi 54l a juz na rezerwie zrobilem 40km i salanie porownalo mi sie z komp.(6.2l/100km)a wtedy o litr wiecej niz na MFA. Nie polecam tej stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość badboy1182

dobre i tanie paliwo jest na stacji Bliska nA MAJDANKU tuz za koncowym trajtkow...gazik i paliwko nawet po 15gr tansze niz na innych stacjach w lublinie a samochod niezle chula...polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja Panowie podlewam swojego paska tylko na stacji pogotowia ratunkowego, leje to z rok czasu i jest wszystko ok, stacja o której piszę jest na ulicy bursaki koło WSPA

 

i jeszcze raz to napiszę, paliwko jedno z tańszych w lbn, a pewne, długo to leję i żadne mrozy mi nie straszne

 

Dla przykladu teraz jak wrocilem z lubelskiego to weszlo mi 54l a juz na rezerwie zrobilem 40km

 

jak ja przejadę tyle na rezerwie to spokojnie 60 wejdzie, obojętne na jakiej stacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o ON z Lukoila na JAna Pawla? Ktoś tam tankuje? jakie spostrzeżenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko Shell V-Power z GTL nic innego do paska nie lej , smiga z pryjemnościa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mogę polecić jeżeli chodzi o podtlenek LPG tak jak kolega wyżej stacje dla karatek na bursaki i na uni lubelskiej centralnie obok Lukoila, sprawdzone miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi wyjaśnić dlaczego mój Passat po zatankowaniu zwykłego diesla na Lotosie na postoju pali 0,6l/godz a po zatankowaniu lepszego paliwa Lotos Dynamic diesel jego spalanie wynosi 0,7l/godz.Powinno być przynajmniej tak samo 0,6l/godz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest normalne, u mnie tez nieraz jest 0,6 a czasem 0,7 lub nawet 0,8 a jak chodzi klima to 1,3. Nie ma się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejmowac to się nie przejmuje tylko smigam,ale przy lepszym paliwie powinno być też 0,6l/godz a nie 0,7.Nadmieniam że w takich samych warunkach bez klimy itp.

Edytowane przez Majcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w stacji karetek musi być dobre paliwo bo karetki tam tankują a przecież byle czego by nie zalewali skoro później je remontują. w mpk też sprzedają ON tylko niestety dla firm, osobom prywatnym nie chcą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do stacji benzynowych w lublinie polecam Stację na Bursakach zaraz za WYSPA jest to stacja dla karetek pogotowia więc paliwo jest zawsze najwyższej jakości w zimie np: ma normy do - 35 oC autko nigdy po zatankowaniu na tej stacji nie miało problemów z zamarzaniem paliwa, nigdy nie spalało więcej, a ceny też mają bardzo przyzwoite, tylko nie proponuję tankowac tam w poniedziałki strasznie duża kolejka...

 

 

czytaj post nr 65

Edytowane przez jarucki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubartów najlepiej na BP i gaz i benzynke

oraz Kock stacja bliska paliwa bardzo tanie i swietne jakosciowo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielokrotnie swego czasu tankowałem ON na wspomnianej stacji Bliska w Kocku.Potwierdzam wypowiedź Kolegi,paliwko dobrej jakości:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko bp w moim przypadku nigdy sie nie zawiodlem

 

---------- Post added at 20:52 ---------- Previous post was at 20:50 ----------

 

polecam jescze w dolnej Łucce za domem weselnym nikt tam nie narzeka na lpg,icala reszte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do paliwa... jego jakość zależy nie od nazwy stacji a od tego jak na danej konkretnej stacji jest przechowywana. Lotos, Lukoil, Statoil mają paliwa z Lotosu. Orlen, Bliska, i Bp bodajże z Orlenu, Shell ma część swoich a część z Lotosu. Ja tankuje na statoilu na Jana Pawła i jestem zadowolony. Miałem wcześniej diesla i też nie narzekałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już drugiego Paska tankuje na Statoilu na Kunickiego i na Jana Pawła i jak na razie nigdy nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie pytanie bo szukam forumowiczów z lubelskiego, którzy mają silniki z pompowtryskiwaczami. Czy tankowaliście może swój samochód ON ze wschodu? Szykuję się do zakupu modelu ze 130KM i szukam opinii na temat tego czy te silniki są tak naprawdę czułe na ON ze wschodu a mianowicie na jakość tej ropy. Mam zaufaną osobę, która przywozi mi ON, nie jest to pierwszy lepszy handlarz. Będę wdzięczny za jakieś info i pomoc.

 

Pozdrawiam

jang2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie pocieszę,ropka białoruska jest niestety bardziej sucha w stosunku do rodzimej.Jeśli szukasz oszczędności sugerowałbym silnik na zwykłej pompie VP +ewentualny chip.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tej pory ponad 3 lata tankowałem LPG do Mondeo na Carrefourze przy Witosa i nigdy się nie zawiodłem, ale to LPG...

 

Jak się sprawa ma z ON to nie wiem, bo na razie 1 raz tam zatankowałem. Macie może jakieś argumenty ZA i PRZECIW ropce z Carrefoura? Cena oczywiście to nie wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie może jakieś argumenty ZA i PRZECIW ropce z Carrefoura? Cena oczywiście to nie wszystko...

 

Ja tam nie patrze na to jakie to paliwo, i zazwyczaj tankowałem gdzie popadnie (ostatnio tankuje w BP, bo stacja jest w mojej miejscowości, i tam mam kartę :) )

Ale jeśli chodzi o Carrefoura, to w Zamościu widziałem jak paliwo przywoziła cysterna z Orlenu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności