Skocz do zawartości
adams

Oświetlenie wnętrza, lampki pod nogami i pod drzwiami

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ostatnio zainspirowało mnie podświetlenie u kumpla w Audi A6. Chciał bym u siebie zrobić coś podobnego, oświetlenie nóg + oświetlenie pod drzwiami (przód i tył)

 

Z zamontowaniem lampek i pociągnięciem kabli raczej nie powinno być problemu... Ale skąd wziąć zasilanie? Do przodu z przedniej lampki w podsufitce? a do tyłu z tylnych lampek oświetlenia wnętrza? Jak to rozwiązać?

 

Przerabiał może już to ktoś? Dodam że chcę zamontować lampki na żarówki rurkowa a nie na W5W

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

magik mial w B3 lampki w drzwiach(od B5) a papierek87 podswietlanie nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pociągnij z lampki przedniej,w obydwa miejsca, i po problemie.

nie wiem do końca też czy nie możesz podpiąć się pod ten czujnik otwarcia drzwi, bo jeżeli tak to masz ułatwione zadanie

Edytowane przez martin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przerabiał może już to ktoś? Dodam że chcę zamontować lampki na żarówki rurkowa a nie na W5W

Robiłem kiedyś coś takiego w B2-jce.

Kup sobie ori lampki od B5-tki, podepnij plus gdzieś do prądu (przed kluczykiem nawet pod aku) a minus pod drzwi każda lampka pod czujnik z drzwi w których jest zamontowana. I teraz cieszysz się podświetlaniem drzwi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podlaczalem w polo podswietelenie nóg, i podłączyłem sie bezpośrednio pod lampke podsufitową. Równolegle do jej zasilania... Problemu nie powinno być bo dwie żarówki dużo prądu nie biorą, nadwyżej sie da wiekszy bezpiecznik ale nie wiem jak wyglada wytrzymalość ukladu ściemniającego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja + brałbym prosto z aku.

 

Arek, te w drzwiach to chodzi Ci o takie co świecą po otwarciu w ziemie czy o te czerwone w boczkach :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja + brałbym prosto z aku.

 

Arek, te w drzwiach to chodzi Ci o takie co świecą po otwarciu w ziemie czy o te czerwone w boczkach :?:

 

te co świecą po otwarciu na ziemię

 

 

dzięki wszystkim za informację ;) myślę że z czasem coś z tego wykombinuję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem w trakcie montażu takiego oświetlenia. Obecnie mam wsadzone białe diody po 2szt na każde drzwi. Ale zdecydowałem się na zamontowanie oryginalnych lampek od B5. Po zakończeniu zaprezentuje efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja jestem w trakcie montażu takiego oświetlenia. Obecnie mam wsadzone białe diody po 2szt na każde drzwi. Ale zdecydowałem się na zamontowanie oryginalnych lampek od B5. Po zakończeniu zaprezentuje efekt.

 

skąd bierzesz zasilanie? gdzie się pod czujniki podpinasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hejka ja u siebie podpiąłem pod lampkę oświetlającą wnętrze

8x4230ghvaxxdcgtt62i.jpg

troche kabli i zabawy z ich przeciąganiem i wyszło coś takiego

4l6zictrcksnesboy1z.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhym, tylko że ja chcę by lampki pod nogami i pod drzwiami zaświecały się tylko wtedy gdy zostaną otwarte drzwi. a teraz trochę jaśniej :D jeśli pasażer siedzący za kierowcą otworzy drzwi, to ma się zaświecić seryjne oświetlenie w podsufitce i oświetlenie dorabiane, ale tylko w otwartych drzwiach i pod nogami osoby wsiadającej/wysiadającej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod czujnik otwarcia drzwi może być problem. Za małe napięcie mierzyłem czujnikiem i jest 0,02V. Ja podpiołęm się pod lampki z tylu kabiny (12V), ten nad tylnymi drzwiami. Ale nie każda wersja posiada takie lampki. Wtedy trzeba pod lampke z przodu kabiny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yhym, tylko że ja chcę by lampki pod nogami i pod drzwiami zaświecały się tylko wtedy gdy zostaną otwarte drzwi. a teraz trochę jaśniej :D jeśli pasażer siedzący za kierowcą otworzy drzwi, to ma się zaświecić seryjne oświetlenie w podsufitce i oświetlenie dorabiane, ale tylko w otwartych drzwiach i pod nogami osoby wsiadającej/wysiadającej

 

Arku, planuje to samo u siebie i .... "+" biore prosto z aku, oczywiście w ten "+" odpowiedni bezpiecznik wpinam. "-" idzie z czujników otwarcia drzwi. Otwierasz drzwi, zamyka się obwód i zapala się lampka w podsufitówce, drzwiach i pod nogami :) Troche kabli trzeba poprzeciągać, ale efekt myślę że będzie dobry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"-" idzie z czujników otwarcia drzwi. Otwierasz drzwi, zamyka się obwód i zapala się lampka w podsufitówce, drzwiach i pod nogami

Tylko jeszcze kwestia czy te czujniki nie są ze sobą spięte razem, i czy nie będzie zapalało wszystkich podświetleń. Teraz już nie pamiętam jak to działało u mnie (niestety było to ładnych parę lat temu i mi się zapomniało czy świeciły osobno czy razem :( )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są spięte razem ale to nie problem, mała dioda przewodząca w jedną stronę i świecą tylko wybrane drzwi. Plus na stałe a sterowanie masą z włącznika drzwiowego i nie trzeba ciągnąć z lampek.

Mam tak zrobione w poldku i świetnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Są spięte razem ale to nie problem, mała dioda przewodząca w jedną stronę i świecą tylko wybrane drzwi. Plus na stałe a sterowanie masą z włącznika drzwiowego i nie trzeba ciągnąć z lampek.

Mam tak zrobione w poldku i świetnie działa.

 

O widzisz, o tej diodzie nie pomyslałem :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja w takim razie czekam na jakiś tutorial i fotostory jak podłączyć się z takim oświetleniem. U mnie sprawa jest trudniejsza i będę musiał zamontować także lampki dla pasażerów z tyłu na górze (w serii ich nie miałem) no i to podświetlenie nóg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli pasażer siedzący za kierowcą otworzy drzwi, to ma się zaświecić seryjne oświetlenie w podsufitce i oświetlenie dorabiane, ale tylko w otwartych drzwiach i pod nogami osoby wsiadającej/wysiadającej

Czyli chcesz wykonać to co jest od początku seryjnie montowane w Skodach Superb.

Spróbuj ewentualnie zdobyć schemat elektryczny Skody Superb i po problemie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że zabiorę się za to po sesji, bo na razie to czasu zbytnio nie mam.

Nie wiem jeszcze czym podświetlić nogi, może macie jakiś pomysł :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja do tego celu (w swoim poprzednim samochodzie) użyłem dużych (około 10 mm) białych diod które, żeby światło było lepiej rozproszone zmatowiłem bardzo drobnym papierem ściernym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności