Skocz do zawartości
Walter

Metaliczne dzwięki - jakby coś tarło od strony turbiny

Rekomendowane odpowiedzi

Od jakiegoś czasu zauważyłem że na wolnych obrotach od strony pasażera tam gdzie siedzi turbina - słychać metaliczne odgłosy jakby coś ocierało o siebie ??? Olej w normie, 5w50 Mobil ptrzebieg 192 tys. wcześniej tego nie było :confused:

Czy turbina może wydawać z siebie takie dzwięki, Pasko chodzi dobrze przyśpiesza równomiernie jak zwykle.

 

jeszcze jedno zauważyłem zwiększony apetyt na olej oczywiście z rury żadnego dymu itp nie ma.

 

Moje podejrzenie albo turbina się kończy albo ten słynny łańcuszek co spina dwa wałki ( możliwe że go słychac w pobliżu turbiny z przodu silnika str. pasażera?)

 

Paski wykluczam wymienione.

 

z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy nie ma w układzie dolotowym oleju. Moim zdaniem turbina zaczęła brać olej (poszły prawdopodobnie uszczelniacze)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jastrzembiak

U mnie też był taki dźwięk na wolnych obrotach (metal o metal), szczególnie zaraz po odpaleniu. Wszyscy się oglądali, co to za gruchot... Przyczyną było łożysko od klimy (przy okazji wymiany rozrządu kazałem powymieniać łożyska klimy, alternatora i visco (wentylator). Silnik teraz cichutki jak zegareczek...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter kolego u mnie był podoby problem metaliczy stukot, (furkot) przy zchodzeniu z obrotów, mechanicy sie głowili co to jest jedni mowili ze łancuch inni ze napinacz, zmieniłem i łanuch i napinacz, pozniej stwierdzili ze cisnienie oleju za małe okazało sie ze to zaworek WG w turbinie, poluźnił sie i to on dzwoni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki za sugstie łożyska od klimy nie brałem pod uwagę a faktycznie zaraz po odpaleniu jest głośniej na jakieś kilka sek. potem ciszej i tak już zostaje, cóż ma już swój przebieg ale turbine i IC do sprawdzenia bo niestety olej się gubi :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter, jeśli to coś z prawej strony i tylko na zimno po odpaleniu, to winę może ponosić ten elektryczny odkurzacz dopompowujący powietrze w czasie rozgrzewania katalizatora - odpala się na zimnym silniku i gaśnie mniej więcej po 60 sekundach, żeby znów po 2-3 minutach odpalić się na minutę. Za każdym razem przy jego uruchamianiu i wyłączaniu słyszę drażniący "zgrzyt", jakby jakiś wirnik klinował się i zatrzymywał z dużej prędkości...

 

 

...ów odkurzasz zlokalizowany jest w przedniej części auta, zaraz za zderzakiem od strony pasażera. Można go odłączyć zaglądając tam od spodu (trzeba zdjąć osłonę). To tak w ramach ciekawostki... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek dzięki jutro to sprawdze z kanału faktycznie ciekawostka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności