Skocz do zawartości
O_losie

Tłumiki do gazu...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Niestety mam po raz kolejny problem z tłumikiem - a dokładnie tylnim... od momentu założenia instalacji LPG w moim aucie - najszybciej "wydmuchuje" metal z tłumików:633:

 

Ponieważ ostatnio zakupiony tłumik tylny był NOWY podobno z gwarancją 2-letnią,ale niestety nawet takiego okresu tłumikn nie wytrzymał.Czy lepiej poszukać oryginalnego tłumika - z szrotu... czy znów pakować forsę w Nowy ale może ktoś zna jakąś dobrą firmę ...?

 

Mam możliwość zakupu tylniego tłumika od Audi 80 - nie wiem czy to dobry pomysł?

 

 

Pozdrawiam serdecznie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj używki :) Kup Asmeta lub Bosala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw - właśnie Bossal-a już przepaliło:eek: więc może ta druga opcja:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponieważ ostatnio zakupiony tłumik tylny był NOWY podobno z gwarancją 2-letnią,ale niestety nawet takiego okresu tłumikn nie wytrzymał
Nad czym się zastanawiasz? Jak jest na gwarancji do wal do serwisu żeby wymienili. Jeśli tłumik był zakładany jak auto już miało instalację gazową to się nie wymigają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nad czym się zastanawiasz? Jak jest na gwarancji do wal do serwisu żeby wymienili. Jeśli tłumik był zakładany jak auto już miało instalację gazową to się nie wymigają.

Pisze jasno w gwarancji jesli masz instalacje to rok gwarancji jak nie to 2 lata a czy masz czy nie to latwo zobaczyc:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, twój błąd. Jak zakładałem tłumiki - jeśli dobrze pamiętam to Asmet- to wyraźnie się odpytałem ile jest gwarancji i czy gaz ma znaczenie. Uzyskałem zapewnienie, że nie ma znaczenia czy jeżdżę na gazie czy benzynie. Producent określa gwarancje na 2 lata i tyle jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszłem, że można wywiercić małą dziurkę w tłumniku (w najniższym punkcie) dzięki temu woda z niego wyleci i tlumnik powinien dluzej posluzyc. Kolega ma taką dziurę, i po nocy potrafi troche wody z niego wyleciec (auto tez zgazowane).

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Producent określa gwarancje na 2 lata i tyle jest.

tez mam asmeta i jak znajde gwarancje dam znac bo tam jest rozdzielenie rok i dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem kartę gwarancyjną firmy ASMET i nie ma tam żadnego podziału na rok czy dwa. Jest tylko 2 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, można założyć tłumik ze stali kwasowej taki jak sprzedają firmy tuningowe, z wyciszeniem ( taka wkładka) miałem ten patent w moim golfie i na 4 letnim tłumiku nie było nawet kropki korozji a całość działała cicho jak seria. Tłumik taki kosztuje ok 250 pln - oczywiście plus montaż ale jak mi padnie tłumik to nawet się nie będę zastanawiał.:D naprawdę gra warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja słyszłem, że można wywiercić małą dziurkę w tłumniku (w najniższym punkcie) dzięki temu woda z niego wyleci

 

Tak mi radzili w BOSAL -u i to działało w opelku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł z wywierceniem nawet najmniejszej dziury - w moim wypadku odpada - właśnie przez dziury- wpierw maleńkie potem coraz większe mam ... upierdliwą jazdę szarpankę:633:... więc upoluje może tłumik z kwasówki :P tylko czy do tego rocznika warto:cool: trzeba obliczyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak mi radzili w BOSAL -u i to działało w opelku

niektóre bosale maja juz nawiercona mala dziurke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności