Skocz do zawartości
jamal_2005

Moduł Komfortu - czy mozliwa jest zmiana ?

Rekomendowane odpowiedzi

WItam. Mam pytanko jak w tytule. Czy mozna zmienic modul komfortu w B6. Potrzebowalbym taki z highline'a wiec jak to rozpoznac ktory jest ktory ?? na allegro jest ich mnostwo. POtrzebuje podpiac elektyke od foteli i halogeny. Czy duzo jest zabawy z takim modulem jesli w ogole jest to mozliwe ??? Co trzeba ewentualnie jeszcze wymienic lub przeprogramowac ? Czy modul ma jakis zwizek z ECU ?? Dzieki za wszelka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych. Nie bądźmy Pewex`ami" jak powiedział Miś.

Z tego co się orientję, to moduł komfortu nie ma nic wspólnego ani z grzanymi siedzeniami ani tym bardziej oswietleniem - halogenami. Fotele maja swoje sterowniki pod spodem a reszta to w panelu ogrzewania siedzi (pokrętła).

Halogeny są podłaczone pod sterownik wiązki - Bordnetz. Na wierzchu sterownika jest napisana wersja, a jeśli masz ksenony to na 99% masz wersję maxi.

Przeprogramować trzeba Bordnetza na pewno.

Zadzwonisz do ASO, poprosisz to ci podadzą numer części.

 

PS. ECU to z angielskiego sterownik znaczy, no chyba, że konkretnie sterownik silnika masz na myśli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy wiesz ale w module komfortu siedzi immo, sterowanie blokaada kierownicy itd.kodowanie i adaptacja do kolumny tylko aso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem co to ECU. Mialem na mysli tylko czy pomiedzy nimi jest jakis zwiazek. Az tak sie nie znam dlatego pytam :D. Jak bylem w aso i pytalem co zrobic zeby miec elektrycznie sterowane foteli to powiedzieli mi ze to wszystko idzie przez modul komfortu i nie da sie tego zrobic ( switon- paczkowski , Lubin ).A jesli siedzi w nim immo to wiaze sie to tez wymiana i kodowaniem kluczyka ?? dobrze to rozumiem ?? Chyba sobie odpuszcze, za duzo zabawy i koszta w Uk masakryczne. Jak ostatnio poprosilem o skasowanie bledu poduszki to powiedzieli ze ponad 100Ł :D Czyli halogeny przez Bordnetz'a. A gdzie go znalezc ?? Gleboko jest zakopany ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle kombinuję, ale czy nie wystarczy doprowadzić zasilania 12V do foteli, żeby działało sterowanie? Ostatnio zastanawiałem się nad zamianą tapicerki na taką z dwoma elektrycznymi fotelami i przekonany byłem, że wystarczy dociągnąć zasilanie... chyba nawet było coś o tym na forum...

 

Halogeny chyba można obejść, najwyżej będziesz miał dodatkowy włącznik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
, za duzo zabawy i koszta w Uk masakryczne. quote]

 

nie tak strasznie.Zrobie za 1/3 ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za 1/3 ceny kogo ?? serwisu ?? troche daleko mam do Ciebie.

A co do tapicerki to tez tak myslalem ale do dzisiaj nie znam prawdziwej odpowiedzi. Wiadomno rzetelnosc serwisow w polsce pozostawia wiele do zyczenia, a w Uk nie odwazylem sie pytac. Kolega ROsiel cos wie na ten temat ???

 

Wlasnie mi sie przypomnialo. Dasz rade zalozyc tempomat ?? Mam czesc chodzi mi o montaz i kodowanie. ASO wola 220Ł jesli tak to za ile ? Daj znac na priv

Edytowane przez jamal_2005

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi sie przypomnialo. Dasz rade zalozyc tempomat ?? Mam czesc chodzi mi o montaz i kodowanie. ASO wola 220Ł jesli tak to za ile ? Daj znac na priv

 

O widze, ze w UK jednak ludzie sa madrzejsi. W Dublinie absolutnie nic nie da sie dolozyc do auta po zakupie, "mozna tylko w fabryce". Pytalem w 2 aso, chcialem inne radio i sterowanie w kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie mi sie przypomnialo. Dasz rade zalozyc tempomat ?? Mam czesc chodzi mi o montaz i kodowanie. ASO wola 220Ł jesli tak to za ile ? Daj znac na priv

Witam.podaj mi co masz i nr wiazki.Rozmawiamy o najnowszym passacie 3C?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janse. Passat 3C 2.0 TDI z DSG. Wersja s czyli podstawowa. Numer wiazki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nr części wiązki elektrycznej.kupiony zestaw dedykowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A o to chodzi. Tak jest to oryginalny tempomat VW. Na czesc jest numer 3C5 953 513. C i ponizej LK 01 5038 13. A w instrukcji jest jeszcze jakis inny numer 3C9 054 690 A. Mam cala manetke z okablowaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przepraszam za blondyctwo teraz, ale... może ktoś w skrócie napisać, CO TO JEST ten moduł komfortu?

 

Jeszcze raz sorki za poziom zero wiedzy w tej materii :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w module komfortu siedzi immo

 

A ja myslalem ze w liczniku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności